Monsieur Dior
Fot. Monsieur Dior/Materiały prasowe
O tym się mówi!

Niezwykła restauracja Monsieur Dior w Paryżu

Nowoczesne wnętrza i zjawiskowe dania wyglądające, jak dzieła sztuki

Aleksandra Frankowska 19 maja 2022 14:27
Monsieur Dior
Fot. Monsieur Dior/Materiały prasowe

Z czym kojarzy Wam się nazwisko Dior? Okazuje się, że stoi za nim nie tylko moda. Christian Dior uwielbiał bowiem również sztukę kulinarną. Swoich gości zawsze raczył doskonałymi potrawami i deserami. W Paryżu otwarta została restauracja Monsieur Dior, gdzie Jean Imbert, szef kuchni, kontynuuje tradycję Diora. Inspiracją do dań oraz wnętrza są oczywiście Francja, a także moda Diora. To niezwykłe miejsce musi znaleźć się na Waszej liście must see podczas wizyty w Paryżu.

ZOBACZ TEŻ: Książę Mikołaj z Danii próbuje swoich sił jako model

Monsieru Dior: co serwuje szef kuchni?

Wśród wyjątkowych propozycji menu, w restauracji można skosztować między innymi kraba Granville, kanapki croque z truflami, jajka na miękko z kawiorem i śmietaną czy też słynnego krabjajka Christian Dior. Nie brakuje jednak także doskonałych deserów, jak sernik czy brownie oraz pysznej kawy.

Monsieur Dior
Fot. Monsieur Dior/Materiały prasowe

Monsieur Dior
Fot. Monsieur Dior/Materiały prasowe

CZYTAJ TEŻ: O prawdziwej pasji do haute-couture. Recenzja filmu "Z miłości do mody"

Monsieur Dior: miejsce pełne kunsztu

Oczywiście wnętrze restauracji zachwyca równie mocno, co samo menu. Tytułowane nazwiskiem Dior, nie mogłoby być przeciętne. Przepych i mocne czerwone akcenty to znaki rozpoznawcze restauracji. W połączeniu z drewnem, bielą oraz butelkową zielenią, mamy istną krainę Christiana Diora, który byłby dumny, że to właśnie jego nazwisko jest inspiracją dla tego wnętrza. Tysiące obrazów na ścianach oraz jeden szczególny Christian Dior a Table, który stworzył Rene Bouche. Prawda, że aż szkoda ominąć to miejsce podczas paryskiej wycieczki? 

Monsieur Dior
Fot. Monsieur Dior/Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.