Artur Żmijewski, VIVA! styczeń 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAf AM
O TYM SIĘ MÓWI

Przed laty stracił głowę dla znanej aktorki. Artur Żmijewski zostawił dla niej ukochaną

Szybko zrozumiał, że nie jest kobietą jego życia

Olga Figaszewska 18 września 2023 07:47
Artur Żmijewski, VIVA! styczeń 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAf AM

Cieszy się niesłabnącą sympatią i uznaniem widzów. Artur Żmijewski należy do grona najpopularniejszych polskich aktorów. Artysta niewiele mówi o swoim życiu prywatnym. Nie każdy wie, że przed laty Artura Żmijewskiego i Magdalenę Wójcik połączyło gorące uczucie. Dla koleżanki ze studiów, aktor miał zostawić ówczesną miłość. W końcu zrozumiał, że tylko jedna z nich jest kobietą jego życia. 

Życie uczuciowe Artura Żmijewskiego. Aktor zauroczył się koleżanką ze studiów?

Z ukochaną żoną Pauliną od ponad 30 lat tworzy szczęśliwe małżeństwo. Artur Żmijewski poznał ukochaną jeszcze w liceum ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Była młodsza o dwa lata. Choć od razu wpadła aktorowi w oko zwlekał z zaproszeniem jej na randkę. W końcu to ona wykonała pierwszy krok! Najpierw wybrali się na turniej tańca towarzyskiego, a po pewnym czasie bawili się razem na studniówce. Ich związek się rozwijał, planowali wspólną przyszłość… Jednak w pewnym momencie ich związek został wystawiony na próbę. Coś się zmieniło w momencie, gdy zaczęli studia. Aktor uczęszczał do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jak podkreślali jego znajomi, to wtedy spotkał Magdalenę Wójcik. Aktorka zyskała potem popularność widzów rolami w Klanie, Na Wspólnej czy Złotopolskich.

Artur Żmijewski miał być oczarowany śliczną blondynką. Zrobiła na nim piorunujące wrażenie. „Wpadła mu w oko śliczna, długowłosa blondynka o namiętnych ustach. (...) Wywarła wtedy na nim tak wielkie wrażenie, że zupełnie stracił głowę i zerwał z Pauliną”, opowiadali znajomi na łamach gazety Świat & Ludzie. Pojawiali się razem we wspólnych projektach, mówiło się, że połączyło ich coś więcej, ale oni niczego nie komentowali. Zauroczenie nie trwało długo, a aktor szybko zrozumiał, że to u boku Pauliny widzi swoją przyszłość i to właśnie ona jest miłością jego życia. Postanowił zawalczyć o ich relację. Udało się! Zaczęli budować swoje życie na nowo. 

Sprawdź też: Wychowywali syna, byli w trakcie budowy domu. Niedługo potem mąż Magdaleny Wójcik zadał jej cios prosto w serce...

Artur Żmijewski, plan filmu Daleko od siebie, 1995
Fot. PAP/Afa Pixx/Krzysztof Wellman

Artur Żmijewski, plan filmu Daleko od siebie, 1995

Magdalena Wójcik na planie serialu komediowego Kocham Klarę, Warszawa 2001
Fot. PAP/Afa Pixx/Krzysztof Wellman

Magdalena Wójcik na planie serialu komediowego Kocham Klarę, Warszawa 2001

Artur i Paulina Żmijewscy historia miłości 

W 1992 roku Paulina i Artur Żmijewscy stanęli na ślubnym kobiercu. Na początku nie było im łatwo. Musieli się nauczyć żyć razem pod jednym dachem, docierali się, uczyli się sztuki kompromisu. Wkrótce potem na świecie pojawiła się ich córka Ewa. W 2000 roku ich rodzina znów się powiększyła. Małżonkowie doczekali się syna, Karola. Po dwóch latach dołączył do nich Wiktor.

Paulina i Artur Żmijewscy na każdym kroku świetnie się uzupełniają. Wspierają się, trwają u swojego boku w każdej sytuacji. „Całe moje życie składało się z kolejnych wyzwań i etapów. Wynajęte skromne mieszkanie, odkładanie na dom. Nie zdążyłem zwariować ani nagrzeszyć, bo miałem tak dużo obowiązków, że nie było czasu na szaleństwa. Nie żałuję, jestem dzięki temu zdrowszy. Psychicznie i fizycznie”, opowiadał w rozmowie z Twoim Stylem w 2017 roku.

Ukochana aktora kończyła studia chemiczne na Politechnice Warszawskiej. Zajęła się domem i wychowaniem dzieci. Doskonale rozumiała też, że związek z aktorem idzie w parze z wieloma wyrzeczeniami. Zdarzało się, że Artur Żmijewski późno wracał do domu, a następnego dnia wychodził z domu o piątej rano. Ulubieniec widzów po latach wypominał sobie, że mógł być bardziej obecnym ojcem. „Nie widziałem wszystkiego, kiedy dzieciaki dorastały. Przegapiłem, kiedy stawały na nogi, mówiły pierwsze słowa. Paulina była przy nich, ja nie”, opowiadał. Aktor zawsze starał się wspierać córkę i synów. Dziś jest z nich szalenie dumny. Ewa związała się z muzyką, Wiktor zajmuje się fotografią i produkcją filmów, a Karol wybrał branżę gastronomiczną.  

Czytaj też: Stworzyli parę, którą pokochali widzowie. Niezwykła relacja Małgorzaty Foremniak i Artura Żmijewskiego 

Artur Żmijewski, Paulina Żmijewska, podczas gali wręczenia nagród w plebiscycie Srebrne Jabłka 2000 miesięcznika Pani
Fot. PAP/Afa Pixx/Zenon Żyburtowicz

Artur Żmijewski, Paulina Żmijewska, podczas gali wręczenia nagród w plebiscycie Srebrne Jabłka 2000 miesięcznika Pani

Artur Żmijewski, Paulina Żmijewska, Polskie Nagrody Filmowe Orły 2020
Fot. Jakub Kaminski/East News

Artur Żmijewski, Paulina Żmijewska, Polskie Nagrody Filmowe Orły 2020

Artur Żmijewski, VIVA! styczeń 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Artur Żmijewski w sesji VIVY! 2016 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.