Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Tomasz Sekielski ostro komentuje wypowiedź Tadeusza Rydzyka o „męczenniku mediów”

„Może w jakiejś przyszłości bracia Sekielscy powinni zrobić o nim film”

Ksenia Krasko 7 grudnia 2020 20:58
Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Nie milkną komentarze po ostatnim wystąpieniu Tadeusza Rydzyka, który podczas spotkania z wiernymi otwarcie bronił biskupa Janiaka, oskarżonego o krycie pedofilii. Na kontrowersyjne słowa założyciela Radia Maryja zareagował między innymi Tomasz Sekielski, który zapowiedział, że być może nadszedł czas na film dokumentalny o szefie TV Trwam. Jak wiele mógłby ujawnić?

Tomasz Sekielski reaguje na przemówienie Tadeusza Rydzyka

Ojciec Tadeusz Rydzyk przemówił podczas uroczystej mszy z okazji urodzin Radia Maryja, którego jest założycielem. Mszę transmitowano w TV Trwam, dlatego kontrowersyjne wypowiedzi duchownego szybko trafiły do sieci i wzbudziły oburzenie internautów. Podczas nabożeństwa Tadeusz Rydzyk poruszył wiele kwestii – nawiązał między innymi do Strajku Kobiet, czy skandalu wokół krycia pedofilii w polskim Kościele.

Odniosł się też do głośnej sprawy biskupa Edwarda Janiaka, który zrezygnował z urzędu po premierze filmu Zabawa w chowanego, którego twórcami są bracia Sekielscy. Wobec duchownego trwa postępowanie kanoniczne, a jednym z zarzutów jest fakt, że wiedział o przypadkach pedofilii popełnianych przez podległych mu księży, ale nic z tym nie zrobił.

„To jest współczesny męczennik mediów”, stwierdził ojciec Rydzyk podczas mszy. „Media to zrobiły. [...] Teraz zwłaszcza te filmy, te filmidła. Jeszcze nazywają to niektórzy „dokument”. To jest manipulacja, to nie jest żaden dokument. To jest oszczerstwo, dopóki mu nie udowodnią”, przekonywał. „To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże”, dodał.

Na te słowa zareagował sam Tomasz Sekielski podczas niedzielnego live’a na swoim Facebooku. „Biedny biskup Janiak stracił dobrą fuchę, ciepłe stanowisko, niezłą posadę, a wszystko przez tych Sekielskich”, skomentował ironicznie, nawiązując do zarzutów wobec duchownego. „Kościół, a nie Sekielscy, zdecydował, że biskup Janiak nie powinien być już biskupem kaliskim”, podkreślił.

„Tak sobie pomyślałem, słuchając tego zacnego biznesmena, że może jednak dam się wam przekonać i może rzeczywiście w jakiejś przyszłości bracia Sekielscy powinni zrobić o nim film”, przekazał fanom. Jak zapewnił, gdyby taki film powstał, pokazałby „obłudę, hipokryzję, kłamstwa i manipulacje” szefa Radia Maryja, a także „polityków pielgrzymujących do toruńskiej rozgłośni i szczodrze sypiących mu kasę”.

Filmy Tylko nie mów nikomuZabawa w chowanego Tomasza i Marka Sekielskich obnażyły problem ukrywania pedofilii w polskim Kościele. Bracia pracują już nad kolejnymi produkcjami – powstaje film o roli Jana Pawła II w kryciu przestępstw seksualnych popełnianych przez księży, oraz dokument o aferze SKOK-ów. 

Źródło: Wirtualne Media, O2

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.