Reklama

Rozpoczął się kolejny etap „odmrażania” gospodarki. Na nowych zasadach otwierają się m.in. restauracje i salony fryzjerskie. Działają też galerie handlowe, ale obowiązuje w nich limit jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Oczywiście po przerwie swoją działalność rozpoczęły także sklepy z ubraniami. Nie było to wcale proste. Wielkie sieci i mniejsi sprzedawcy musieli poradzić sobie z wielką partią niesprzedanego towaru. I przystosować się do nowych zasad bezpieczeństwa (np. teraz z przymierzalni może korzystać tylko jedna osoba, ubrania muszą być dezynfekowane parą itp.). Dobrą wiadomością dla nas jest to, że pomimo utrudnionego dostępu do sklepów w bardzo wielu z nich można już teraz liczyć na przeceny. Gdzie możemy już kupować? „Mamy dobre wieści! Jesteśmy ponownie otwarci”, tak swoich klientów witał po przerwie H&M. Swoje podwoje otworzyły też m.in. salony Zara, Mango, Guess czy Reserved.

Reklama

Otwarcie w czasie pandemii 2020: Elektrownia Powiśle

Co ciekawe na premierę w tak trudnym czasie zdecydowało się zupełnie nowe centrum handlowe, czyli warszawska Elektrownia Powiśle, która w środę 20 maja planuje otworzyć część handlową. Zlokalizowana w odrestaurowanym budynku starej warszawskiej elektrowni część handlowa kompleksu stawia przede wszystkim na marki, które rzadko można w innych galeriach handlowych w Polsce. Znajdziemy tu więc m.in. pierwszy w naszym kraju salon marki odzieżowej Urban Outfitters, drugi sklep należącego do H&M brandu Weekday, a także sklepy COS, Levi’s, Converse, Napapijri czy Hugo.

Reklama

Pożegnanie ze sklepami: które się zamykają?

Są też gorsze wiadomości. W części centrów handlowych zabraknie niektórych sklepów, które działały tam przed epidemią koronawirusa. Z części umów z właścicielami galerii wycofuje się spółka LPP, która jest właścicielem takich marek jak Reserved, House, Cropp, Mohito oraz Sinsay. Również Empik poinformował, że rezygnuje z działalności w ponad 40 galeriach handlowych w całej Polsce i nie wyklucza kolejnych zamknięć. „Z rynku może zniknąć około 100 sklepów sieci CCC”, podała z kolei Polska Agencja Prasowa. „Robimy przegląd sklepów pod względem ich rentowności, zaczynając od najmniej rentownych rynków, jak Szwajcaria, Austria, gdzie sklepów do zamknięcia zdiagnozowaliśmy najwięcej”, powiedział agencji prezes CCC Marcin Czyczerski. Na szczęście jakiś czas temu CCC otworzyła wszystkie 470 sklepów w Polsce. I tego się trzymajmy!

Adobe Stock
Reklama
Reklama
Reklama