Chester Bennington z Linkin Park - znajomi z zespołu chcieli zarobić na jego pogrzebie
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Koszmarny występek członka zespołu Linkin Park. Chciał zarobić na śmierci wokalisty grupy

Konrad Szczęsny 9 sierpnia 2017 10:00
Chester Bennington z Linkin Park - znajomi z zespołu chcieli zarobić na jego pogrzebie
Fot. Getty Images

41-letni wokalista Linkin Park, Chester Bennington, popełnił samobójstwo przez powieszenie 20 lipca  w swojej willi w Los Angeles.. Jego ciało znalazła gosposia. Uroczystości żałobne, który miały charakter prywatny, odbyły się 9 dni później. Niestety, niektórzy obecni na nich postanowili potraktować pogrzeb jako... świetną okazję do zarobienia pieniędzy!

 

Polecamy też: Czy Chester Bennington został zamordowany? Nowe fakty w sprawie śmierci wokalisty Linkin Park zaszokowały jego fanów

 

Pogrzeb Chestera Benningtona

 

Uroczystości pogrzebowe, które miały charakter prywatny, odbyły się 29 lipca w South Coast Botanic Garden w Palos Verdes. Wzięła w nich udział najbliższa rodzina wokalisty Linkin Park (w tym jego żona Talinda Bentley) oraz przyjaciele i członkowie grupy Linkin Park i Dead By Sunrise (inny projekt muzyczny Chestera Benningtona). Jak podają zagraniczne serwisy, łącznie w jego willi w Kalifornii pojawiło się około dwustu osób. Każdy z obecnych otrzymał identyfikatora oraz opaskę na rękę. Szybko jednak okazało się, że niektórzy po zakończonych uroczystościach postanowili wykorzystać te pamiątki, by zarobić niemałe pieniądze - ku przerażeniu rodziny i przyjaciół oraz zgorszeniu fanów artysty.

 

Przeczytaj też: Złamane życie wokalisty Linkin Park, Chestera Benningtona: molestowanie, narkotyki, alkohol, depresja

Co gorsza, szybko okazało się, że chętnych na te osobliwe pamiątki nie brakuje: w licytacji wzięło udział ponad 130 osób (zapewne zdesperowanych fanów artysty, którzy bardzo chcieli a nie mogli wziąć udziału w uroczystościach pogrzebowych)! Cena, którą osiągnęły wystawione na aukcji przedmioty wprawiła wszystkich w osłupienie: była to bajońska suma 200 tys. złotych. Co bardziej wrażliwi szybko jednak podnieśli larum i zgłosili całe wydarzenie do administratorów serwisu, nazywając je jednocześnie cynicznym, bezwstydnym oraz godzącym w dobre imię fanów oraz zespołu Linkin Park. 

Pamiątki z pogrzebu Chestera Benningtona wystawiono na eBay
Fot. Screen za Antyradio.pl

 

Władze eBay usunęły aukcję pamiątek z pogrzebu Chestera Benningtona

Niespełna tydzień po tym, jak pamiątki z pogrzebu Chestera Benningtona trafiły na licytację, władze eBay interweniowały i usunęły aukcję. Serwis TMZ twierdzi, że przyczyniła się do tego rodzina zmarłego wokalisty Linkin Park, która zaraz po tym, gdy dowiedziała się, do jak haniebnego czynu posunął się jeden z żałobników, poprosiła administratorów o natychmiastową interwencję. 

Poza usunięciem aukcji eBay wystosował również oficjalnie oświadczenie, w którym między innymi przypomniał, że regulamin serwisu surowo zabrania wystawiania na licytację przedmiotów pamiątkowych, które wiązałyby się z „zarabianiem na tragedii”. 

 

Polecamy też: To koniec Linkin Park? Po śmierci wokalisty grupy fani drżą o dalsze losy zespołu, a muzycy oświadczyli, że...

 

Kto wystawił pamiątki z pogrzebu wokalisty Linkin Park na aukcję?

 

Choć danych osoby odpowiedzialnej za haniebną aukcję nie ujawniono, według informacji TMZ z pewnością był to ktoś z zespołu Linkin Park – mówi się o członku obsługi technicznej grupy. 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.