Małgorzata Foremniak z córką, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
DZIECI GWIAZD

W dzieciństwie wiele przeszła, postanowiła pomagać innym. Tak żyje dziś córka Małgorzaty Foremniak

Kobieta żyje dziś na własnych zasadach z dala od show-biznesu

Maria Elas 8 maja 2024 18:50
Małgorzata Foremniak z córką, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Małgorzata Foremniak przywitała na świecie zaledwie jedno biologiczne dziecko. Jej córka Aleksandra narodziła się ze związku z pierwszym mężem, Tomaszem Jędruszczakiem. Dziś Aleksandra jest już dorosłą kobietą, która przez życie idzie własnymi ścieżkami. Wybrała bardzo ciekawy zawód, w którym na co dzień pomaga innym ludziom w ciężkich sytuacjach życiowych. W pewnym momencie pomogła nawet własnej mamie... Kim dziś jest i jak wygląda córka Małgorzaty Foremniak?

Czym zajmuje się córka Małgorzaty Foremniak? Wybrała wyjątkowy zawód

Na co dzień córka Małgorzaty Foremniak, Aleksandra Jędruszczak, stroni od życia na świeczniku. U boku sławnej mamy pokazuje się raczej rzadko: wybrała życie z dala od blasku fleszy i idzie zupełnie inną ścieżką. Córka aktorki spełnia się jako psycholożka. „Ola jest psychologiem. Spełnia się w tej pracy – cudownie empatyczna, uważna i czuła. Prowadzi spotkania i terapie, także z dziećmi” mówiła Małgorzata Foremniak w rozmowie z tygodnikiem „Na żywo”. 

W „Urodzie Życia” Aleksandra Jędruszczak opowiedziała o swojej profesji: „Mówi się, że to nie my wybieramy zawód, tylko zawód wybiera nas. Bardzo często inspiracją do pomagania innym są własne doświadczenia i wydobycie się z własnych problemów. I jeszcze najważniejsze: zobaczenie, jaka to ogromna różnica, kiedy już się uda z nich wyzwolić. Jaka to ulga. Ja już znam to uczucie, dlatego tak cieszy mnie, kiedy widzę je u moich pacjentów”, czytamy.

Zobacz także: Od rozwodu z mężem mieszka sama. Maryla Rodowicz szczerze o miłości i związkach

co dzis robi corka malgorzaty foremniak
Fot. TRICOLORS/East News
Małgorzata Foremniak, Aleksandra Jędruszczak, 2013

Małgorzata Foremniak i córka Ola: relacja 

W rozmowie z Urodą Życia Aleksandra Jędruszczak przyznała, że to właśnie trudne doświadczenia z okresu dzieciństwa sprawiły, że zaczęła bardziej rozmyślać nad tym, kim chciałaby zostać w przyszłości. Jak opowiadała, dorastała w dużym stresie i nie do końca wiedziała, jak poradzić sobie w ciężkich momentach. „Musiałam pogodzić się z rozstaniem mamy i ojczyma, a także śmiercią taty, która nadeszła bardzo niespodziewanie. Mama wtedy pracowała bardzo dużo, to był absolutny pik jej kariery zawodowej, a ja czułam, że mam najgorszy okres w życiu. Po latach wiem, że nie musiałam mierzyć się z tym wszystkim sama. Zamiast udowadniać, że świetnie to znoszę, mogłam poprosić o pomoc, taką profesjonalną” mówiła.

Małgorzata Foremniak i Ola Jędruszczak
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Małgorzata Foremniak i Ola Jędruszczak, VIVA! maj 2016

Po latach właśnie tę praktykę pomogła wdrożyć w życie... własnej mamie. To właśnie córka miała namówić Małgorzatę Foremniak na terapię. „Gdy zdarzały się ciężkie sytuacje w naszym życiu, instynktownie stawałam się twarda jak facet. Uważałam, że nie mogę pokazać, że jestem słaba, że się boję. Mama ma być silna, a dziecko ma się na niej oprzeć” mówiła aktorka przed laty w VIVIE! Na szczęście z pomocą córki udało się jej zobaczyć, gdzie popełniła błędy. 

„Bardzo długo była ze mnie taka Gosia samosia. Aż w końcu zaczął mnie męczyć jeden sen. Pojawiał się codziennie i w końcu opowiedziałam go Oli. [...] Poprzez tamten sen coś w środku mówiło mi, że są sprawy poza moją kontrolą, które zostały niedomknięte gdzieś głęboko we mnie i muszę do nich sięgnąć. I domagały się rozwiązania, którego ja nie znałam, ktoś musiał mi w tym pomóc. [...] Cały czas wsłuchuję się w ciało i emocje, poznaję siebie, I dzisiaj już oddycham z ulgą. Czuję się, jakbym dostała nową siebie” opowiadała o tym, jak słowa jej córki pozwoliły jej otworzyć się na drogę do spokojniejszego życia. 

Sprawdź też: "Uwierzyłem w życie". Miłość go uratowała, dzięki niej podjął się leczenia i wyszedł z choroby nowotworowej

Ola Jędruszczak, Małgorzata Foremniak
Fot. Marek Szymanski / Forum
Ola Jędruszczak, Małgorzata Foremniak

Jak dziś wygląda córka Małgorzaty Foremniak? Zdjęcia, wiek 

Dziś Aleksandra Jędruszczak jest już dorosłą kobietą. Ma ponad 30 lat i prężnie rozwija swoją karierę. Chociaż stroni od upubliczniania swojego życia prywatnego, dwa lata temu pojawiła się informacja, że wzięła ślub z wieloletnim partnerem, a jej mama pieczołowicie pomagała jej w przygotowaniach do tego wyjątkowego dnia. Niestety sama panna młoda nie podzieliła się publicznie zdjęciami z tego wydarzenia. Na jej profilu na Facebooku możemy jedynie podejrzeć, jak wygląda sama córka aktorki. 

Sądzicie, że jest podobna do Małgorzaty Foremniak?  

Czytaj również: Dzieli ich 18 lat, ślub wzięli w tajemnicy. Mało kto wie, że jego żona to siostra znanej aktorki

Małgorzata Foremniak z córką Aleksandrą Jędruszczak, Uroda Życia sesja
Fot. Agnieszka Murak

Małgorzata Foremniak z córką Aleksandrą Jędruszczak, Uroda Życia sesja

Małgorzata Foremniak z córką Aleksandrą Jędruszczak, Uroda Życia sesja
Fot. Agnieszka Murak

Małgorzata Foremniak z córką Aleksandrą Jędruszczak, Uroda Życia sesja

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.