Chester Bennington, Linkin Park, Chester Bennington nie żyje, wokalista Linkin Park popełnił samobójstwo
Fot. Getty Images
Z OSTATNIEJ CHWILI

Nie żyje wokalista Linkin Park, Chester Bennington. 41-letni muzyk popełnił samobójstwo

Konrad Szczęsny 20 lipca 2017 22:04
Chester Bennington, Linkin Park, Chester Bennington nie żyje, wokalista Linkin Park popełnił samobójstwo
Fot. Getty Images

Wokalista Linkin Park Chester Bennington popełnił samobójstwo poprzez powieszenie w swoim domu w Palos Verdes Estates w Los Angeles (Kalifornia). Jego ciało odnalazła żona - podał serwis TMZ.

 

Przeczytaj też: Złamane życie wokalisty Linkin Park, Chestera Benningtona: molestowanie, narkotyki, alkohol, depresja

 

Polecamy też: To koniec Linkin Park? Po śmierci wokalisty grupy fani drżą o dalsze losy zespołu, a muzycy oświadczyli, że...

 

Samobójstwo wokalisty Linkin Park, Chestera Benningtona

 

Póki co nie wiadomo, dlaczego 41-letni wokalista Linkin Park zdecydował się na tak dramatyczny krok i osierocił w ten sposób szóstkę dzieci. Mówi się jednak, że od lat zmagał się z problemami z narkotykami, alkoholem oraz cierpiał na depresję (jednym z powodów było to, że jako mały chłopiec był molestowany seksualnie przez mężczyznę, który był podobno "przyjacielem rodziny"). Policja nie komentuje tych doniesień, ale potwierdza, że została wezwana na teren posiadłości muzyka około godziny 9 rano czasu lokalnego (17 czasu polskiego).

 

"Jestem zszokowany i zrozpaczony, ale to prawda", potwierdził śmierć wokalisty Linkin Park na Twitterze Mike Shinoda z zespołu i zaznaczył, że grupa wyda wkrótce oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

 

 

Polecamy też: Czy Chester Bennington został zamordowany? Nowe fakty w sprawie śmierci wokalisty Linkin Park zaszokowały jego fanów

 

Przeczytaj też: „Samochód Ritza był wrakiem’’. Nowe ustalenia w sprawie tragicznej śmierci księżnej Diany

 

Dlaczego Chester Bennington, wokalista Linkin Park, popełnił samobójstwo?

 

Póki co nie wiadomo, dlaczego Chester Bennington podjął decyzję o popełnieniu samobójstwa. Fani oraz media przypominają, że w wywiadach kilka razy zwierzał się, że już wcześniej brał pod uwagę taki scenariusz. Co więcej, jak zauważył amerykański magazyn "Spin", wokalista Linkin Park przyjaźnił się z Chrisem Cornellem, wokalistą grupy Soundgarden, który... również popełnił samobójstwo - tyle że 2 miesiące wcześniej, bo 18 maja w Detroit. Dziś przypadała natomiast rocznica jego urodzin. Po śmierci przyjaciela Bennington opublikował w sieci poruszający list otwarty.


Dzieci Chestera Benningtona

 

Wokalista Linkin Park został po raz pierwszy został ojcem 12 maja 1996 r., gdy na świat przyszedł jego pierworodny syn Jaime, owoc związku muzyka z Elką Brand. W tym samym roku (dokładniej w październiku) Chester Bennington wziął jednak ślub z inną kobietą, Samanthą, którą... poznał na jednym z koncertów! W kwietniu 2002 r. powitali na świecie syna Dravena Sebastiana. Jednak para rozwiodła się po dziewięciu latach związku w 2005 r. Rok później wokalista Linkin Park zdecydował się natomiast na adopcję ośmioletniego wówczas Isaiaha. Z kolei kilka miesięcy wcześniej, w sylwestra 2005 r. Bennington ponownie wziął ślub, tym razem z Talindą Bentley, która u jego boku trwała aż do momentu samobójczej śmierci artysty. Mieli trójkę dzieci: 16 marca 2006 r. urodził im się syn Tyler Lee, zaś 5 lat później, w listopadzie 2011 r. powitali na świecie bliźniaczki Lily i Lilę.

 

Linkin Park w Polsce

 

Dla polskich fanów Linkin Park wiadomość o śmierci wokalisty jest tym większy szokiem, że 15 czerwca zespół na czele z Chesterem Benningtonem wystąpił w krakowskiej Tauron Arenie (po raz piąty w Polsce) w ramach Impact Festiwalu i promocji krążka "One more light". W trakcie koncertu zagrali zarówno nowości, jak i hity, za które pokochały ich miliony.

 

Przeczytaj także: Co na dwa dni przed śmiercią robił George Michael? Tajemnicę muzyka wyjawił jego bliski znajomy

 

Przeczytaj również: Kto jest winny śmierci Prince'a? Właśnie opublikowano dokumenty sądowe!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.