Magdalena Wójcik, Jacek Chmielnik, „Kolory kochania”
Fot. POLFILM/EAST NEWS
Z życia gwiazd

Magdalena Wójcik bez pamięci zakochała się w Jacku Chmielniku. On pozostał obojętny na jej wdzięki

Spotkali się na planie filmowym, dzieliło ich 16 lat

Marta Nawacka 21 września 2023 18:54
Magdalena Wójcik, Jacek Chmielnik, „Kolory kochania”
Fot. POLFILM/EAST NEWS

Przez długi czas uznawano ją za jedną z najpiękniejszych i najseksowniejszych polskich aktorek, a nawet porównywano do Claudii Schiffer czy Kim Basinger. Magdalena Wójcik ma na swoim koncie wiele wspaniałych kreacji aktorskich, cieszyła się również wielkim zainteresowaniem płci przeciwnej. Podczas kręcenia jednego z filmów zakochała się w Jacku Chmielniku, z którym występowała na planie. Żonaty aktor pozostał jednak obojętny na jej względy...

Magdalena Wójcik: kariera jednej z najpiękniejszych polskich aktorek

Przez lata rozwijała swoją karierę. Występowała w musicalu „Metro” Janusza Józefowicza przez ponad rok, mając niespełna 15 lat zadebiutowała w swojej pierwszej roli filmowej w „Oku proroka”. Rok później mogliśmy oglądać ją w „Kronice wypadków miłosnych Andrzeja Wajdy, a także na deskach teatralnych oraz serialach, między innymi w „Zespole adwokackim”, pierwszym sezonie „Sukcesu”, kilku odcinkach serialu „Dom” czy „Złotopolskich”. Za rolę w „Mazepie” Magdalena Wójcik otrzymała główną nagrodę na Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatralnych „Klasyka Polska”, co otworzyło jej drzwi do kariery.

Dzięki swojej urodzie Magdalena Wójcik cieszyła się także sporym zainteresowaniem płci przeciwnej. Zyskała miano jednej z najpiękniejszych Polek, porównywano ją nawet do Brigtte Bardot, Claudii Schiffer czy Kim Basinger. Mimo to aktorka pozostała bardzo skromna. „Mówiono też, że jestem podobna do Claudii Shiffer, Liv Ullman, Kim Basinger, a nawet do Dody (śmiech). Ale ja, spoglądając w lusterko widzę po prostu Magdę Wójcik”, zwierzyła się w wywiadzie dla pisma Rynek.

Aparycja młodej aktorki i miano seksbomby przyczyniły się do tego, że Magdalena Wójcik dostała propozycję udziału w sesji dla magazynu „Playboy”. Wystąpiła również w „Tańcu z Gwiazdami”, jednak zakończyła swoją przygodę z tanecznym show po kilku odcinkach. Później prowadziła jeszcze program „Jem i chudnę”. Mimo wszystko największym wyzwaniem okazała się dla niej rola w „Kolorach kochania”, gdzie wystąpiła u boku Jacka Chmielnika.

Czytaj też: Bolesne rozstanie i wielka kariera, która nagle przygasła. Życie nie oszczędzało Magdaleny Wójcik

Magdalena Wójcik, „Kocham Klarę”
Fot. Niemiec/AKPA

Magdalena Wójcik, „Kocham Klarę”

Magdalena Wójcik i Jacek Chmielnik: pozostał obojętny na jej względy

Choć kariera Magdaleny Wójcik rozwijała się w szybkim tempie, to w jej życiu uczuciowym nie układało się najlepiej. Na planie „Kolorów kochania” aktorka zakochała się w partnerującym jej Jacku Chmielniku, który po latach w wywiadach wspominał ją jako zachwycającą kobietę. „Trzy miesiące w pięknych górach, z dala od domu, w towarzystwie pięknej dziewczyny... To dla każdego mężczyzny jest poważny egzamin. Ale ja umiem zdawać takie egzaminy”, mówił aktor w rozmowie z Życiem na gorąco.

Para poznała się na planie zdjęciowym. Jacek Chmielnik był wówczas dojrzałym, 35-letnim mężczyzną zakochanym bez pamięci w swojej żonie. Magdalena Wójcik zaś młodą, zaledwie 19-letnią kobietą, która szybko zauroczyła się przystojnym kolegą. Ich relację podgrzewały dodatkowo liczne sceny miłosne, które kręcili. „Trzy miesiące w pięknych górach z dala od domu i gorąca dziewczyna, która w scenach erotycznych, a było ich mnóstwo, tak solidnie się do pracy przykładała, jakby nie grała”, mówił aktor.

Jednak choć aktorka miała nadzieję na coś więcej między nimi, Jacek Chmielnik nie dał się ponieść uczuciu i pozostawał obojętny na jej względy... Nie zamierzał niszczyć swojego małżeństwa. To miało złamać serce młodziutkiej aktorki. Później Magdalena Wójcik szukała szczęścia u boku innych mężczyzn, między innymi Artura Żmijewskiego. Od 1997 roku związana była z Michałem Zielińskim, z którym doczekała się syna, Mikołaja. Ten związek nie przetrwał jednak próby czasu i w 2005 roku aktorka zdecydowała się na rozwód.

Po wyprowadzce od męża Magdalena Wójcik rozpoczęła z nim sądową walkę o opiekę nad ukochanym synem. „Oczywiście nie było łatwo, ale postaraliśmy się osiągnąć porozumienie, dla dobra dla naszego syna. […] Trzeba głęboko schować urażoną dumę, nawet jeśli wiemy, że racja jest po naszej stronie, a nie naszego eks. No i święta zasada: nie wolno nastawiać wrogo dziecka przeciwko drugiemu rodzicowi”, wyznała w rozmowie z Na żywo. Po rozwodzie łączono ją z Mikołajem Rejem, biznesmenem Jerzym Motzem, a także z Jackiem Borkowskim, gdy ten został wdowcem. Aktorka nie potwierdziła jednak żadnego z tych doniesień.  

Zobacz także: Dzieliło ich 8 lat, połączył ognisty romans. Dziś Małgorzata Kożuchowska i Andrzej Zieliński nie wspominają o tej relacji

Magdalena Wójcik, Jacek Chmielnik, „Kolory kochania”
Fot. POLFILM/EAST NEWS

Magdalena Wójcik, Jacek Chmielnik, „Kolory kochania”

Magdalena Wójcik, pokaz nowej kolekcji Doroty Goldpoint, 2023 rok
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Magdalena Wójcik, pokaz nowej kolekcji Doroty Goldpoint, 2023 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.