Emily w Paryżu 2 trailer
Fot. materiały prasowe Netflix
Ze świata urody

Wszystko, co warto wiedzieć o makijażu z serialu „Emily w Paryżu”

Poznaj inspiracje, które stoją za najpiękniejszymi lookami Lily Collins

Marta Cieplak 13 stycznia 2022 12:30
Emily w Paryżu 2 trailer
Fot. materiały prasowe Netflix

Serial Emily w Paryżu jest jedną z najczęściej oglądanych pozycji na Netflixie. Pod koniec grudnia 2022 pojawił się drugi sezon produkcji, a już w styczniu 2022 ogłoszono, że platforma streamingowa zamówiła kolejne dwa! Emily w Paryżu cieszy się popularnością nie tylko ze względu na fabułę, ale także na stylizacje głównych bohaterek, które z odcinka na odcinek są coraz odważniejsze. Uwagę zwracają także makijaże i fryzury, które kopiują dziś kobiety na całym świecie. Skąd czerpano do nich inspiracje?

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy pojawią się na Netflixie kolejne sezony Emily w Paryżu?

Makijaże z serialu Emily w Paryżu 2

Emily Cooper, grana przez Lily Collins, w drugim sezonie serialu Emily w Paryżu ubiera się i maluje znacznie odważniej niż w pierwszym. Coraz rzadziej nosi rozpuszczone włosy, a chętniej upina je w wysublimowane koki i wysokie kucyki. Stawia także na klasykę francuskiego szyku, a więc kreskę malowaną eyelinerem i czerwone usta, czyli znak rozpoznawczy paryżanek.

"Emily nabrała dojrzałości pod koniec pierwszego sezonu, a w drugim czuje się jeszcze bardziej komfortowo w nowym środowisku. To zdecydowanie widać w odważnych wyborach makijażowych", mówi Aurélie Payen, główna makijażystka serialu w rozmowie z Harper's Bazaar

Emily w Paryżu 2 stylizacje
Fot. Netflix

Okazuje się, że ogromną inspiracją do make-upów w drugim sezonie serialu były lata sześćdziesiąte. „Myślę, że bardzo ważne jest przypomnienie dziedzictwa lat 60-tych, a w szczególności walki o prawa kobiet. Postać Emily uosabia to dziedzictwo poprzez bycie wolną, niezależną, inteligentną, utalentowaną, pełną pasji, pracowitą, z silną osobowością. Z tych wszystkich powodów jest ona obecnie źródłem inspiracji dla wielu kobiet na całym świecie” tłumaczy swój wybór makijażystka.

Nie obyło się też bez nawiązań do looków znanych gwiazd tamtego okresu. „Emily ma w sobie elegancję takich aktorek jak Grace Kelly, Audrey Hepburn i Catherine Deneuve, reprezentowaną przez jej mistyczną apaszkę, która często pojawiała się w filmach tych gwiazd, oraz zmysłowe, ale ikoniczne czarne kreski na oczach, co jest wyraźnym wpływem stylu Brigitte Bardot czy Sophii Loren. Na przykład look Emily w odcinku, gdzie jedzie do St. Tropez to nawiązanie do szyku Grace Kelly ” dodaje Aurélie Payen.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

ZOBACZ TAKŻE: Po premierze drugiego sezonu "Emily w Paryżu" liczba zapytań o sukienki w serca wzrosła prawie o 800%!

Jak umalować się jak Emily z serialu „Emily w Paryżu”?

Jeśli chcesz skopiować styl Emily Cooper z serialu Emily w Paryżu, sięgnij pod delikatny podkład, który wyrówna koloryt skóry. Potem narysuj klasyczne jaskółki (czarne kreski) eyelinerem i mocno wytuszuj rzęsy. Na koniec pomaluj usta karminową, najlepiej matową pomadką. Włosy zepnij w wysoki kok typu banan i przewiąż apaszką. To wariant elegancki.

Na co dzień wystarczy klasyczna karminowa szminka i mocno podkreślone brwi, które są znakiem rozpoznawczym i Emily Cooper i Lily Collins. To połączenie, które nigdy nie wyjdzie z mody!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lily Collins (@lilyjcollins)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lily Collins (@lilyjcollins)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.