„Polityka” ma mieć swoją premierę 6. września

Gabriela Czernecka 25 czerwca 2019 06:42

Najnowszy film Patryka Vegi Polityka ma mieć swoją premierę 6. września, czyli jeszcze przed zaplanowanymi wyborami w Polsce. Choć produkcja ukaże się dopiero za trzy miesiące, jej szczegóły powoli wychodzą na jaw. Znane są już główne postaci, które wcielą się w m.in. Mateusza Morawieckiego, Krystynę Pawłowicz czy o. Tadeusza Rydzyka. „W filmie są trzy wątki seksualne, a dokładniej dwa wątki homoseksualne i jeden heteroseksualny. Niech każdy z polityków sam odpowie na pytanie, czego najbardziej się boi”, wyznał reżyser w rozmowie z Faktem. Co jeszcze wiemy o filmie Vegi? Poznajcie szczegóły!

Patryk Vega film Polityka - data premiery

Premiera filmu Polityka zaplanowana jest na jesień, ale produkcja już wzbudza sporo kontrowersji. Politycy Prawa i Sprawiedliwości, otwarcie nazywają scenariusz Patryka Vegi atakiem, a prezes klubu Jarosław Kaczyński wprost wyraził swoje zaniepokojenie: „Mamy do czynienia z coraz wyraźniej pokazywanym - pewnie państwo słyszeli o zapowiedziach filmu Vegi - hejtem, czy przygotowaniem do takiego wielkiego hejtu, wielkiego ataku na zasadzie, że nie liczą się żadne fakty, albo są wykorzystywane w sposób instrumentalny do uogólnień, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistości".

Film Polityka obsada

Co rusz do mediów docierają szczegóły produkcji. Jak wyjawił sam reżyser produkcji Krystynę Pawłowicz zagra Iwona Bielska:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Patryk Vega (@patryk_vega_official)

Andrzej Grabowski wcieli się w rolę Jarosława Kaczyńskiego:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Patryk Vega (@patryk_vega_official)

 a Marcin Bosak zagra Mateusza Morawieckiego.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Patryk Vega (@patryk_vega_official)

Teraz podano także, że w o. Tadeusza Rydzyka wcieli się Zbigniew Zamachowski, a w Antoniego Macierewicza Janusz Chabior. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Patryk Vega (@patryk_vega_official)

Z doniesień Wirtualnej Polski wynika, że na ekranie zobaczymy także: Macieja Stuhra, Ewę Kasprzyk, Antoniego Królikowskiego oraz Tomasza Oświecińskiego.

Film Polityka - kontrowersje

Podczas ostatniego wywiadu dla Faktu, Patryk Vega wyjawił, że... scenariusz wykradziono na etapie produkcji: „To, co mówi prezes Kaczyński, świadczy o tym, że albo mu ktoś ten scenariusz zreferował, albo sam go przeczytał”, wyznał. Dodał także, że próbowano wymusić przesunięcie premiery, dlatego Vega wyjechał do Tokio, by w spokoju montować film. „W filmie są trzy wątki seksualne, a dokładniej dwa wątki homoseksualne i jeden heteroseksualny. Niech każdy z polityków sam odpowie na pytanie, czego najbardziej się boi”, wyznał. 

Premiera filmu Polityka już 6 września 2019. Wybierzecie się do kina? 

1/4
Patryk Vega
Copyright @Aldona Karczmarczyk/ Van Dorsen Artists
1/4

Jak wyjawił sam reżyser produkcji Krystynę Pawłowicz zagra Iwona Bielska, Andrzej Grabowskiwcieli się w rolę Jarosława Kaczyńskiego, Marcin Bosakzagra Mateusza Morawieckiego.

2/4
Patryk Vega
Copyright @Aldona Karczmarczyk/ Van Dorsen Artists
2/4

Z doniesień Wirtualnej Polskiwynika, że na ekranie zobaczymy także: Macieja Stuhra, Ewę Kasprzyk, Antoniego Królikowskiego oraz Tomasza Oświecińskiego.

3/4
Patryk Vega
Copyright @Aldona Karczmarczyk/ Van Dorsen Artists
3/4

„W filmie są trzy wątki seksualne, a dokładniej dwa wątki homoseksualne i jeden heteroseksualny. Niech każdy z polityków sam odpowie na pytanie, czego najbardziej się boi”, wyznał reżyser.

4/4
Patryk Vega
Copyright @Aldona Karczmarczyk/ Van Dorsen Artists
4/4

Premiera filmu Polityka już 6 września 2019. Wybierzecie się do kina?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.