Chester Bennington
Fot. Getty Images
WSPOMNIENIE

Molestowanie, narkotyki, depresja… Chester Bennington przeszedł w życiu piekło!

Mija rok od samobójczej śmierci wokalisty „Linkin Park”

Konrad Szczęsny 20 lipca 2018 16:03
Chester Bennington
Fot. Getty Images

Wieczorem 20 lipca 2017 roku media na całym świecie obiegła smutna wiadomość. W wieku 41 lat zmarł Chester Bennington, wokalista metalowej grupy Linkin Park. Popełnił samobójstwo. Muzyk powiesił się w swoim domu w Los Angeles. Jego ciało znalazła gospodyni. Dlaczego zdecydował się na tak dramatyczny krok?

Dlaczego Chester Bennington, wokalista Linkin Park popełnił samobójstwo?

Ciało Chestera Bennington znalazła gosposia. Muzyk powiesił się na pasku, obok niego leżała pusta butelka whisky. Lider Linkin Park przez lata zmagał się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności zażywał kokainę i  metamfetaminę, co w wieku 18 lat doprowadziło do jego aresztowania za posiadanie substancji niedozwolonych.

Bennington cierpiał także na depresję, zaś w dzieciństwie doświadczył molestowania seksualnego przez „przyjaciela rodziny” (którego tożsamości nigdy jednak nie ujawnił). W wywiadach Bennington kilka razy przyznawał się, że miewał myśli samobójcze. Portal TMZ twierdzi, że to właśnie wieloletnie problemy z uzależnieniem od narkotyków i głęboka depresja doprowadziły go do samobójstwa.

Co więcej, w maju 2017 roku samobójstwo popełnił przyjaciel Benningtona, wokalista grupy Soundgarden, Chris Cornell. To był dla Chestera ogromny cios. Media za oceanem zauważyły, że wokalista Linkin Park popełnił samobójstwo w dniu 53. urodzin nieżyjącego przyjaciela, co zapewne jest datą nieprzypadkową…

Dzieci i żony Chestera Benningtona

Wokalista Linkin Park osierocił szóstkę dzieci: syna Jaime'a z pierwszego związku z tajemniczą Elką Brand. Był to jednak jedynie przelotny romans, natomiast w październiku tego samego roku Chester Bennington wziął ślub z Samanthą, którą... poznał na jednym z koncertów! Ich małżeństwo przetrwało 9 lat. Owocem tego związku jest syn Draven Sebastian, który urodził się w kwietniu 2002 roku.

Samantha i Chester rozwiedli się w maju 2005 roku., a już w sylwestra tego samego roku wokalista Linkin Park poślubił Talindę Bentley, modelkę, która pozowała m.in. dla Playboya. W 2006 roku adoptowali ośmioletniego wówczas Isaiaha, o którym wiadomo niewiele. Doczekali się także trójki biologicznych dzieci. 16 marca 2006 roku urodził im się syn Tyler Lee, zaś 5 lat później, w listopadzie 2011 roku powitali na świecie bliźniaczki Lily i Lilę.

Rodzina Chestera Benningtona

Chester Bennington przyszedł na świat w Phoenix w stanie Arizona. Jego matka, Susan Elaine, była z zawodu pielęgniarką, zaś ojciec, Lee Russell – policjantem. Małżeństwo rozpadło się, gdy późniejszy wokalista Linkin Park miał zaledwie 11 lat. Bennington miał dwie przyrodnie siostry i przyrodniego brata.  

Co robił 24h przed śmiercią Chester Bennington, wokalista Linkin Park?
Fot. Getty Images

CHESTER BENNINGTON, Linkin Park, CHESTER BENNINGTON  nie żyje
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.