Ktore_sklepy_z ubraniami_sa_otwarte a_ktore_sie_zamykaja
Fot. AdobeStock
O TYM SIĘ MÓWI

Zakupy podczas pandemii 2020! Które sklepy z ubraniami są już otwarte?

Marka CCC zamyka około 100 sklepów na wiosnę 2020!

Marcin Brzeziński 18 maja 2020 16:29
Ktore_sklepy_z ubraniami_sa_otwarte a_ktore_sie_zamykaja
Fot. AdobeStock

Rozpoczął się kolejny etap „odmrażania” gospodarki. Na nowych zasadach otwierają się m.in. restauracje i salony fryzjerskie. Działają też galerie handlowe, ale obowiązuje w nich limit jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Oczywiście po przerwie swoją działalność rozpoczęły także sklepy z ubraniami. Nie było to wcale proste. Wielkie sieci i mniejsi sprzedawcy musieli poradzić sobie z wielką partią niesprzedanego towaru. I przystosować się do nowych zasad bezpieczeństwa (np. teraz z przymierzalni może korzystać tylko jedna osoba, ubrania muszą być dezynfekowane parą itp.). Dobrą wiadomością dla nas jest to, że pomimo utrudnionego dostępu do sklepów w bardzo wielu z nich można już teraz liczyć na przeceny. Gdzie możemy już kupować? „Mamy dobre wieści! Jesteśmy ponownie otwarci”, tak swoich klientów witał po przerwie H&M. Swoje podwoje otworzyły też m.in. salony Zara, Mango, Guess czy Reserved.

Otwarcie w czasie pandemii 2020: Elektrownia Powiśle

Co ciekawe na premierę w tak trudnym czasie zdecydowało się zupełnie nowe centrum handlowe, czyli warszawska Elektrownia Powiśle, która w środę 20 maja planuje otworzyć część handlową. Zlokalizowana w odrestaurowanym budynku starej warszawskiej elektrowni część handlowa kompleksu stawia przede wszystkim na marki, które rzadko można w innych galeriach handlowych w Polsce. Znajdziemy tu więc m.in. pierwszy w naszym kraju salon marki odzieżowej Urban Outfitters, drugi sklep należącego do H&M brandu Weekday, a także sklepy COS, Levi’s, Converse, Napapijri czy Hugo.

Pożegnanie ze sklepami: które się zamykają?

Są też gorsze wiadomości. W części centrów handlowych zabraknie niektórych sklepów, które działały tam przed epidemią koronawirusa. Z części umów z właścicielami galerii wycofuje się spółka LPP, która jest właścicielem takich marek jak Reserved, House, Cropp, Mohito oraz Sinsay. Również Empik poinformował, że rezygnuje z działalności w ponad 40 galeriach handlowych w całej Polsce i nie wyklucza kolejnych zamknięć. „Z rynku może zniknąć około 100 sklepów sieci CCC”, podała z kolei Polska Agencja Prasowa. „Robimy przegląd sklepów pod względem ich rentowności, zaczynając od najmniej rentownych rynków, jak Szwajcaria, Austria, gdzie sklepów do zamknięcia zdiagnozowaliśmy najwięcej”, powiedział agencji prezes CCC Marcin Czyczerski. Na szczęście jakiś czas temu CCC otworzyła wszystkie 470 sklepów w Polsce. I tego się trzymajmy!

CCC
Fot. Adobe Stock

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.