Oto najlepsze filmy z winem w tle!

Weronika Kostyra 10 lipca 2019 13:08

Klimat słonecznych winnic jest idealnym tłem do filmów, nic dziwnego, że wino jest częstym filmowym bohaterem. Jeżeli Tobie też latem zdarza się relaksować z kieliszkiem wina w ręku, z pewnością pokochasz filmy z winem w tle. Oto nasze ulubione!

„Dobry rok”, 2006, reż. Ridley Scott

Życie bankowca granego przez Russella Crowe’a ulega całkowitej przemianie, kiedy otrzymuje w spadku po wuju winnicę w Prowansji. Początkowo liczy się dla niego jedynie jej wartość, ponieważ zamierza ją sprzedać. Miejsce przywołuje jednak jego wspomnienia z dzieciństwa i po wielu perypetiach docenia spokojny rytm życia pośród winoroślami. Ostatecznie porzuca dla niego swoje dotychczasowe chaotyczne życie w wielkim mieście.

„Letnie wino”, 2013, reż. Maria Matteoli

To film, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom Hiszpanii. Główny bohater James, pewnego dnia postanawia porzucić dobrze rokującą karierę prawnika. Chce podążać za swoją pasją z dzieciństwa i pragnie zostać aktorem. W trakcie pobierania aktorskich nauk, poznaje sztukę napisaną przez hiszpańskiego dramaturga Carla Lucchesiego. Lektura ta rozbudza w nim fascynację Hiszpanią. James wyrusza w podróż na Półwysep Iberyjski, by poznać to niezwykłe miejsce. Po przybyciu do Barcelony bohater filmu nawiązuje znajomość - z podziwianym przez siebie dramaturgiem Lucchesim. Odkrywa także hiszpańskie uroki: piękną architekturę, muzykę, kuchnię. Podróż ta na zawsze odmieni życie początkującego aktora.

Film można obejrzeć na antenie Kino TV 11 lipca o godz. 17:55!

„Bezdroża”, 2004, reż. Alexander Payne

Podróż po winnicach odmieniła też życie bohaterów nagrodzonego Oscarem filmu Bezdroża. Przyjaciele Jack i Miles bardzo się od siebie różnią, ale dla obydwu podróż po znanych amerykańskich winnicach kończy się znalezieniem nowego sensu życia. Jack jest tuż przed ślubem i wyjazd ma być jego wieczorem kawalerskim. Prawdziwym bohaterem filmu jest jednak wino, o którym Miles wie wszystko

„Spacer w chmurach”, 1995, reż. Alfonso Arau

Keanu Reeves jako weteran II wojny światowej próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Postanawia pomóc dziewczynie spodziewającej się nieślubnego dziecka, którą poznaje w pociągu. Trafia do winnicy, gdzie na nowo odnajduje spokój, ciepło i... miłość. Choć jego życie nieco się komplikuje, kojąca atmosfera winnicy okazuje się lekarstwem dla jego duszy.

„Listy do Julii”, 2010, reż. Gary Winick

Włoskie winnice są też tłem historii miłosnej w filmie Listy do Julii.  Młoda Amerykanka przyłącza się do grupy ochotników w Weronie, którzy odpisują na listy z zapytaniem o miłosne porady do słynnej Julii, bohaterki dramatu Romeo i Julia. Odpowiada na list z 1951 roku, który nie doczekał się odpowiedzi. Jego autorka przyjeżdża do Włoch, by odnaleźć dawno zaginioną miłość. Poszukiwania wiodą między innymi przez winnice w Toskanii.

„Nasz najlepszy rok”, 2017, reż. Cédric Klapisch

Trójka rodzeństwa spotyka się po latach w obliczu rodzinnej tragedii. Ich ojciec umiera tuż przed winobraniem. Rodzeństwo musi nauczyć się prowadzić rodzinny biznes, ale przy okazji układają też swoje zaniedbane relacje oraz priorytety w swoim życiu.

„Młode wino”, 2008, reż. Tomáš Bařina

Honza postanawia spełnić największe marzenie umierającego dziadka i organizuje mu podróż dookoła świata. Obiecuje mu, że pod jego nieobecność zajmie się jego winnicą. Do tej pory jednak na co dzień Honza zajmował się oszustwami...

1/7
Film Dobry rok, filmy o winie
Copyright @Materiały prasowe
1/7

„Dobry rok”, 2006, reż. Ridley Scott

2/7
Film Letnie wino, filmy o winie
Copyright @Materiały prasowe
2/7

„Letnie wino”, 2013, Maria Matteoli

3/7
Film Bezdroża, filmy o winie
Copyright @Materiały prasowe
3/7

„Bezdroża”, 2004, reż. Alexander Payne

4/7
Film Spacer w chmurach
Copyright @Materiały prasowe
4/7

„Spacer w chmurach”, 1995, reż. Alfonso Arau

5/7
Film Listy do Julii
Copyright @Materiały prasowe
5/7

„Listy do Julii”, 2010, reż. Gary Winick

6/7
Film Nasz najlepszy rok
Copyright @Materiały prasowe
6/7

„Nasz najlepszy rok”, 2017, reż. Cédric Klapisch

7/7
Film Młode wino
Copyright @Materiały prasowe
7/7

„Młode wino”, 2008, reż. Tomáš Bařina

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.