ZE ŚWIATA FILMU

Zamachowski jako o. Rydzyk, Bosak jako Morawiecki... Co wiemy o nowym filmie Patryka Vegi?

„Polityka” ma mieć swoją premierę 6. września

Gabriela Czernecka 25 czerwca 2019 06:42

Najnowszy film Patryka Vegi Polityka ma mieć swoją premierę 6. września, czyli jeszcze przed zaplanowanymi wyborami w Polsce. Choć produkcja ukaże się dopiero za trzy miesiące, jej szczegóły powoli wychodzą na jaw. Znane są już główne postaci, które wcielą się w m.in. Mateusza Morawieckiego, Krystynę Pawłowicz czy o. Tadeusza Rydzyka. „W filmie są trzy wątki seksualne, a dokładniej dwa wątki homoseksualne i jeden heteroseksualny. Niech każdy z polityków sam odpowie na pytanie, czego najbardziej się boi”, wyznał reżyser w rozmowie z Faktem. Co jeszcze wiemy o filmie Vegi? Poznajcie szczegóły!

Patryk Vega film Polityka - data premiery

Premiera filmu Polityka zaplanowana jest na jesień, ale produkcja już wzbudza sporo kontrowersji. Politycy Prawa i Sprawiedliwości, otwarcie nazywają scenariusz Patryka Vegi atakiem, a prezes klubu Jarosław Kaczyński wprost wyraził swoje zaniepokojenie: „Mamy do czynienia z coraz wyraźniej pokazywanym - pewnie państwo słyszeli o zapowiedziach filmu Vegi - hejtem, czy przygotowaniem do takiego wielkiego hejtu, wielkiego ataku na zasadzie, że nie liczą się żadne fakty, albo są wykorzystywane w sposób instrumentalny do uogólnień, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistości".

Film Polityka obsada

Co rusz do mediów docierają szczegóły produkcji. Jak wyjawił sam reżyser produkcji Krystynę Pawłowicz zagra Iwona Bielska:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Patryk Vega (@patryk_vega_official)

Andrzej Grabowski wcieli się w rolę Jarosława Kaczyńskiego:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Patryk Vega (@patryk_vega_official)

 a Marcin Bosak zagra Mateusza Morawieckiego.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Patryk Vega (@patryk_vega_official)

Teraz podano także, że w o. Tadeusza Rydzyka wcieli się Zbigniew Zamachowski, a w Antoniego Macierewicza Janusz Chabior. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Patryk Vega (@patryk_vega_official)

Z doniesień Wirtualnej Polski wynika, że na ekranie zobaczymy także: Macieja Stuhra, Ewę Kasprzyk, Antoniego Królikowskiego oraz Tomasza Oświecińskiego.

Film Polityka - kontrowersje

Podczas ostatniego wywiadu dla Faktu, Patryk Vega wyjawił, że... scenariusz wykradziono na etapie produkcji: „To, co mówi prezes Kaczyński, świadczy o tym, że albo mu ktoś ten scenariusz zreferował, albo sam go przeczytał”, wyznał. Dodał także, że próbowano wymusić przesunięcie premiery, dlatego Vega wyjechał do Tokio, by w spokoju montować film. „W filmie są trzy wątki seksualne, a dokładniej dwa wątki homoseksualne i jeden heteroseksualny. Niech każdy z polityków sam odpowie na pytanie, czego najbardziej się boi”, wyznał. 

Premiera filmu Polityka już 6 września 2019. Wybierzecie się do kina? ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.