Chester Bennington
Fot. Getty Images
WSPOMNIENIE

Molestowanie, narkotyki, depresja... Chester Bennington przeszedł w życiu piekło

Mija czwarta rocznica śmierci wokalisty „Linkin Park”

Konrad Szczęsny 20 lipca 2021 06:35
Chester Bennington
Fot. Getty Images

Wieczorem 20 lipca 2017 roku media na całym świecie obiegła smutna wiadomość – w wieku 41 lat zmarł Chester Bennington, wokalista grupy Linkin Park. Muzyk powiesił się w swoim domu w Los Angeles, jego ciało znalazła gospodyni. Dlaczego zdecydował się na tak dramatyczny krok?

Dlaczego Chester Bennington, wokalista Linkin Park, popełnił samobójstwo?

Ciało Chestera Benningtona znalazła jego gosposia. Muzyk powiesił się na pasku, obok niego leżała pusta butelka whisky. Lider Linkin Park przez lata zmagał się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności zażywał kokainę i metamfetaminę, co w wieku 18 lat doprowadziło do jego aresztowania za posiadanie substancji niedozwolonych.

Bennington cierpiał także na depresję, zaś w dzieciństwie doświadczył molestowania seksualnego przez „przyjaciela rodziny” (którego tożsamości nigdy jednak nie ujawnił). W wywiadach wokalista kilka razy przyznawał się, że miewał myśli samobójcze. Portal TMZ stwierdził, że to właśnie wieloletnie problemy z uzależnieniem od narkotyków i głęboka depresja doprowadziły go do samobójstwa.

Co więcej, w maju 2017 roku samobójstwo popełnił przyjaciel Benningtona, wokalista grupy Soundgarden, Chris Cornell. To był dla Chestera ogromny cios. Media za oceanem zauważyły, że wokalista Linkin Park odebrał sobie życie w dniu 53. urodzin Cornella, co zapewne jest datą nieprzypadkową...

Zobacz też: Muzyka była jego odskocznią. Kurt Cobain, lider Nirvany, odszedł 27 lat temu

Co robił 24h przed śmiercią Chester Bennington, wokalista Linkin Park?
Fot. Getty Images

Dzieci i żony Chestera Benningtona

Chester Bennington osierocił szóstkę dzieci, w tym syna Jaime’go ze związku z tajemniczą Elką Brand. Wszystko wskazuje na to, że łączył ich jedynie przelotny romans, ponieważ w tym samym roku lider Linkin Park wziął ślub z Samanthą, którą poznał na jednym z koncertów. Ich małżeństwo przetrwało dziewięć lat, a owocem tej relacji jest syn Draven Sebastian, który urodził się w kwietniu 2002 roku.

Samantha i Chester rozwiedli się w maju 2005 roku, a już pół roku później wokalista poślubił Talindę Bentley, modelkę, która pozowała m.in. dla Playboya. Adoptowali ośmioletniego wówczas Isaiaha, i doczekali się trójki biologicznych dzieci. 16 marca 2006 roku urodził się ich syn Tyler Lee, zaś pięć lat później, w listopadzie 2011 roku powitali na świecie bliźniaczki Lily i Lilę.

Zobacz też: Tak wyglądały ostatnie godziny Robina Williamsa. Aktor planował samobójstwo?

Rodzina Chestera Benningtona

Chester Bennington przyszedł na świat w Phoenix w stanie Arizona. Jego matka, Susan Elaine, była z zawodu pielęgniarką, zaś ojciec, Lee Russell – policjantem. Małżeństwo rozpadło się, gdy późniejszy wokalista Linkin Park miał zaledwie 11 lat. Bennington miał dwie przyrodnie siostry i przyrodniego brata. 

CHESTER BENNINGTON, Linkin Park, CHESTER BENNINGTON  nie żyje
Fot. East News

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.