Magda Łucyan
Fot. fot. TVN/Bartek Krupa / x-news
O tym się mówi!

Po roku nieobecności Magda Łucyan wróciła do ''Faktów''. Co robiła w tym czasie?

Spełniło się jedno z jej największych marzeń

Aleksandra Frankowska 10 listopada 2023 11:17
Magda Łucyan
Fot. fot. TVN/Bartek Krupa / x-news

Niewidziana w Faktach przez rok dziennikarka Magda Łucyan, wróciła na antenę. Ulubienica widzów przebywała na urlopie macierzyńskim po urodzeniu wyczekiwanej córeczki. Teraz znów zachwyca na antenie, a jej profesjonalizm i aparycja to coś, czego zdecydowanie stacji brakowało. Kim jest Magda Łucyan i za co kochają ją widzowie?

ZOBACZ TEŻ: Reporterka Faktów TVN Magda Łucyan przyznała się do choroby. „Postanowiłam się przełamać” 

Kim jest Magda Łucyan?

Rzeczowa, konkretna i profesjonalna. To zdecydowanie cechy, które determinują Magdę Łucyan, dziennikarkę Faktów TVN. Karierę dziennikarki zaczynała w Radiu Zet, gdzie odbywała praktyki. W 2010 została reporterką, zaś dwa lata później dołączyła do obsady Faktów. Zasłynęła w Polsce przede wszystkim po swoim głośnym projekcie walki z endometriozą. 

Magda Łucyan
Fot. Pawel Przybyszewski / Forum

"A jeżeli doprowadzi to do choć jednej właściwej diagnozy — tym bardziej. Ja na swoją czekałam kilkanaście lat. Dziesiątki lekarzy, lata bólu, ciągłych anemii i utrat przytomności niestety nikogo nie naprowadziły na właściwe rozpoznanie. O tym, że mam endometriozę, dowiedziałam się miesiąc przed ślubem. Niestety właściwa diagnoza nie ułatwiła przyszłej drogi. Przeciwnie — było tylko gorzej. Pierwsza operacja miała zamknąć temat, niestety pogorszyła sprawę. Powikłania ciągnęły się miesiącami. Część popełnionych błędów okazała się nieodwracalna. Endometriozy z brzucha nie wycięto, w zamian w środku powstał ropień. Tygodniami leżałam w łóżku, wychodziłam jedynie do kolejnych lekarzy. Zjechaliśmy całą Polskę, by znaleźć kogoś, kto się zna. »Szanse na ciążę? Na ten moment żadne. Potrzebna kolejna operacja, wtedy zobaczymy, co jest w środku«". I była to najgorsza diagnoza, jaką mogłam usłyszeć. Po niej zaczęło się naprawianie zaniedbań i błędów. Druga operacja była już specjalistyczna. Zmiany endometrialne zajęły wiele organów, najwyżej weszły aż na przeponę" - mówiła wówczas.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jest mamą dwóch synów, mąż zaraził ją sportową pasją. Tak wygląda prywatne życie Diany Rudnik

Magda Łucyan po roku wróciła do Faktów

Dziennikarka wróciła właśnie do pracy po rocznym urlopie macierzyńskim. W lutym tego roku urodziła córkę, a jej pierwszy materiał po przerwie pojawił się w środowym wydaniu Faktów. Dotyczył powołania przez ministra edukacji narodowej i nauki Instytutu Badań nad Renesansem i Barokiem. Magda Łucyan przywitała się z widzami również na platformie X (kiedyś Twitter), linkując swój pierwszy materiał. 

Niedawno poinformowała również, że została nominowana do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, za program "Rozmowy o końcu świata".  

TAGI #Fakty

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.