Tomasz Sekielski
Fot. Artur Szczepanski/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Kościół chroni księży-pedofilów? Tomasz Sekielski ujawnił szokujące fakty!

To wideo jest zapowiedzią filmu dziennikarza

Rafał Kowalski 11 grudnia 2018 13:31
Tomasz Sekielski
Fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Tomasz Sekielski jest w trakcie realizowania najważniejszego projektu w swoim życiu. Mowa o filmie, który ma opowiadać o pedofilii w polskim kościele. Całość udała się tylko i wyłącznie dzięki wsparciu internautów, którzy dobrowolnie wpłacili swoje datki na konto dziennikarza. By film powstał potrzeba było 400 tysięcy złotych. Po pierwszym jego fragmencie wnioskujemy, że kwota warta będzie ostatecznego efektu.

Zwiastun filmu Tomasza Sekielskiego

Mimo że prace nad filmem zajmą jeszcze kilka miesięcy, Tomasz Sekielski opublikował już jego pierwszy fragment. Dotyczy on niejakiego księdza Adama, który przyznał się do molestowania jednego ministranta. Aktualnie duchowny jest odsunięty od pracy kapłańskiej i oczekuje na wyrok sądu. Myśleliśmy, że oznacza to brak prowadzonych mszy przez księdza Adama. Jednak nie… Tomaszowi Sekielskiemu udało się udowodnić, że po wydaleniu z parafii, kapłana przyjął do siebie kapelan więziennictwa Adam Jabłoński.

Jabłoński tłumaczy w rozmowie z Sekielskim, że ksiądz Adam może u niego odprawiać msze i spowiadać ludzi, bo znajduje się na posesji prywatnej. „Ma zakaz odprawiania w kaplicach publicznych. To jest moja prywatna kaplica. […] To jest mój dom prywatny. Moje rodzeństwo przyjeżdża tutaj z dziećmi i nigdy nie chowa dzieci przed księdzem Adamem. Powiem wam szczerze, bardziej bym przed wami schował”, powiedział kapelan Jabłoński.

Chwilę później wyjawił z kolei, że przeniesienie oskarżone o molestowanie księdza odbyło się z pomocą biskupa. „Ksiądz Adam to jest mój kolega. Biskup schował go tutaj, takie są procedury kościelne. Że wam się, ku*wa, chce całą niedzielę poświęcić na to, żeby Adama ścigać”, dodał z irytacją Jabłoński.

Po dobie od publikacji filmu obejrzało go już 400 tys. osób. Dziennikarz dodał swój komentarz. „Mimo nacisków nie ustajemy w tropieniu pedofilów w sutannach. Tu kolejny: przyznał się do wykorzystywania małoletniego, ma ciężkie zarzuty prokuratorskie, zakaz od biskupa, jednak dalej odprawia msze, spowiada i ma kontakt z dziećmi. Właśnie tak wygląda kościelna walka z pedofilią. To my robimy w tej sprawie więcej od hierarchów. Wy możecie nam pomóc wspierając nasz film na: patronite.pl/sekielski. PODAJCIE DALEJ!”, czytamy na Facebooku.

Premiera filmu w 2019 roku. Dziennikarz rozważa jednak, aby poza nim powstał też serial o pedofilii w kościele. Podobno wciąż do Tomasza Sekielskiego zgłaszają się kolejne ofiary księży i 44-latek nie chce, aby materiał się zmarnował. Obejrzycie? 

Tomasz Sekielski ostro o pedofilii w kościele i walce z nią
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.