Ryszard Rynkowski, VIVA! czerwiec 2012
Fot. Hanna Prus
Z życia gwiazd

Od kilku lat pobiera emeryturę, jednak nie zawiesił kariery. Tak dziś wygląda życie Ryszarda Rynkowskiego

Wysokość świadczenia nie wystarczyłaby artyście na godziwe życie...

Marta Nawacka 9 kwietnia 2024 11:57
Ryszard Rynkowski, VIVA! czerwiec 2012
Fot. Hanna Prus

Bez wątpienia można powiedzieć, że jest jednym z najpopularniejszych polskich wokalistów, a na scenie jest obecny już od pół wieku. Ryszard Rynkowski już od kilku lat pobiera emeryturę, ale póki co nie zamierza kończyć swojej przygody ze śpiewaniem. Wie jednak, że nie będzie mógł tego robić do końca swoich dni, dlatego... zainwestował w zupełnie inny biznes. „To miejsce to moja emerytura”, mówi.

Ryszard Rynkowski: kariera. Ile wynosi emerytura artysty?

Już od ponad pół wieku obecny jest na polskiej scenie muzycznej i śmiało można powiedzieć, że jest jednym z najpopularniejszych artystów. Charakterystyczny zachrypnięty głos Ryszarda Rynkowskiego przysporzył mu wielu fanów i chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby jego największych hitów, jak choćby „Dziewczyny lubią brąz”, „Wypijmy za błędy” czy „Dary losu”. Choć wokalista nie narzeka na zarobki, to okazuje się, że jego emerytura nie jest zbyt wysoka... Jakiś czas temu Super Express informował, że jest to ledwo 1200 zł.

Czytaj też: Wyszła na jaw wysokość emerytury Jolanty Kwaśniewskiej. Możecie być zaskoczeni

Fot. Mariusz Przygoda / Forum

Ryszard Rynkowski, Opole, 27.06.1997. 34. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Ryszard Rynkowski, Koncert TVP Wierzę w lepszy świat w Elblągu, 2022
Fot. Piotr Molecki/East News

Ryszard Rynkowski, Koncert TVP Wierzę w lepszy świat w Elblągu, 2022

Ryszard Rynkowski: co dziś robi? Jak wygląda jego życie?

Przy takiej wysokości świadczenia emerytalnego Ryszardowi Rynkowskiemu ciężko byłoby wieść godziwe życie. Póki co artysta nie zrezygnował więc ze śpiewania, jednak ma świadomość tego, że nie będzie mógł w ten sposób zarabiać do śmierci. Podjął więc inną decyzję i kilka lat temu zainwestował w ośrodek rehabilitacyjny w Brodnicy, w województwie kujawsko-pomorskim. Placówka specjalizuje się w leczeniu urazów kończyn oraz kręgosłupa i okazuje się, że całkiem dobrze sobie radzi, a pacjentów nie brakuje.

„To miejsce to moja emerytura, muszę o to dbać. To też przyszłość, zabezpieczenie mojej rodziny”, wyjaśnił Ryszard Rynkowski w rozmowie z Na żywo. Podczas jego nieobecności kliniki dogląda ukochana żona artysty, o 22 lata młodsza Edyta. To również ona odpowiada za wszystkie sprawy formalne podczas remontu placówki. Wokalista nie raz przyznawał, że wiele zawdzięcza żonie i nie wyobraża sobie bez niej życia. „Moja żona to anioł. Dzięki niej żyję, działam, wciąż pracuję, kocham i dbam o siebie”, dodał w tej samej rozmowie.  

Zobacz także: Łukasz Nowicki ujawnił prawdę o trudnej relacji z synem. Nie było kolorowo, tak Piotr zniósł rozwód rodziców

Ryszard Rynkowski, Edyta Rynkowska, Sopot TOP Of The TOP Festival 2012 - 50 lat zespołu The Beatles, 25 sierpnia 2012 roku
Fot. Engelbrecht/AKPA

Ryszard Rynkowski, Edyta Rynkowska, Sopot TOP Of The TOP Festival 2012 - 50 lat zespołu The Beatles, 25 sierpnia 2012 roku

Ryszard Rynkowski z żoną, Gala konkursu Gwiazdy Dobroczynności, 2010
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Ryszard Rynkowski z żoną, Gala konkursu Gwiazdy Dobroczynności, 2010

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.