Agnieszka Osiecka
Fot. ADAM JAGIELAK/East News
ZE ŚWIATA FILMU

Powstaje serial o barwnym życiu Agnieszki Osieckiej!

Kto wcieli się w główną rolę?

Weronika Kostyra 25 lipca 2019 16:52
Agnieszka Osiecka
Fot. ADAM JAGIELAK/East News

Agnieszka Osiecka napisała ponad dwa tysiące tekstów piosenek. Wiele z nich na trwałe wpisało się w historię polskiej muzyki. Była nie tylko poetką. Pisała opowiadania, bajki,  książki fabularne, a także była autorką spektakli teatralnych i telewizyjnych. Ukończyła łódzką Filmówkę. Fascynowała się też fotografią. W tym roku od jej śmierci minęły 22 lata. Teraz powstanie serial opowiadający o jej życiu. Kto wcieli się w główną rolę?

Serial o życiu Agnieszki Osieckiej

Agnieszka Osiecka zmarła w 1997 roku w wieku zaledwie 60 lat. Jest jednak obecna w licznych tekstach piosenek, które po sobie zostawiła. Całe swoje barwne życie związała ze sztuką. Była otoczona wybitnymi artystami i osobistościami epoki PRL-u. Była związana z Markiem Hłasko i Jeremim Przyborą, a przyjaźniła się z Marylą Rodowicz i Sewerynem Krajewskim. Wiecznie zakochana i wolna miała opinię łamaczki serc.

Zgodę na powstanie serialu wyraziła córka artystki, Agata Passent. Jak podał Fakt zaczęły się już prace nad nim. Życie Agnieszki Osieckiej ma być podzielone na dwa okresy, dlatego w poetkę wcielą się dwie aktorki. Po rozpatrzeniu wielu kandydatek zdecydowano, że będą to Magdalena Popławska, fanka jej twórczości, a także laureatka nagrody jej imienia Festiwalu Piosenki Aktorskiej z 2003 roku oraz Eliza Rycembel.

Reżyserami serialu zostali Michał Rosa i Robert Gliński. Zdjęcia już się rozpoczęły, ale na premierę przyjdzie nam poczekać do jesieni 2020 roku.

Czekacie na ten serial? 

Fot. Tomasz Urbanek/East News

Magdalena Popławska

Eliza Rycembel, premiera „Ciemno, prawie noc”
Fot. TRICOLORS/East News

Eliza Rycembel

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.