Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, 05.2001. serial "Na dobre i na zle"
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
NIEZWYKŁE RELACJE

Stworzyli parę, którą pokochali widzowie. Niezwykła relacja Małgorzaty Foremniak i Artura Żmijewskiego 

„Wspólna praca w „Na dobre i na złe” była przyjemnością”

Olga Figaszewska 6 września 2023 17:20
Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, 05.2001. serial "Na dobre i na zle"
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Serca widzów podbili jako serialowi Zosia Stankiewicz i Jakub Burski. Małgorzata Foremniak i Artur  Żmijewski wcielali się w jedne z głównych ról w hicie TVP - Na dobre i na złe. Losy lekarzy ze szpitala w Leśnej Górze śledziły miliony widzów, a wątek miłości Zofii i Jakuba Burskich wywoływał ogromne emocje. Poza planem zdjęciowym Małgorzatę Foremniak i Artura Żmijewskiego połączyła przyjaźń. Aktorka nie szczędziła koledze komplementów! 

Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski – pierwsze spotkanie

Nie każdy wie, że Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski poznali się jeszcze przed angażem w popularnym serialu. Spotkali się na planie filmu „Daleko od siebie” w 1995 roku. Wcielali się w parę zakochanych i mieli do odegrania jedną z trudniejszych dla aktorów, intymnych scen. Zawsze są to bardzo krępujące i stresujące sytuacje. „Bardzo byliśmy skrępowani. Artur cudowny, kochany, tak opiekował się mną... w takich scenach też wychodzi to coś, kim jest aktor, mężczyzna. Pewnego rodzaju kultura osobista”, mówiła Małgorzata Foremniak w rozmowie z Kubą Wojewódzkim.  

Z kolei w wywiadzie dla magazynu Grazia aktorka dodawała: „Zawodowiec. Można na nim polegać. Typ opiekuna. Nasze pierwsze spotkanie było przy filmie "Daleko od siebie". Mieliśmy scenę miłosną. To zawsze jest trudne dla aktora. Intymność na planie jest stresująca. Artur był opiekuńczy. Wręcz czułam się przez niego chroniona. Dawało to komfort grania. Dobrze nam się razem pracowało. Wystarczyło jedno spojrzenie, by wskoczyć w rolę. Zaprzyjaźniliśmy się”.  Na planach zdjęciowych spotykali się jeszcze wielokrotnie. Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski pojawili się w serialu „Matki, żony i kochanki”, filmie „Świadek koronny”, a następnie w produkcji „Odwróceni”. W „Ostatniej misji” również zagrali małżeństwo.

Sprawdź też: Jest jego wsparciem, wiele jej zawdzięcza. Historia miłości Damiana i Poli Michałowskich 

Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak,  Jubileusz serialu
Fot. Kurnikowski/AKPA

Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak, Jubileusz serialu "Na dobre i na złe", 2007

Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski -  para na ekranie, prywatnie przyjaciele

Bez wątpienia jedno z najsłynniejszych serialowych małżeństw stworzyli w kultowym serialu TVP2. Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski pojawili się w głównej obsadzie hitu Telewizji Polskiej. Pierwszy odcinek wyemitowano 7 listopada 1999 roku. To wtedy widzowie poznali Zosię Stankiewicz i Jakuba Burskiego, lekarzy, którzy zaprzyjaźnili się na studiach medycznych, ale los ponownie połączył ich drogi w szpitalu w Leśnej Górze. Dopiero po latach piękną panią anestezjolog i charyzmatycznego chirurga połączyło wyjątkowe uczucie. Fani kibicowali swoim ulubionym bohaterom. Razem z nimi przeżywali wszystkie dobre i kryzysowe momenty. Serialowe małżeństwo Burskich nie zawsze było sielanką, ale widzowie uważali je za prawdziwy wzór.

Co ciekawe, na początku zakładano, że idealnym zakończeniem serialu będzie ślub Zosi i Kuby. Jednak te plany uległy zmianie, gdy okazało się, że produkcja gromadzi przed telewizorami rekordową widownię. „Wspólna praca w "Na dobre i na złe" była przyjemnością. Bardzo miło to wspominam, szczególnie te pierwsze lata serialu. Z Krzysztofem Pieczyńskim, Marianem Opanią, Dusią Trafankowską, Jolą Fraszyńską i innymi budowaliśmy historię szpitala na planie i zawiązywaliśmy przyjaźnie poza planem. Z Arturem stworzyliśmy parę, którą polska publiczność pokochała”, opowiadała Małgorzata Foremniak w rozmowie z Grazią w 2014 roku.

Za role w „Na dobre i na złe” serialowa para trzykrotnie sięgała po statuetkę Telekamery, przyznawaną przez czytelników TeleTygodnia. Nie mogło być inaczej! 

Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak, serial Na dobre i na złe, 2008
Fot. Niemiec/AKPA

Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak, serial Na dobre i na złe, 2008

W 2012 roku, po trzynastu latach pracy na planie serialu Artur Żmijewski pożegnał się z produkcją. Potem swoją przygodę zakończyła Małgorzata Foremniak. Jak zakończył się ich wątek? Scenarzyści wysłali małżonków do Niemiec, gdzie mieli kontynuować swoją karierę naukową. Ostatni raz pojawili się w produkcji w 472 odcinku w lutym 2012 roku.

„Na razie nie planuję dla tej pary eksponowanego wątku, ale w serialu zawsze jest miejsce dla jego dawnych głównych bohaterów. Choćby gościnnie. Chociaż zainteresowanie widzów skupia się teraz na nowych postaciach, para Burskich zawsze ma swoich fanów”, mówiła w 2013 roku scenarzystka Agnieszka Krakowiak-Kondracka  w rozmowie z Super Expressem.

Mówiło się, że Artur Żmijewski zrezygnował z roli w Na dobre i na złe ze względu na angaż w serialu Ojciec Mateusz. Trudno było mu pogodzić udział w dwóch produkcjach, które wiązały się z pracą w terenie. 

W 2018 roku media obiegła informacja o wielkim powrocie uwielbianego duetu. A wszystko za sprawą angażu Artura Żmijewskiego w hicie Polsatu „W rytmie serca”. Widzowie byli zachwyceni! Aktor wcielił się w postać dawnej miłości serialowej Olgi [w tej roli Małgorzata Foremniak]. „Zagra dawną miłość serialowej Olgi Krajno, granej przez Małgorzatę Foremniak. Jego bohater po latach powraca do Kazimierza Dolnego. Okaże się, że uczucie między nimi nie wygasło”, opowiadała w 2018 roku osoba z produkcji w rozmowie z Życiem na Gorąco.

Kto wie? Może wkrótce znów będziemy mogli podziwiać Małgorzatę Foremniak i Artura Żmijewskiego w kolejnej wspólnej produkcji?  

Źródło: Pomponik, Dziennik.pl, Super Express, Fakt, Jastrząb Post, Grazia, Onet Film

Czytaj też: Łączono ją z dziesięć lat młodszym mężczyzną. Po ogłoszeniu separacji Edyty Górniak i Dariusza Krupy media zalała fala spekulacji

Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak, TeleKamery 2003
Fot. Mikulski/AKPA

Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak, TeleKamery 2003

Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, 05.2001. serial
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, 05.2001. serial "Na dobre i na złe"

https://rozrywka.dziennik.pl/plotki/artykuly/505880,malgorzata-foremniak-o-lozkowych-scenach-z-boguslawem-linda-i-arturem-zmijewskim.html

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.