Książę Mikołaj z Danii mn
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Książę Mikołaj z Danii próbuje swoich sił jako model

Królewskie obowiązki nie przeszkadzają mu w karierze 

Redakcja VIVA! 21 kwietnia 2022 11:30
Książę Mikołaj z Danii mn
Fot. Getty Images

Młody książę Mikołaj, który jest siódmy w kolejce do duńskiego tronu wyróżnia się na tle europejskich arystokratów, ponieważ robi karierę w modelingu. Być może właśnie dlatego młody arystokrata stał się sensacją na TikToku. Poznajcie bliżej młodego arystokratę, który poza królewskimi obowiązkami pracuje także jako model w jednej z najlepszych agencji na świecie. 

PRZECZYTAJ O: Księżna Mary z Danii - to jej styl zainspirował księżną Kate?

Książę Mikołaj z Danii
Fot. Getty Images

Książę Mikołaj - biografia 

Mikołaj William Aleksander Fryderyk urodził się 28 sierpnia 1999 roku. Jest najstarszym synem księcia Joachima i Aleksandry, księżnej Frederiksborg. Związek rodziców duńskiego następcy tronu nie przetrwał próby czasu. Rozwiedli się, gdy książę miał sześć lat. Obecnie Mikołaj skupia się na rozwijaniu kariery modela w świecie mody. Podpisał kontrakt z jedną z najbardziej znanych skandynawskich agencji modelingowych, Scoop Models. W efekcie książę chętniej pojawia się na wybiegach niż na królewskich uroczystościach. 

ZOBACZ TEŻ: Syn duńskiego księcia Fryderyka: kim jest książę Chrystian Glücksburg?

Książę Mikołaj z Danii
Fot. Getty Images

Książę Mikołaj - kariera modela 

Książę Mikołaj, jak każdy członek rodziny królewskiej, odebrał gruntowne wykształcenie, a następnie został wysłany do szkoły wojskowej. Młodzieniec po niecałym miesiącu zrezygnował jednak z dalszej edukacji, co spotkało się z ogromnym sprzeciwem i niezadowoleniem rodziców, którzy wstrzymali mu wszelkie środki finansowe. Książę musiał podjąć decyzję dotyczącą kariery i zaplanować swoją przyszłość. Zdecydował się na wejście do świata mody i podpisał kontrakt z jedną z największych agencji modelingowych na świecie - Scoop Models. Po raz pierwszy pojawił się na wybiegu w trakcie pokazu kolekcji Burberry na sezon jesień-zima 2018, przygotowanej przez Christopha Baileya. Wystąpił w trenczu, który jest ikonicznym modelem marki. Kilka miesięcy później otwierał pokaz Diora. 

Książę Mikołaj z Danii
Fot. Getty Images

Pomimo wcześniejszych konfliktów i nieporozumień, dziś rodzina Mikołaja popiera jego, niezależną od dworskiego życia, karierę. W rozmowie z duńską prasą ojciec księcia powiedział, że młody książę ma pełne prawo decydować o sobie. „Mikołaj nie powinien być do niczego zmuszany. Jego przyszłość będzie wyglądała dokładnie tak, jak sam sobie ją zaplanuje mówi książę Joachim. Co myślicie o młodym arystokracie podbijającym świat mody?

Książę Mikołaj z Danii
Fot. Getty Images
Książę Mikołaj z Danii
Fot. Getty Images

Tekst: Aleksandra Trendak

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.