Fot. ADAM GUZ/REPORTER
niezwykłe relacje

Córka Pauliny Młynarskiej jest aktywistką, wzięła ślub z kobietą i zamieszkała za granicą. Jakie relacje łączą ją z mamą?

Dziennikarka jest wielkim wsparciem Alicji

Marcjanna Maryszewska 29 maja 2024 15:14
Fot. ADAM GUZ/REPORTER

Paulina Młynarska na co dzień mieszka w Grecji, na Krecie, gdzie uczy jogi i doskonali się we własnej praktyce, a także organizuje cykliczne grupowe warsztaty z jogą. Dziennikarka jest mamą Alicji, która od lat mieszka w Londynie. Choć obie panie żyją z dala od siebie, łączy je niezwykła więź, a każde spotkanie jest przepełnione miłością i szczęściem. 32-letnia Alicja w 2019 roku zawarła legalny związek ze swoją wieloletnią partnerką. „Uważam, że mam dwie córki. Wspaniałe kobiety”, pisała wówczas Paulina Młynarska. Oto kulisy tej pięknej relacji matki i córki…  

[Ostatnia publikacja na VUŻ-u 29.05.2024 r.]

Córka Pauliny Młynarskiej. Kim jest jej ojciec?

Choć w mediach społecznościowych Pauliny Młynarskiej na ogół dominują wpisy komentujące aktualne wydarzenia z Polski i świata, a także zdjęcia dokumentujące jej życie na Krecie, czasami zdarza się jej zrobić wyjątek. Na Facebooku czy Instagramie dziennikarki można znaleźć kilka przepięknych ujęć z jej córką. 

Alicja Nauman ma dziś 32 lata i jest owocem nieformalnego związku swojej mamy z Pawłem Naumanem.Moją pierwszą miłością był ojciec mojej córki. Bardzo się cieszę, że Alicja jest owocem tej miłości, dodajmy, miłości dwojga bardzo młodych i kompletnie niedojrzałych ludzi”, wspominała Paulina Młynarska w rozmowie z magazynem Gala. Gdy Alicja przyszła na świat w 1992 roku, pisarka miała dopiero 22 lata.

Paulina Młynarska z córką, Alicją Nauman, 08.10.2010 26 Warsaw Film Festival

Paulina Młynarska z córką, Alicja Nauman, 08.10.2010 26 Warsaw Film Festival
Fot. TRICOLORS/East News

Paulina Młynarska, Alicja Nauman, 2010

Paulina Młynarska, Alicja Nauman, 2010
Fot. Engelbrecht/AKPA

  Alicja Nauman z ciocią, Agatą Młynarską

Agata Młynarska, Alicja Nauman
Fot. Instagram

Alicja Nauman: córka Pauliny Młynarskiej. Czym się zajmuje?

Kolejne lata mama i córka spędziły razem w Warszawie, później Alicja przeniosła się do Krakowa na studia. Jest absolwentką etnologii i antropologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dziś młoda kobieta mieszka w Londynie, pasjonuje się tańcem i jest aktywistką. Działa na rzecz ochrony środowiska i praw społeczności LGBTQ+, często uczestniczy w manifestacjach. Na Instagramie możemy podziwiać także jej artystyczne projekty. W każdym momencie swojego życia może oczywiście liczyć na wsparcie ukochanej mamy.

Tak Alicja pisała o sobie jednym pod jednym z postów na Instagramie. "Jestem queerową feministką, artystką interdyscyplinarną pracującą pomiędzy choreografią, sztukami wizualnymi, edukacją eksperymentalną. Studiowałam choreografię w London Contemporary Dance School, Instytucie Kultury Polskiej UW, a także w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Od końcowego efektu pracy bardziej interesuje mnie sam proces twórczy, w którym to, co ryzykowne i odważne rodzi się z poczucia bezpieczeństwa, łagodności i dziwactwa. Jestem członkinią kolektywu „Rój” wraz z Jaśminą Wójcik i Jakub Wróblewski i współinicjatorką Oddolnego Kongresu Tańca Przeciwko Przemocy z Moniką Błaszczak i Hanną Raszewska-Kursa. Moje prace były pokazywane między innymi w The Place, Chisenhale Dance Space w Londynie, Montevideo w Marsylii, Komunie-Warszawa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Zachęcie, Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Galerii Sklep Karowa. Byłam stypendystką PEER Programme w Studio Wayne McGregor w Londynie (2020-2022). Od stycznia 2023 jestem zdiagnozowaną adhdówką!", wyznała w sierpniu 2023 roku.

