Gdzie warto jechac w Polsce jesienia 2020?
Fot. Canva
Podróże

Koniec wakacji to nie dramat! Gdzie pojechać jesienią 2022 w Polsce?

Te miejsca szczególnie Was zauroczą!

Aleksandra Frankowska 27 sierpnia 2022 13:28
Gdzie warto jechac w Polsce jesienia 2020?
Fot. Canva

Koniec wakacji wcale nie oznacza końca podróży. Wręcz przeciwnie - może to być doskonały czas na odkrywanie Polski z zupełnie innej perspektywy. Jesienią wszystko wygląda piękniej. Złote liście dodają uroku uliczkom, zachodzące słońce magicznie odbija się tafli jezior, a jeśli możemy obserwować je zdobytym górskim szczycie, ta chwila smakuje jeszcze bardziej doskonale. Polska jest piękna! Magicznych miejsc w naszym kraju nie brakuje. Jesienią będą one dużo mniej oblegane, co stanowi także o większym bezpieczeństwie związanym z pandemią. Warto więc wsiąść w samochód lub pociąg i ruszyć do najpiękniejszych zakątków Polski. Zebraliśmy dla Was 5 miejsc, które naszym zdaniem są punktami #MustSee na mapie kraju nad Wisłą!

1. Dolny Śląsk

O tej porze roku Dolny Śląsk  nabiera kompletnie innego charakteru, a jego atrakcje wcale nie będą zamknięte. Wybierzcie się tam na weekend, aby zobaczyć Zamek w Książu czy też Kolorowe Jeziorka. Tylko tam w Polsce woda potrafi mienić się w kolorach szmaragdu, grafitu, żółci i purpury. Jesienią nie ma piękniejszego miejsca na oddech i uwolnienie myśli, a także celebrowanie chwil na łonie natury. 

Gdzie warto jechac w Polsce jesienia 2020?
Fot. Adobe Stock

2. Podlasie

Tutaj możecie wybrać się właściwie przez cały rok, jednak tylko jesienią Puszcza Białowieska wygląda jak z artystycznych obrazów. Natura bowiem powoli zasypia. Poszukajcie Żubrów - tak charakterystycznych dla tego regionu Polski, a także wybierzcie się tatarskim szlakiem od Sokółki po Kruszyniany. Tam możecie zobaczyć piękny kawałek historii, między innymi muzeum w Sokółce oraz tatarskie cmentarze. Nie zapomnijcie skosztować również tatarskiej kuchni, która w tych rejonach jest absolutnie fenomenalna!

Gdzie warto jechac w Polsce jesienia 2020?
Fot. Adobe Stock

3. Bałtyk

Wielu wielbicieli nadmorskiego klimatu dopiero jesienią wybiera się nad polskie morze. Nic w tym dziwnego - kusi przede wszystkim brak tłumów turystów. Spacerując można znaleźć również bursztyny. Jesień to idealny moment na dotlenienie się jodem, którego nad morzem jest w Polsce pod dostatkiem. Właściwie w każdym mieście jest o tej porze roku pięknie. My polecamy Gdynię, w szczególności Redłowo i Orłowo, gdzie klify pokryte złotymi liśćmi wyglądają bajecznie!

Gdzie warto jechac w Polsce jesienia 2020?
Fot. Adobe Stock

4. Bory Tucholskie

Jeśli lubicie grzybobranie, to miejsce będzie dla Was najlepszym wyborem. Przywieziecie z niego koszyki czarnych łepków! To drugi co do wielkości lat w Polsce, otoczony cudownymi jeziorami. Z tej atrakcji z pewnością jesienią skorzystają również zapaleni wędkarze, jednak należy pamiętać o ciepłym ubraniu! Cudowny klimat da się we znaki każdemu, kto kocha naturę.

Gdzie warto jechac w Polsce jesienia 2020?
Fot. Adobe Stock

5. Tatry

Naszą listę TOP5 zakończymy najpiękniejszymi górami w Polsce. Jesienią to idealny moment na wizytę w Zakopanem, które poczuje w końcu ulgę od nadmiaru turystów. Nie da się też ukryć, że szczyty najlepiej zdobywa się jesienią, dzięki temu, że pogoda jest sprzyjająca. Zachwyca tu również kolor wszystkich widoków, zwłaszcza tych położonych wysoko. Warto wspiąć się na niejeden szczyt, aby zobaczyć, jakie skarby kryje nasz cudowny, polski krajobraz! 

Gdzie warto jechac w Polsce jesienia 2020?
Fot. Adobe Stock

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.