Magdalena Wójcik kiedyś
Fot. TRICOLORS/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Bolesne rozstanie i wielka kariera, która nagle przygasła. Życie nie oszczędzało Magdaleny Wójcik

Aktorka obchodzi dziś urodziny

Rafał Kowalski 20 września 2023 11:56
Magdalena Wójcik kiedyś
Fot. TRICOLORS/East News

W filmach pojawiała się już od połowy lat 80-tych. W 1992 roku z kolei grała w musicalu Metro, ukończyła warszawską PWST i została etatową aktorką warszawskiego Teatru Ateneum. W jednej chwili Magdalena Wójcik stała się ogromną gwiazdą, a jej pozycję w środowisku chwilę później umocniły role w serialach Sukces i Złotopolscy. Ulubienica widzów produkcji lat 90-tych obchodzi właśnie 54 urodziny. Jak dziś wygląda jej życie?

Magdalena Wójcik kiedyś i dziś

Mimo że aktorka równie mocno kocha telewizję i teatr, to właśnie seriale i filmy z Magdaleną Wójcik skradły serca telewidzów. Gwiazda zagrała między innymi w takich produkcjach jak: Przeklęte oko proroka, Kolory kochania, Rozmowy kontrolowane, Kronika wypadków miłosnych Andrzeja Wajdy czy serialach Zespół adwokacki oraz Dom.

Dużą rozpoznawalność aktorka zyskała też dzięki telewizyjnym hitom, w których grała później. Złotopolscy, Sukces, Codzienna 2 m3., Kocham Klarę, Całkiem nowe lata miodowe czy Pierwsza miłość – tam Magdalena Wójcik występowała już jako znane nazwisko. Widzowie polubili ją za eteryczność, talent aktorski i oszałamiającą urodę.

Choć wielu fanów skupiało się właśnie na atrakcyjności artystki, dla niej ważniejsze było przygotowanie warsztatowe. „Do każdej roli, którą gram w teatrze, dobieram inne perfumy. Są dla mnie częścią kostiumu. Kiedy się w nie „ubieram”, łatwiej jest mi wejść w daną postać. Staram się zawsze dopasować zapach do jej charakteru. Uwielbiam perfumy. Potrafią sprawić, że nasze życie jest piękniejsze. Zwłaszcza kiedy przyjdzie nam, od czasu do czasu, skorzystać z transportu miejskiego…", śmiała się ulubienica publiczności w rozmowie z magazynem Rynek.

Mimo że dziś nie jest o gwieździe tak głośno jak kiedyś, to wierni fani pani Magdaleny wciąż mogą ją oglądać regularnie w telewizji. Od 2013 roku urodzona w Warszawie aktorka wciela się w postać Beaty Boreckiej w Klanie. 54-latka wciąż związana jest też Teatrem Komedia.

Zobacz także: Znają się od lat, cenią dokonania artystyczne. Udowadniają, że przyjaźń w show-biznesie istnieje naprawdę

Magdalena Wójcik - 2001, 2002 i 2003

Magdalena Wójcik, aktorka, plan serialu „Kocham Klarę”, 10 grudnia 2001 roku
Fot. Euzebiusz Niemiec/AKPA
Magdalena Wójcik nowe zdjęcia
Fot. TRICOLORS/East News

Magdalena Wójcik co dziś robi
Fot. TRICOLORS/East News

Magdalena Wójcik – kariera, życie prywatnie

Urodzona w 1969 roku aktorka miała plan, by zostać artystką baletową. Chodziła nawet do odpowiedniej szkoły, ale przez liczne kontuzje musiała porzucić ten pomysł. Wkrótce na swój zawód wybrała aktorstwo. Niepowtarzalny talent, a także urodę prezentowała nie tylko na małym i dużym ekranie. W 2004 roku Magdalena Wójcik była gwiazdą okładki Playboya, zaś w 2006 roku wystąpiła w Tańcu z gwiazdami, a później prowadziła program Jem i chudnę w Polsat Cafe.

Prywatnie aktorka związana była przez osiem lat z PR-owcem Michałem Zielińskim. Para doczekała się dziecka – Mikołaja. W 2005 roku małżonkowie się rozwiedli. „Nauczyłam się bardzo ważnej rzeczy: kobieta nigdy nie powinna na nikogo liczyć. Powinna dbać o swój rozwój”, mówiła ulubienica widzów w jednym z wywiadów. W innym dodała też, że w sądzie wiele czasu zabrało dogadanie się w sprawie dalszej opieki nad synem. „Oczywiście nie było łatwo, ale postaraliśmy się osiągnąć porozumienie, dla dobra dla naszego syna. […] Trzeba głęboko schować urażoną dumę, nawet jeśli wiemy, że racja jest po naszej stronie, a nie naszego ex. No i święta zasada: nie wolno nastawiać wrogo dziecka przeciwko drugiemu rodzicowi”, tłumaczyła w rozmowie z Na żywo.

„Bolesne przeżycia związane z utratą, właściwie w jednej chwili, wszystkiego tego, co w moim życiu stanowiło największą wartość, czyli rodziny, bardzo mnie zmieniły. Wzmocniłam się, chociaż dzisiaj z perspektywy czasu mam wrażenie, że ta moc zawsze we mnie tkwiła, tylko o tym nie wiedziałam", wyznała na łamach Gali. W tym samym wywiadzie zwierzyła się, że syn ocierał jej łzy...

Dziś niewiele wiadomo o życiu prywatnym aktorki. Domyślamy się, że to jej świadomy wybór, chociaż w archiwalnych wywiadach Magdalena Wójcik podkreślała, że mimo wszystko popularność jej nie męczy. „Ludzie czasami potrafią mylić rzeczywistość z fikcją telewizyjną. Zdarza się, że za bardzo utożsamiają aktorów z granymi przez nich rolami. Ja mam to szczęście, że kojarzę się ludziom miło”, mówiła artystka w rozmowie z gazetą Rynek

Z okazji urodzin życzymy Magdalenie Wójcik wszystkiego, co najlepsze!  

Sprawdź również: Byli jedną z najgorętszych par w polskim show-biznesie. Weronika Rosati i Piotr Adamczyk rozstali się nagle

Magda Wójcik w show TVP - 2021r

Magdalena Wójcik, To był rok w TVP
Fot. Damian Klamka/East News

Magda Wójcik w Teatrze Komedia i Teatrze TeTaTeT - 2021

Magdalena Wójcik, 2017

Magdalena Wójcik 2017
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Magdalena Wójcik wraz z synem Mikołajem, 2004 rok

Magdalena Wójcik wraz z synem Mikołajem, 2004 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.