Córka Pauliny Młynarskiej prowadziła także warsztaty "dla różnorodnych grup dzieci (także dzieci w spektrum autyzmu, adhd czy z doświadczeniem migracji) m.in. w takich instytucjach jak: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Galeria Arsenał, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki z Alicja Czyczel, Fundacja Ocalenie, BAZA by Inclusive. Buzz z Bartosz Jakubowski, Teatr Guliwer z kolektywem Rój, czy podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla dzieci i młodzieży „Korczak Dzisiaj” z Jaśmina Wójcik oraz Kongresu Postartystycznego „Konteksty”. Od lat jestem także związana z inicjatywami obejmującymi nieformalną edukację żydowską jak kolonie „Atid” organizowane przez Jewish Community Center w Warszawie", dodała. 

ZOBACZ:  Miał 72 lata, gdy został tatą, przeżywa drugą młodość. Teraz opowiedział o dojrzałym ojcostwie

Paulina Młynarska chętnie chwali się zdjęciami z wizyt swojej córki. „Trochę dziko, trochę groźnie! Kali beach. Kiedy stąd wrócimy to w paru sprawach będzie koniec dyskusji”, czytamy pod jednym ze wspólnych ujęć. 

Inne z nich to z kolei archiwalna fotografia sprzed niemal trzech dekad lat. Był to czas, kiedy Alicja odwiedziła mamę po ponad roku rozłąki z powodu pandemii. „Po 14 miesiącach rozłąki przytuliłam wczoraj moją córeczkę. Było tak samo jak na tym starym zdjęciu sprzed 27 lat” - napisała Paulina Młynarska pod koniec w 2020 roku. Długo wyczekiwane spotkanie poprzedzało wiele rozmów na kamerce internetowej, lecz to nie było to samo… 

Zobacz też: Marta Kaczyńska mieszka w artystycznej oazie. Jej sopocki apartament to prawdziwa perełka i pamiątka po rodzicach…

Córka Pauliny Młynarskiej wzięła ślub z kobietą. Pisarka mówi, że od tamtej chwili ma dwie córki 

Pod koniec września 2019 roku Alicja Nauman zawarła związek partnerski ze swoją wieloletnią partnerką Dominiką. Para na co dzień mieszka w Londynie i to właśnie tam zdecydowały się na zmianę swojego stanu cywilnego. „Mojej córce oraz zięci życzę szczęścia i miłości, jak każda kochająca mama!”, komentowała wówczas Paulina Młynarska. Dziennikarka jest zachwycona ukochaną swojej córki i zawsze staje po stronie ich miłości. Wielokrotnie broniła kobiety przed homofobicznymi atakami w sieci.

ZOBACZ TAKŻE: Poruszająco wspomina synka. Jednej sytuacji przez lata nie mógł sobie wybaczyć

W kolejnych miesiącach głośno było o rzekomym drugim ślubie Alicji i Dominiki, lecz plotki te dziennikarka zdementowała w rozmowie z Faktem. „Nie mam zamiaru tego w jakikolwiek sposób komentować. Powiem tylko tyle, że wszystkie trzy: ja, moja córka i żona mojej córki uśmiałyśmy się bardzo, czytając te głupoty, które wypisują", podsumowała.

Agata Młynarska, Alicja Nauman z partnerką Dominiką

Agata Młynarska, Alicja Nauman
Fot. Instagram

Z kolei jakiś czas temu, w obliczu licznych ataków na społeczność LGBTQ+, pisarka zamieściła w sieci sklejkę dwóch fotografii. Jedna z nich, archiwalna, przedstawiało ją samą z malutką córeczką w objęciach. Na drugim widać fragment zdjęcia USG. Mama Alicji zdecydowała się wówczas na poruszający apel.

Na tych zdjęciach jest moje dziecko. I ja, chociaż sama prawie dziecko, jako mama. Taki był mój początek niesamowitej, twórczej, pięknej i trudnej przygody, którą jest macierzyństwo. Już wtedy wiedziałam, że kimkolwiek będzie w przyszłości moja córka Alicja, będę ją wspierać i będę bezwarunkowo przy niej. Tak rozumiem słowo RODZINA. To jest moja polityka pro rodzinna i tylko to. Odkąd Ala jest z Dominiką uważam, że mam dwie córki. Wspaniałe kobiety!”, pisała poruszona, dołączając się tym samym do akcji #LGBTQludzienieideologia.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:  Długo walczyła o ciążę, poród był dla niej bardzo trudny. Sandra Kubicka wspomina ten dzień ze łzami w oczach

Ta piękna relacja matki i córki porusza do łez i daje wiele nadziei. Paulinie Młynarskiej i Alicji życzymy dużo sił i wielu pięknych chwil pełnych miłości.  

Paulina Młynarska z córką Alicją Nauman, 10.09.2013 Warszawa

Fot. ADAM GUZ/REPORTER

Źródło: Dziendobry.tvn.pl, Natemat.pl, Plejada.pl, Interia

[Ostatnia publikacja na Viva Historie 23 stycznia 2024 r.]

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.