Janusz Rewiński, Jan Englert, Warszawa 1998. Plan zdjęciowy Kiler-ów 2-óch
Fot. PAP/Afa Pixx/Krzysztof Wellman, PAP Zdzisław Lenkiewicz
O TYM SIĘ MÓWI

Zagrali w kultowym Kilerze. Czy Janusz Rewiński i Jan Englert nadal mają ze sobą kontakt?  

Tak dziś wygląda ich relacja

Apolonia Podstawka 16 września 2023 17:25
Janusz Rewiński, Jan Englert, Warszawa 1998. Plan zdjęciowy Kiler-ów 2-óch
Fot. PAP/Afa Pixx/Krzysztof Wellman, PAP Zdzisław Lenkiewicz

Janusz Rewiński i Jan Englert cieszą się niesłabnącą sympatią widzów. Zagrali w najpopularniejszych polskich produkcjach, które do dziś gromadzą przed telewizorami tysiące fanów. Mogliśmy ich podziwiać w kultowych już filmach – Kiler i Kiler-ów 2-óch. Jak wyglądają relacje aktorów poza pracą? Czy nadal mają ze sobą kontakt? 

Jan Englert i Janusz Rewiński zagrali w kultowym Kilerze. Jak wygląda dziś ich relacja?

Kreacja Stefana Siary Siarzewskiego w Kilerze była jego najważniejszą rolą. Janusz Rewiński zyskał ogromną popularność. Widzowie mogli podziwiać aktora w produkcjach – Tygrysy Europy, Pierścień i róża czy Zmiennicy, a większość kojarzy go także z występów kabaretowych. Na swoim koncie miał także krótką przygodę z polityką. Jednak  po pewnym czasie aktor wycofał się z życia publicznego i zamieszkał na wsi, gdzie odnalazł upragniony spokój.

Jak podają media, osiedlił się w okolicach Mińska Mazowieckiego, gdzie zajmuje się kilkunastohektarowym gospodarstwem. Od ponad 30 lat jest mężem Iwony Biernackiej, z którą wychował dwóch synów: Jonasza i Aleksandra. I jak przekonuje w najnowszym wywiadzie, jest typem samotnika, dlatego często ucieka przed ludźmi.

„Wraz z upływem czasu czuję coraz mniejszą potrzebę kontaktu z ludźmi, znajomymi i nieznajomymi. Nie szukam nowych znajomości, chyba jestem już samotnikiem. Bardzo dobrze się czuję sam. Zrobiłem to eksperymentalnie, że pojechałem na ranczo – mam tutaj konie i inne zwierzęta, mam co tutaj robić i jestem zajęty cały dzień”, mówił niedawno w rozmowie z Evą Szykowną i Piotrem Zwiefką w internetowym programie „Szykowne rozmowy”.

Czytaj też: Janusz Rewiński porzucił aktorstwo i żyje na wsi. Dziś Siara z Kilera izoluje się nawet od bliskich

Janusz Rewiński, Jan Englert,  Warszawa 1998. Plan zdjęciowy filmu Kilerów 2-óch
Fot. PAP/Afa Pixx/Krzysztof Wellman

Janusz Rewiński, Jan Englert, Plan zdjęciowy filmu Kiler-ów 2-óch, Warszawa 1998.

Jan Englert o Januszu Rewińskim. Czy mają ze sobą kontakt?

Są dni, gdy telefon Janusza Rewińskiego milczy, i jak sam podkreślał, wcale mu to nie przeszkadza.  Być może zmieniło się to kilka dni temu, kiedy obchodził urodziny. 16 września aktor skończył 74 lata. Z pewnością bliscy, przyjaciele i znajomi ruszyli z życzeniami.

Jeden z portali zapytał Jana Englerta, czy ma jeszcze kontakt z filmowym Siarą. Przypomnijmy, że na ekranie Jan Englert zagrał jego wroga, gangstera Ferdynanda Lipskiego. Od tamtej pory minęło 25 lat. Okazuje się, że aktorzy nie mają ze sobą kontaktu.

„Janusz Rewiński? Widziałem go tylko na planie Kilera 25 lat temu. Nie mam z nim kontaktu, więc nie mam o czy mówić”, wytłumaczył Jan Englert w rozmowie z portalem Shownews.pl.  

Sprawdź też: Porzucił show-biznes, został rolnikiem. Cezary Pazura ujawnił, co się dzieje z filmowym Siarą!

Janusz Rewiński, Jan Englert, Warszawa 1998. Plan zdjęciowy Kiler-ów 2-óch
Fot. PAP/Afa Pixx/Krzysztof Wellman

Janusz Rewiński, Jan Englert, Hanna Bakuła, Warszawa 1998. Plan zdjęciowy Kiler-ów 2-óch

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.