stroj-do-samolotu-marta-scarampi-4
Fot. Adobe.Stock.com
O TYM SIĘ MÓWI

Kiedy otwarcie granic Polski i wznowienie lotów międzynarodowych?

Premier podał szczegóły!

Paulina Filipowicz 10 czerwca 2020 19:29
stroj-do-samolotu-marta-scarampi-4
Fot. Adobe.Stock.com

Wiemy, kiedy nastąpi otwarcie granic Polski! Już niedługo będzie można ponownie podróżować do państw strefy Schengen bez konieczności odbywania dwóch tygodni kwarantanny. Premier Mateusz Morawiecki podał szczegóły otwarcia granic oraz wznowienia lotów międzynarodowych.

Otwarcie granic

Mimo, że liczba zachorować na COVID-19 w Polsce nie spada, a wręcz niepokojąco wzrasta rząd podjął decyzje o otwarciu granic. Na dodatek osoby powracające do kraju nie będą miały obowiązku odbywania kwarantanny. Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już od soboty, 13 czerwca zostaną otwarte polskie granice dla państw Unii Europejskiej.

Podjęliśmy decyzję dotyczącą granic. Od 13 czerwca otwieramy granice dla państw Unii Europejskiej. (...) Uczymy się. (…) Dzięki temu mogliśmy szybko spowodować powrót gospodarki na razie na trzeci, czwarty bieg, a za chwilę, mam nadzieję, na piąty bieg. Jak najszybciej potrzebujemy przywrócić kontakty handlowe z Unią Europejską - powiedział premier podczas konferencji.

Wznowienie lotów międzynarodowych

Loty międzynarodowe również wystartują już wkrótce. Jak podał premier Mateusz Morawiecki, 16 czerwca wznowione zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze.

Od 16 czerwca będą możliwe loty międzynarodowe, choć przewoźnicy do tych decyzji muszą się dostosować i będą potrzebowali pewnie tydzień, dwa, czy trzy na przygotowanie siatki połączeń – ogłosił szef rządu. – Już teraz jesteśmy z kontakcie z LOT – em, aby odpowiednio zaplanował sobie świadczenie usług – dodał Morawiecki.

Ponadto zarówno Polaków, jak i obcokrajowców przyjeżdżających do kraju nie będzie już obowiązywać kwarantanna. Jakie państwa również postanowiły otworzyć granicę? Od zeszłego tygodnia obywatele państw UE mogą podróżować do Włoch. Od 15 czerwca natomiast granicę otwierają Niemcy, Czechy, Francja i Grecja. Austria otworzy się na kraje unijne 16 czerwca, a Hiszpania kilka dni później, czyli 22 czerwca. Unia Europejska rekomenduje otwarcie granic dla osób spoza UE od 1 lipca, co oczywiście będzie zależało od sytuacji, jaka panuje w danym kraju. 

podroze-koronawirus-loty-zagraniczne-kiedy-dozwolone-samolot-bilet-przebookowac-wakacje-2020
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.