Ryszard Rynkowski, VIVA! czerwiec 2012
Fot. Hanna Prus
Z ŻYCIA GWIAZD

Przy pierwszej żonie czuwał do końca. Drugą poznał, gdy zwątpił w miłość. Jak dziś wygląda życie Ryszarda Rynkowskiego?

Artysta ukończył 72 lata

Maria Elas 9 października 2023 20:00
Ryszard Rynkowski, VIVA! czerwiec 2012
Fot. Hanna Prus

Ryszard Rynkowski jest jednym z najpopularniejszych polskich piosenkarzy. Jego charakterystyczny, zachrypnięty głos, którym urzeka od lat, zapewnił mu popularność, początkowo w grupie VOX, w której śpiewał piosenki takie jak „Bananowy song” czy „Szczęśliwej drogi już czas”. Po odejściu z grupy rozpoczął karierę solową, w czasie której powstały takie hity jak ponadczasowe „Wypijmy za błędy”, „Życie jest nowelą” i „Dziewczyny lubią brąz”. Jak dziś wygląda życie artysty, który obchodzi właśnie 72. urodziny?

Zawirowania w życiu Ryszarda Rynkowskiego

Pomimo statutu legendy i uwielbienia wśród fanów, w życiu artysty, zarówno prywatnym, jak i zawodowym, nigdy nie brakowało upadków. Konflikt wewnątrz grupy VOX wzmagał napięcie panujące w jego małżeństwie z żoną Hanną, z którą spędził ponad 20 lat. Para razem doczekała się córki Marty (ur. 1978 r.), jednakże z czasem w ich związku pojawiły się trudności. Gdy Ryszard Rynkowski zdecydował się na solową karierę, miał nadzieję, że dzięki temu uda mu się załagodzić problemy w życiu rodzinnym.

Ryszard Rynkowski, Opole, 27.06.1997. 34. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Fot. Mariusz Przygoda / Forum

Chociaż częściowo jego plany się spełniły, los przygotował dla niego kolejny zawód. Okazało się bowiem, że jego żona poważnie choruje na raka piersi. Jej stan szybko się pogarszał i niewiele później Hanna Rynkowska zmarła w ramionach męża. Śmierć ukochanej Ryszard Rynkowski przeżywał długo. „Dopiero kiedy odeszła ja się zorientowałem, jaka w domu jest pustka” wspominał po latach artysta, który został sam z siedemnastoletnią córką. Przez ponad dziesięć lat córka Marta była jedyną kobietą w jego życiu. Wszystko zmieniło się, gdy w jego życiu pojawiła się Edyta: fanka, dzięki której pokochał na nowo. 

Czytaj także: Założyli razem VOX, podzielił ich konflikt. Witold Paszt i Ryszard Rynkowski mieli trudną relację

Ryszard długi czas opierał się swoim uczuciom. Częściowo było to spowodowane jego córką, której wcale nie podobało się, że jej macocha miałaby być zaledwie kilka lat od niej starsza. Duża różnica wieku, bo aż 22 lata, była tematem delikatnym także w oczach fanów. Swój związek zdecydowali się potwierdzić dopiero po kilku latach: „Nie chciałem o nim mówić przed podjęciem ostatecznej decyzji” mówił Ryszard Rynkowski dla VIVY! w 2012 roku. Para pobrała się w 2006 r., a piosenkarz został ojcem po raz drugi w wieku 57 lat, gdy w 2008 r. para przywitała na świecie syna Ryszarda.

Grupa VOX z Ryszardem Rynkowskim, 14.06.2009 Opole. 46. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej

Fot. Maciej Jarzebinski / Forum

Życie Ryszarda Rynkowskiego u boku żony Edyty

Jednakże i w tym związku wystąpiły chwile słabości. W 2016 r. media obiegła wieść, że Ryszard Rynkowski wymachiwał bronią przed swoim domem rodzinnym. Policję zawiadomić miała jego żona Edyta, która obawiała się o jego bezpieczeństwo. Po zatrzymaniu artysta trafił na izbę wytrzeźwień, a następnie pod obserwację lekarską. Śledztwo w sprawie nie zostało wszczęte, ponieważ artysta posiadał broń legalnie, a także nikomu nią nie groził: zagrożeniem był jedynie dla samego siebie. „Miał słabszy dzień” wyjaśnił menadżer artysty. Powodem załamania artysty miały być konflikty rodzinne.

Czytaj także: Dzielą ich 22 lata, wymodlili sobie dziecko... Oto historia związku Ryszarda i Edyty Rynkowskich

Od tamtego momentu artysta ma się znacznie lepiej i kontynuuje życie u boku żony i syna we wsi Zbiczno na Pojezierzu Brodnickim. Obecnie piosenkarz odbywa trasę koncertową po Polsce, na której prezentuje największe hity w swoim dorobku, a także kilka mniej znanych, lecz lubianych utworów. Prócz dalej prężnie działającej kariery muzycznej artysta prowadzi wraz z żoną  centrum rehabilitacji w Brodnicy, w którym pomoc uzyskać mogą osoby z urazami kręgosłupa i kończyn. Państwu Rynkowskim życzymy wszystkiego najlepszego!  

Ryszard Rynkowski, Edyta Rynkowska, Sopot TOP Of The TOP Festival 2012 - 50 lat zespołu The Beatles, 25 sierpnia 2012 roku
Fot. Engelbrecht/AKPA

Ryszard Rynkowski z żoną Edytą Rynkowską, 2012 r.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.