artur zmijewski paulina zmijewska malzenstwo
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Artur Żmijewski i Paulina Żmijewska znają przepis na udane małżeństwo

Są już przeszło 25 lat po ślubie...

Aleksandra Andrzejak 10 kwietnia 2021 16:12
artur zmijewski paulina zmijewska malzenstwo
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Paulina i Artur Żmijewscy są małżeństwem od 1992 roku. Poznali się w liceum. Szybko zostali parą. Pokonali przeciwności i cieszą się spokojnym, wspólnym życiem z dala od blasku fleszy.

Artur Żmijewski i żona Paulina: jak się poznali?

Paulina i Artur Żmijewscy poznali się w 1984 roku w liceum ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Przypadkiem wpadli na siebie na korytarzu. Paulina od razu wpadła Arturowi w oko. Postanowiła przejąć inicjatywę i zaproponowała mu spotkanie. Spędzili ją w nieoczywistym miejscu - na turnieju tańca towarzyskiego. „Niewielu chłopców w jego wieku było takich, jak on. Bardzo mi się to w nim spodobało” – powiedziała Paulina w wywiadzie dla Fakt.pl. Tak zostali parą.

Po maturze Paulina rozpoczęła studia na Politechnice Warszawskiej, a Artur kontynuował naukę w Akademii Teatralnej. W tamtym czasie ich uczucie zostało wystawione na próbę. Młody aktor zafascynował się znajomą ze studiów - Magdą Wójcik. Zauroczenie nie trwało długo. Paulina jest cierpliwa i wyrozumiała. Gdyby tak nie było, kto wie czy dziś byliby małżeństwem...

Zobacz także: Artur Żmijewski: „To, co zobaczyłem, czego doświadczyłem, zostanie we mnie na zawsze”

artur zmijewski i paulina zmijewska dzieci slub
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Artur Żmijewski i Paulina Żmijewska, 2000

Artur Żmijewski: ślub i dzieci

Artur i Paulina wzięli ślub w 1992 roku. Niedługo później urodziło się ich pierwsze dziecko - córka Ewa. To nie jedyny owoc ich miłości. Para ma także dwóch synów: Karola i Wiktora. „Wiedziałem, że muszę wziąć na siebie odpowiedzialność za rodzinę. Zarobić, bo żona na początku była z córką w domu. Całe moje życie składało się z kolejnych wyzwań i etapów. Wynajęte skromne mieszkanie, odkładanie na dom. Nie zdążyłem zwariować ani nagrzeszyć, bo miałem tak dużo obowiązków, że nie było czasu na szaleństwa. Nie żałuję, jestem dzięki temu zdrowszy. Psychicznie i fizycznie” - opowiadał Artur w jednym z wywiadów.

Aktor szybko dorósł do roli ojca. Nie kryje dumy z tego powodu. „Paulina bała się kąpać małą, mówiła, że mam pewniejszą rękę i to ja powinienem zajmować się kąpaniem Ewy. Jak było trzeba – przewijałem córkę. I tak narodził się we mnie ojciec” - wyznaje.

Zobacz także: Córka Artura Żmijewskiego nie poszła w ślady ojca! Czym się zajmuje?

dzieci i slub artur zmijewski
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Artur Żmijewski i Paulina Żmijewska, 2016

Paulina i Artur rzadko się kłócą. Sprzeczki dotyczące mało istotnych drobiazgów wyeliminowali za pomocą kompromisów. Uchodzą za zgodną parę i kochające się małżeństwo. Lubią odpoczywać w domu w  podwarszawskim Chotomowie. Bardzo dbają o swoją prywatność. Swój związek trzymają z dala od blasku fleszy. Do domu zapraszają tylko rodzinę i przyjaciół. 

„Nie zdarzyło mi się wrócić do domu po premierze dwa dni później. Nie błądziłem, choć były okazje. Nie mam ochoty na żadne ekscesy czy skandale. Nie chadzam do knajp, nie jestem typem rozrywkowym. Mam tak mało czasu, że wolę go spędzać z rodziną” – mówi aktor. „Nigdy nie chciałem, żeby moje prywatne życie stało się przyczynkiem do dyskusji medialnej. I nigdy nie chciałem tą prywatnością handlować. To mój świadomy wybór” – dodaje.

Zobacz także: „Przegapiłem chwile, kiedy dzieciaki mówiły pierwsze słowa”. Artur Żmijewski rozlicza się z przeszłością!

artur zmijewski zona i dzieci
Fot. Jakub Kaminski/East News

Artur Żmijewski i Paulina Żmijewska, 2020

Artur Żmijewski nie kryje wdzięczności w stosunku do swojej żony. To, ile jej zawdzięcza często wspomina w wywiadach. Docenia, że Paulina stworzyła dla nich ciepły dom, w którym panuje spokój i miłość. Nigdy też nie zarzucała mu, że bywają momenty, kiedy Artur bywał w domu gościem. „Zamieniałem z żoną dwa słowa i szedłem spać. Bycie aktorem łączyło się z wyrzeczeniami, a koszt ponosiła rodzina” – zdobył się na szczerość aktor. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.