Phil Collins, Lily Collins, Hollywood, 2012
Fot. Todd Williamson/Getty Images For Relativity Media
O TYM SIĘ MÓWI

Dziś Lily Collins i Phila Collinsa łączą ciepłe relacje, ale nie zawsze tak było...

„Moje najgłębsze kompleksy spowodowane były problemami z ojcem”

Olga Figaszewska 30 stycznia 2023 17:50
 Phil Collins, Lily Collins, Hollywood, 2012
Fot. Todd Williamson/Getty Images For Relativity Media

Pojawiła się w hicie Netfliksa i z miejsca podbiła serca fanów na całym świecie. Dziś miliony widzów kibicują serialowej Emily w jej sercowych perypetiach. W tę kreację wciela się córka Phila Collinsa, charyzmatycznego wokalisty lidera grupy Genesis. Nie zawsze łączyły ich dobre relacje. Lily Collins miała zaledwie pięć lat, gdy ojciec rozstał się z jej matką. Przez lata chowała do niego urazę. Stracili wiele czasu, ale są też przykładem na to, że nigdy nie jest za późno, by nadrobić błędy przeszłości. Dziś wokalista świętuje urodziny. 

Phil Collins — utracone relacje z córką

Lily Collins jest owocem drugiego małżeństwa Phila Collinsa z Jill Tavelman. Para rozstała się w nie najlepszych relacjach. Perkusista i piosenkarz w tamtym okresie mierzył się z uzależnieniem od alkoholu. Jego córka miała zaledwie pięć lat, gdy lider Genesis miał poinformować żonę o rozstaniu za pośrednictwem faksu. Lily silnie przeżywała tę sytuację. W jednym momencie straciła poczucie bezpieczeństwa i spokojne dzieciństwo. Rozwód rodziców położył się cieniem na jej życiu. W wieku siedmiu lat dziewczynka wyprowadziła się z Anglii i zamieszkała w Los Angeles. Lily musiała dostosować się do nowej rzeczywistości, zbudować relacje z rówieśnikami.

Ukończyła dziennikarstwo radiowo-telewizyjne i multimedialne na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Stawiała przed sobą cele i wyzwania, odnosząc spektakularne sukcesy w swojej dziedzinie. Prowadziła własne kolumny w brytyjskim Elle Girl czy NY Confidential. Pisywała dla magazynów Seventeen, Teen Vogue. W międzyczasie spełniała swój sen o pracy przed kamerą.

Zobacz też: Paryż śladami Emily Cooper z Emily w Paryżu. Ulubione miejsca serialowej bohaterki

Phil Collins, Lily Collins,
Fot. Dave Hogan/Hulton Archive/Getty Images

Phil Collins, Lily Collins

Phil Collins, Lily Collins, 57. gala Złotych Globów, styczeń 23, 2000
Fot. Ron Galella, Ltd./Ron Galella Collection via Getty Images

Phil Collins, Lily Collins, 57. gala Złotych Globów, styczeń 23, 2000 rok

Na ekranie debiutowała już jako dwulatka. Z czasem zdobywała doświadczenie w kolejnych filmach i serialach. Lily Collins pojawiała się w produkcjach: Porwanie, Love, Aż do kości, Tolkien, Mank, Wielki Mike, Les Misérables, 90210, Królewna Śnieżka, Stuck in love. W 2016 roku za kreację w komediodramacie Zasady nie obowiązują otrzymała nominację do Złotego Globu. Największą popularność przyniosła jej rola głównej bohaterki Emily w Paryżu.

Gdy dziesięć lat temu zagrała w filmie Dary Anioła: Miasto kości, ojciec rozmawiał z nią na temat show-biznesu i aktorstwa. Phil Collins przed laty próbował ustrzec ją przed światem sławy.  „Tata pokazał mi blaski i cienie życia w świetle reflektorów. Chce, żebym skupiła się na własnym szczęściu. Widok jego małej dziewczynki w jakimś filmiku zrobionym przez fana jest dla niego czymś surrealistycznym. W jego czasach nie było Facebooka ani Twittera”, opowiadała aktorka w jednym z wywiadów. Dziś łączą ich ciepłe relacje, ale nie zawsze tak było.

Lily Collins o relacji z ojcem. Czy Phil Collins pomógł jej w karierze?

