Mateusz Damięcki, Matylda Damięcka, Maciej Damięcki
Fot. Baranowski/AKPA
NIEZWYKŁE RELACJE

Gdy zachorował na raka prostaty, mógł liczyć na ich wsparcie. Tak wyglądała relacja Macieja Damięckiego z dziećmi

Mateusza i Matyldę Damięckich łączyła wyjątkowa więź z ojcem

Karol Sowa 17 listopada 2023 14:56
Mateusz Damięcki, Matylda Damięcka, Maciej Damięcki
Fot. Baranowski/AKPA

Dzisiaj media obiegła niezwykle smutna informacja. Nie żyje ceniony aktor — Maciej Damięcki. O śmierci ulubieńca publiczności poinformowały jego dzieci — Matylda i Mateusz Damięccy. Jak wyglądała ich relacja? Okazuje się, że wybitny artysta zawsze mógł liczyć na wsparcie syna i córki. 

Kim są dzieci Macieja Damięckiego?

Mateusz i Matylda są owocem miłości między Maciejem a Joanną Damięcką, właścicielką agencji aktorskiej. Okazuje się, że rodzice zaszczepili w swoich dzieciach miłość do kultury i sztuki. Nic więc dziwnego, że oboje poszli w ich ślady i dzisiaj uchodzą za jednych z najlepszych artystów młodego pokolenia. 

I choć Mateusz Damięcki wciąż realizuje się jako aktor i odnosi kolejne sukcesy, tak Matylda poszła w nieco inną stronę. 38-latka spełnia się na scenie muzycznej. Przypomnijmy, że miała okazję wystąpić między innymi w Teatrze Polonia czy Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nie żyje Maciej Damięcki. Wybitny aktor odszedł w wieku 79 lat

Mateusz Damięcki, Matylda Damięcka, Maciej Damięcki, 2002 rok

Mateusz Damięcki, Matylda Damięcka, Maciej Damięcki
Fot. Niemiec/AKPA

Mateusz Damięcki, Matylda Damięcka, Maciej Damięcki, 2014 rok

Mateusz Damięcki, Matylda Damięcka, Maciej Damięcki
Fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Mateusz i Matylda Damięccy wspierali ojca, gdy zachorował na raka. Relacja Macieja Damięckiego z dziećmi

Dziesięć lat temu media informowały o nawrocie choroby Macieja Damięckiego. W najtrudniejszym dla niego czasie mógł liczyć między innymi na wsparcie dzieci, które od zawsze miały bardzo dobry kontakt ze swoimi rodzicami. „Jego tata ostatnio bardzo potrzebował wsparcia. Zmagał się z chorobą nowotworową. A pan Mateusz — jedyny syn — wiedział, że musi pomóc ojcu w tej trudnej walce”, informował Świat i Ludzie. 

Przypomnijmy, że Maciej Damięcki toczył wówczas nierówną walkę z rakiem prostaty. „Mateusz bał się o ojca. Miał w głowie tylko czarne scenariusze”, donosił ten sam informator. „Natychmiast razem z siostrą i mamą zaczęli działać. Założenie było takie, że poruszą niebo i ziemię, by wyleczyć tatę. Pan Maciej przeszedł szereg skomplikowanych badań, które potwierdziły obecność guza na gruczole krokowym. Zrobiono biopsję i skierowano go na naświetlania. Pięć tygodni spędził w szpitalu", czytaliśmy. 

Gdy aktor wyzdrowiał, zachęcał mężczyzn, by robili cykliczne badania. „Kobiety robią sobie badania cytologiczne co roku, a my, mężczyźni, PSA. Tylko tyle!. Dla nas są to krępujące badania, bo dotyczą miejsc intymnych. Chłopcy wychowani są tak, żeby o pewnych rzeczach po prostu nie mówić. Ja już wiem, że warto się przełamać”, wyjaśniał. 

Niestety dzisiaj Matylda i Mateusz Damięccy poinformowali, że ich ukochany tata odszedł. „Pa Tatku", napisali. Artysta miał 79 lat. Na ten moment nie znamy przyczyny śmierci. Całej rodzinie składamy najszczersze kondolencje. 

CZYTAJ TEŻ: Chętnie sięgał po alkohol, wybierał młodsze kobiety. Tymon Tymański szczerze o zmianach

Maciej Damięcki, Mateusz Damięcki, 2004 rok

Maciej Damięcki, Mateusz Damięcki
Fot. Zawada/AKPA

Maciej Damięcki, Mateusz Damięcki, 2001 rok

Maciej Damięcki, Mateusz Damięcki
Fot. Prończyk/AKPA

Mateusz Damięcki, Matylda Damięcka, Maciej Damięcki
Fot. Baranowski/AKPA

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.