Ryszard Rynkowski, VIVA! czerwiec 2012
Fot. Hanna Prus
Z ŻYCIA GWIAZD

Jego narodziny nazwał cudem, napisał dla niego piosenkę. Ryszard Rynkowski czule o synu

Jaką mają relację? Ryszard jr. ma już 15 lat

Rafał Kowalski 20 marca 2023 12:54
Ryszard Rynkowski, VIVA! czerwiec 2012
Fot. Hanna Prus

Ryszard Rynkowski został tatą dwukrotnie. W pierwszym małżeństwie doczekał się córki Marty, która dziś ma już 45 lat. Z kolei w 2008 roku piosenkarzowi urodził się syn – owoc aktualnego związku z o 22 lata młodszą od siebie żoną Edytą. Dziś Ryszard Junior ma już 15 lat. Dlaczego tata nazywa go cudem?

Ryszard Rynkowski o poczęciu i narodzinach Ryszarda jr.

Gdy piosenkarz spotkał na swojej drodze fankę Edytę, jego życie się odmieniło. Para dość długo ukrywała, że coś ich łączy. W końcu jednak wzięli ślub i cieszyli się jawnie swoim uczuciem. Partnerce wokalisty do pełni szczęścia brakowało potomka… „Po ślubie myślałem, że nie zdecydujemy się na dzieci. Widziałem jednak, że Edyta pragnie dziecka”, mówił Ryszard Rynkowski VIVIE! w 2012 roku.

Para długo nie mogła cieszyć się wiadomością o ciąży. „Podjęliśmy kilkanaście, kilkadziesiąt prób i nie było efektu. Pomyśleliśmy, że pewnie tak ma być, kupiliśmy sobie nawet drugiego pieska yorka”, czytaliśmy w magazynie.

Dopiero w świętym mieście do zakochanych uśmiechnął się los. „Pojechaliśmy do Lourdes, do znajomych, i tam zanocowaliśmy. To był ten raz i następnego dnia Edycie kawa już tak nie smakowała jak wcześniej. Czy był to dar od Matki Boskiej? Dla nas tak, ale niech każdy myśli, co chce. Niewątpliwie Rysio począł się w Lourdes”.

Zobacz teżCórka Adama Małysza promienieje u boku męża! Wyjechali z Polski, realizują marzenia

Rok po narodzinach dziecka artysta nagrał dla syna Ryszarda Juniora utwór Zachwyt. „Tam są proste, ale ważne wskazówki, jak żyć, by wierzyć w miłość i w to, że świat może być lepszy. Ale wcześniej będę musiał mu opowiedzieć, dlaczego jego siostra jest 30 lat starsza od niego, że miałem inną żonę, dlaczego jestem taki stary i dlaczego tak bardzo się zakochałem w jego matce. Natomiast całą resztę Rysiu sobie wypełni, podobnie jak ja, kiedy byłem młody”, mówił o swojej przeszłości ulubieniec publiczności.

Rodzina Rynkowskich, VIVA! 2012

Ryszard Rynkowski, żona Edyta, VIVA! 2012 czerwiec
Fot. Hanna Prus

Syn Ryszarda Rynkowskiego – dorastanie

Przy okazji sesji dla VIVY!, gdy Ryszard jr. miał prawie 5 lat, tak opisywał go dumny ojciec. „Jest wspaniałym chłopakiem, który odziedziczył urodę po mojej żonie – ciemne, duże oczy i dużo kręconych włosów. Cieszy mnie to, bo w mojej rodzinie żaden facet nie miał włosów. Po Edycie syn ma też wrażliwość. A po mnie? Może muzykalność i nadruchliwość”, czytaliśmy.

Gdy chłopiec był uczniem szkoły podstawowej, tak tygodnik Na żywo pisał o jego sukcesach. „Wygrywa każdy konkurs. Ma niebywałe wyczucie kompozycji. W jego pracach widać duszę artysty”, miała opowiadać osoba ze szkoły w Zbicznie. Dziś nastolatek ma 15 lat i ukończył szkołę podstawową.

A jak Ryszarda Rynkowskiego zmieniło dojrzałe tacierzyństwo? „Ryszard jest wspaniałym tatą. Bez wątpienia późne ojcostwo bardzo go odmłodziło i odmieniło”, mówił informator tygodnika.

Rodzina strzeże swojej prywatności i nie ma w sieci aktualnych zdjęć Ryszarda Juniora. Zobaczcie, jak chłopiec i jego rodzice prezentowali się w 2012 roku. 

Zobacz także: Założyli razem VOX, podzielił ich konflikt. Witold Paszt i Ryszard Rynkowski mieli trudną relację

Ryszard Rynkowski, żona Edyta, VIVA! 2012 czerwiec
Fot. Hanna Prus

Ryszard Rynkowski, żona Edyta, VIVA! 2012 czerwiec
Fot. Hanna Prus

Krystyna Kwiatkowska, Ryszard Rynkowski, żona Edyta, syn Ryszard junior, Teatr Rampa, Warszawa, 07.09.2014 rok
Fot. Paweł Mazurek / Studio69 / Forum

Krystyna Kwiatkowska, Ryszard Rynkowski, żona Edyta, syn Ryszard junior, Teatr Rampa, Warszawa, 07.09.2014 rok

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.