Marcin Meller, Anna Dziewit-Meller, Warszawa, Srebrne Jabła Pani, 27.02.2017 rok
Fot. VIPHOTO/East News
Historia miłości

Tego związku nic nie zapowiadało. Oto historia niespodziewanej miłości Marcina Mellera i Anny Dziewit-Meller

„Udany związek to jest taki, w którym ludzie oprócz tego, że się kochają, to też lubią się”

Marta Nawacka 6 lutego 2022 16:02
Marcin Meller, Anna Dziewit-Meller, Warszawa, Srebrne Jabła Pani, 27.02.2017 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Niemal 15 lat temu zdecydowali, że chcą spędzić ze sobą całe życie i powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Marcin Meller i Anna Dziewit-Meller pobrali się w Gruzji, miejscu, które oboje kochają. Choć przy pierwszym poznaniu nie mieli o sobie zbyt dobrego zdania, to dziś wciąż są razem, równie zakochani i szczęśliwi. Doczekali się wspólnie dwójki dzieci. Oto historia związku dziennikarskiej pary!

Marcin Meller i Anna Dziewit-Meller – początki znajomości

W przypadku związku tej pary nie zadziałała miłość od pierwszego wejrzenia. Wręcz przeciwnie: kiedy się poznali, Marcin Meller miał Annę Dziewit za "zarozumiałą małolatę", zaś ona jego za... "niezłego buca". „Poznaliśmy się przez znajomych (...) ale muszę przyznać, że wówczas Marcin raczej działał mi na nerwy. Pamiętam zimę bodaj 2004 roku, jakieś towarzyskie spotkanie w kawiarni, wchodzi opalony, słynny dziennikarz”, wspominała pisarka w wywiadzie dla Zwierciadła. „Przyleciałem z Brazylii. Widzę, że przy herbacie marzną dziewczyny, zaczęliśmy rozmawiać, w pewnym momencie zapytałem Ani, ile ma lat, wyznała, że 23. Dla żartu zacytowałem Franza Maurera, czyli Bogusława Lindę z "Psów": "To ty stara dupa jesteś". Co – jak się domyślasz – nie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem”, dopowiedział Marcin. „Zawsze byłam wyczulona na wszelkie objawy mizoginizmu (...) No, nie uwiódł mnie wtedy pan redaktor”, dokończyła Anna.

Mimo początkowej niechęci, z czasem coś między nimi zaiskrzyło. Para zaczęła się co jakiś czas widywać. „Pracowałem wtedy jako naczelny "Playboya", Anka zadzwoniła do redakcji, że ma ciekawy wywiad z pisarzem (...) zauważyła ją moja pani prezes, która zapytała mnie później o modelkę, którą minęła na korytarzu redakcji. Wyjaśniłem jej, że to nie jest żadna modelka, lecz dziennikarka. Później, już na etapie podrywu, opowiedziałem historię Ani, przekonany, że jako feministka poczuje się urażona reakcją pani prezes, tymczasem ona sprawiała wrażenie urażonej moją odpowiedzią”, opowiadał w wywiadzie dziennikarz. Annie Dziewit-Meller przeszkadzał fakt, że Marcin Meller jest rozpoznawalny. Nie chciała być tylko „bezimienną żoną Mellera” oraz by zarzucano jej, że istnieje tylko dzięki niemu. Sama miała wtedy na koncie już dwie książki, sporo tras koncertowych (śpiewała wtedy w żeńskim zespole Andy) oraz mnóstwo zrobionych wywiadów.

Czytaj też: Poznali się w pracy. On był gwiazdą radia, ona stażystką... Oto historia miłości Tomasza i Anny Sekielskich

Marcin Meller i Anna Dziewit-Meller, 10-lecie Dzień Dobry TVN, 3.09.2015, Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News

Marcin Meller z żoną, Anną Dziewit-Meller, 10-lecie Dzień Dobry TVN, 3.09.2015, Warszawa

Marcin Meller, Anna Dziewit-Meller, Warszawa, Srebrne Jabła Pani, 27.02.2017 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Marcin Meller, Anna Dziewit-Meller, Warszawa, Srebrne Jabłka Pani, 27.02.2017 rok

Marcin Meller i Anna Dziewit-Meller – jaką mają receptę na szczęśliwy związek?

Okazało się jednak, że mają ze sobą sporo wspólnego... Wkrótce wyjechali razem do Gruzji, gdzie po roku wzięli ślub. Oboje są zafascynowani tym krajem. Napisali nawet razem reporterską książkę o Gruzji: „Guamardżos! Opowieści z Gruzji”. Marcin Meller i Anna Dziewit-Meller doczekali się dwójki dzieci: syna Gustawa i córki Basi, które zgodnie wychowują w tradycyjnym stylu, ucząc dyscypliny i szacunku do starszych. Czym jest dla małżonków miłość? „Dla mnie podstawą udanego związku jest miłość oparta na przyjaźni. Jestem zainteresowana jego życiem, ciekawi mnie, co robi, co myśli, dużo rozmawiamy. Moim zdaniem to właśnie lubienie się jest najważniejsze”, tłumaczyła Anna w Zwierciadle. „Pamiętam ostatnio, jak wzruszałem się, patrząc na Anię, słuchając, co mówi na swoim wieczorze autorskim. To chyba miłość, nie?”, dodał Marcin.

Najpierw za sobą nie przepadali, potem zakochali się i wzięli ślub. Jaka jest ich recepta na szczęśliwy związek? „Udany związek to jest taki, w którym ludzie oprócz tego, że się kochają, to też lubią się. Ja jego lubię…”, mogliśmy przeczytać w Jastrząb Post. „Ja też ją lubię! Ale udany związek to tak naprawdę bardzo ważne rzeczy: poczucie humoru, to, że nas bawią podobne rzeczy, na przykład wczoraj oglądając dwa stand-upy amerykańskie rżeliśmy dokładnie w tym samym momencie…”, odpowiedział jej mąż i dodał: „Robimy co innego w pracy, ale jakoś podobnego w tym szeroko rozumianym świecie, więc jest o czym gadać. Ja się z tą panią nigdy nie nudzę, ona się ze mną nudzi”. Z okazji 14. rocznicy ślubu Marcin Meller udostępnił na Instagramie urocze zdjęcie z ceremonii ślubnej. Zakochanym życzymy wszystkiego dobrego!

Zobacz także: Historia miłości Marka i Danuty Grechutów zaczęła się od zachwytu

Kim jest Anna Dziewit-Meller?

Żona Marcina Mellera jest dziennikarką radiową oraz telewizyjną oraz pisarką i reporterką, a także wokalistką w rockowym zespole Andy. Anna Dziewit-Meller wydała dwa zbiory wywiadów „Głośniej! Rozmowy z pisarkami”, „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami” i jest też autorką powieści „Disco”, „Góra Tajget” oraz „Damy, Dziewczyny, dziewuchy. Historia w spódnicy”. W 2016 nominowano ją do Nagrody Grand Press za wywiad przeprowadzony z babcią, Anną Podstawką-Dziewit, ginekolożką. Tworzy również kanał internetowy BUK BUK, poświęcony literaturze.  

Czytaj również: Był jej opiekuńczym Kociem. Historia romansu Kaliny Jędrusik i Wojciecha Gąssowskiego

Marcin Meller i Anna Dziewit-Meller na promocji swojej książki, 24.05.2011, Warszawa Traffic Club
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Marcin Meller i Anna Dziewit-Meller na promocji swojej książki, 24.05.2011, Warszawa Traffic Club

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.