Jakiś czas temu Lily nie szczęściła ojcu gorzkich słów. Aktorka zarzucała mu, że w dzieciństwie nie otrzymywała od niego wsparcia. Przez trudne doświadczenia z przeszłości przeszła załamanie nerwowe i miała problemy z odżywianiem. Z Philem Collinsem widywali się bardzo rzadko. W napisanej przez siebie książce wyznała, że ogarniała ją permanentna tęsknota, a także złość. W końcu zdała sobie sprawę, że wiele jej problemów, niepewności czy obaw wynika właśnie  z utraconej więzi z ojcem. „Zajęło mi ponad dekadę, by rozwiązać niektóre z nich (inne wciąż rozwiązuję) i wreszcie zebrać się na odwagę, by powiedzieć mu, co myślę”, wyznała na łamach Unfiltered: No Shame, No Regrets, Just Me.  

Sprawdź też: „Chciałbym, żeby to, co jest, trwało wiecznie”, mówił Piotr Polk o swoim związku z Magdaleną Wołłejko. Byli razem 14 lat

Kilka lat temu głośno było o liście otwartym, w którym wybaczyła mu  błędy przeszłości. W poruszających słowach opisała swoje przeżycia i emocje. „Wybaczam ci, że nie zawsze byłeś przy mnie, gdy cię potrzebowałam. Wybaczam, że nie byłeś tatą, jakiego chciałam mieć. Wybaczam ci błędy, które popełniłeś. Pomimo tego że zdaje się być za późno na wybaczenie, uważam, że tak nie jest. Mamy jeszcze wiele czasu, aby coś zmienić (...) Uczę się, jak zaakceptować twoje wybory i czyny. Uczę się wyrażać, co czułam z ich powodu. Akceptuję smutek i wściekłość, które czułam z powodu rzeczy, które zrobiłeś lub nie zrobiłeś (...) Zaczęłam się postrzegać w inny sposób. Zaczęłam kontrolować to, ile jem i z czasem czułam się okropnie odseparowana od własnego ciała. Nie mogłam sobie poradzić z bólem. Wszystkie negatywne emocje skierowałam przeciwko sobie samej. Moje najgłębsze kompleksy spowodowane były problemami z ojcem”, wyznała w 2017 roku.

W najnowszych wywiadach Lily podkreśla, że sama zapracowała na własne nazwisko i chciałaby, żeby nie postrzegano jej przez pryzmat znanego ojca. Ich relacje rodzinne nie torowały jej drogi do kariery. „Nie ma mowy, żeby ludzie pomyśleli, że miałam 'darmowe wejście' dzięki nazwisku. Jestem dumna z mojego taty, ale chciałam być sobą, a nie jego córką. Dlatego w tym celu czekałam na przebicie się. Dzięki nieudanym castingom nauczyłam się, że trzeba bardziej koncentrować się na swojej pracy i udało mi się uczynić aktorstwo moją pracą. Jednak nie spoczywam na laurach — środowisko jest bardzo konkurencyjne”, dodawała w 2022 roku dla Vogue France.   

Czytaj też: Tak wygląda córka Alicji Węgorzewskiej. Fani nie mają wątpliwości, że to kopia mamy!

Phil Collins, Lily Collins, 2009
Fot. Stephen Lovekin/Getty Images

Phil Collins, Lily Collins, 2009

 Phil Collins, Lily Collins, Hollywood, 2012
Fot. Todd Williamson/Getty Images For Relativity Media

Phil Collins, Lily Collins, Hollywood, 2012

Jakie relacje łączą dziś Phila Collinsa z Lili Collins?

O tym, że Lily Collins i Phila Collinsa łączą dziś bardzo dobre relacje świadczy post, który aktorka dodała w styczniu 2022 roku z okazji urodzin lidera Genesis. „Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, tato. Może już nie mieszczę się w Twoich ramionach i nie mogę usiąść wygodnie na Twoich barkach, ale wciąż mnie przytulasz, gdy tego najbardziej potrzebuję. Może nie spędzamy ze sobą dużo czasu, ale gdy się spotykamy, to naprawdę mnie zauważasz. Może nie zawsze w to wierzysz, ale uwierz mi, że niezależnie od tego, ile będę miała lat i co przyniesie mi życie, zawsze będę Cię potrzebować. Nieważne, czy oglądam Cię dumna na scenie, czy śmiejemy się w domu, grając w Trivial Pursuit – jestem wdzięczna za te momenty i wspomnienia. Szczególnie za te, które teraz pielęgnuję w sobie jako dorosła kobieta. Dziękuję Ci za to, że jesteś moją inspiracją i wspierasz kobietę, którą dziś jestem. Kocham Cię bezgranicznie”, wyznała.

Sama Lily Collins zbudowała swoje życie na nowo i pokonała demony przeszłości. Spełnia się przed kamerą i jest szczęśliwą żoną. Lily Collins we wrześniu 2021 roku wyszła za mąż za Charlie'ego McDowella. 

Źródło: fakt.pl, elle.pl  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.