Emily w Paryżu
Fot. Netflix
Podróże

Paryż śladami Emily Cooper z Emily w Paryżu. Ulubione miejsca serialowej bohaterki

Gdzie najczęściej bywała Amerykanka?

Aleksandra Frankowska 14 stycznia 2023 18:38
Emily w Paryżu
Fot. Netflix

Jeden z największych hitów Netflixa, serial Emily w Paryżu, ma wierne grono fanów. Wśród nich jest wielu fashionistów, bo stylizacje prezentowane w kolejnych sezonach są coraz ciekawsze, zaskakujące i... inspirujące. A sama Emily Cooper w mig podbiła stolicę mody, mieszając elegancję ze swoją awangardą. Chociaż początkowo trudno było jej zrozumieć pewne nawyki Francuzów, szybko odnalazła się w stolicy Francji. Wiele miejsc na mapie Paryża stało się jej ulubionymi, a teraz fani serialu mogą zwiedzać miasto właśnie szlakiem Emily. Jeśli i Wy chcielibyście do nich dołączyć, zachęcamy do odwiedzenia właśnie tych najważniejszych.

ZOBACZ TEŻ: Wszystko, co wiemy o 4 sezonie ''Emily w Paryżu"

Najważniejsze miejsca w Paryżu śladami serialowej Emily Cooper

Place de l'Estrapade

To właśnie w tym miejscu znajduje się kamieniczka, w której mieszkała Emily i Gabriel. 5. dzielnica miasta i cudowne otoczenie: fontanna, ławeczki, kawiarnie. Paryski klimat jak się patrzy. Można tu zajrzeć również do restauracji, w której w serialu pracuje Gabriel. W rzeczywistości nie nazywa się jednak Les Deux Comperes, a Terra Nera.

Place de Valois

Pod numerem 6 na Place de Valois znajduje się biuro agencji Savoir, w której pracowała Emily Cooper. To niemal samo centrum miasta, blisko Luwru oraz Bistrot Valois, gdzie Emily bardzo często spotykała się ze znajomymi z pracy. Kto wie, może udając się właśnie tam, natkniecie się na główną aktorkę?

Emily w Paryżu
Fot. Netflix

Jardin du Palais Royal

Pamiętacie scenę z pierwszych odcinków serialu, kiedy Emily poznaje swoją przyjaciółkę Mindy? Miało to miejsce właśnie w Jardin du Palais Royal. Na jednej z ławeczek Emily jadła lunch, siedząc przy fontannie. Również w tym miejscu znajduje się restauracja Le Grand Vefour, gdzie Emily chciała zdobyć stolik, jednak z uwagi na gwiazdkę Michelin, jest to wręcz niemożliwe.

Fot. adobe.stock.com

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wszystko, co warto wiedzieć o makijażu z serialu „Emily w Paryżu”

Cafe de l'Homme

To jedno z naszych ulubionych miejsc w serialu. Z pewnością pamiętacie sceny w budynku, gdzie odbywała się premiera nowego zapachu Maison Lavaux De l’heure. Cafe de l’Homme znajduje się w Trocadero, w Palais de Chaillot. Rozpościera się z niej znakomity widok na Wieżę Eiffla.

Emily w Paryżu
Fot. Netflix

Pont Alexander III

Ten most pojawia się w serialu niejednokrotnie. Po raz pierwszy widzimy go podczas kampanii perfum De l’heure, która jest kręcona właśnie tam. Miejsce niezwykle romantyczne , zwłaszcza o zmroku, będące tłem dla wielu innych projektów filmowych, jak O północy w Paryżu, czy Seks w Wielkim Mieście.

Emily w Paryżu
Fot. Netflix

Atelier des Lumieres

Miejsce jedyne w swoim rodzaju, mieszczące się w dawnej odlewni i prezentujące wystawy cyfrowe. To tutaj Emily i Gabriel wybierają się pewnego dnia, oglądając niesamowite widowisko składające się z obrazów Vincenta van Gogha. Niezwykłe iluminacje dostępne są przez cały rok. To miejsce, które trzeba zobaczyć, ponieważ przenosi nas do absolutnie niesamowitego świata iluzji.

Rue de l'Abreuvoir

Według przyjaciółki Emily, Mindy, Rue de l’Abreuvoir to najładniejsza ulica Paryża. Znajduje się w słynnej dzielnicy artystów, Montmartre. Poza uroczyli kawiarniami, można poczuć tutaj prawdziwego paryskiego ducha sztuki ulicznej. Uwielbiali przebywać tutaj Picasso, Piaf czy Camus.

Fot. adobe.stock.com

Może i Ty przekonasz się do wycieczki po Paryżu śladami Emily Cooper z Emily w Paryżu? Jak dla nas, wygląda ona obiecująco. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.