Dominika Kulczyk, Grażyna Kulczyk
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum
Dzieci gwiazd

Grażyna Kulczyk dla dzieci zrezygnowała z kariery, wychowała je. Zawdzięczają jej wszystko

"Mamy siebie stanowczo za mało"

Aleksandra Frankowska 5 kwietnia 2024 17:51
Dominika Kulczyk, Grażyna Kulczyk
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Grażyna Kulczyk przez długi czas żyła w cieniu znanego męża. Kiedy Jan Kulczyk rozkręcał wielkie interesy, ona poświęciła karierę dla rodziny. Zajęła się wychowaniem dzieci i dbaniem o dom, do którego mąż wracał głównie w weekendy. Sebastian i Dominika Kulczyk, dzieci pary zawsze miały bliskie relacje z rodzicami. Po śmierci ojca, choć mama mieszka w Szwajcarii, są ze sobą bardzo blisko. Zawsze mogą liczyć na wzajemne wsparcie.

ZOBACZ TEŻ: Związał się z córką przyjaciela, dzieli ich 19 lat. Połączyła ich miłość do rajdów samochodowych

Grażyna Kulczyk poświęciła karierę dla rodziny

Po ślubie z Janem Kulczykiem, Grażyna Kulczyk pracowała na uczelni. Kiedy na świat przyszła jej córka Dominika, a męża praktycznie nie było w domu zrozumiała, że nie da się pogodzić pracy z domem i wychowywaniem dzieci. Zrezygnowała więc z kariery i poświęciła się rodzinie. Wybrała to, co kochała ponad wszystko. Była przy dzieciach w najważniejszych momentach ich życia, wspierała, zawoziła do szkoły, chodziła na wywiadówki.

"Dawne przyjaciółki nie rozumiały mnie, zazdrościły mi 500-metrowego domu, ciuchów. A ja im zazdrościłam, że swoich mężów mają przy sobie, że oni dbają o remont mieszkania, pomagają wychowywać dzieci. Jan pojawiał się w domu tylko na weekend. A one mówiły: >>Głupia, przynajmniej możesz sobie kupić futro<<" - mówiła w jednym z wywiadów.

Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Dominika Kulczyk, Warszawa, 18.05.2012 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Grażyna Kulczyk robiła wszystko, aby dzieci doceniały to, co mają. Wraz z mężem uczyła je wartości pieniądza i szacunku dla drugiego człowieka. Pokazywała, że to, że w ich domu było wszystko, wcale nie oznacza, że innym również się tak powodzi.

"Pamiętam, że gdy w latach 80. były w domu mandarynki, rodzice nie pozwalali ich brać do szkoły, żeby kolegom nie było przykro. Jakoś tak po poznańsku uczono mnie skromności. Raz tata przywiózł mi z zagranicy markowe buty, a ja utopiłam je w strumieniu w Zakopanem, bo głupio mi było je nosić. Chodziłam do zwykłej państwowej szkoły, na obozach harcerskich myłam się w jeziorze, wisiałam z koleżankami na trzepaku" - wyznała Dominika Kulczyk w rozmowie z "Twoim Stylem".

Grażyna Kulczyk - relacje z dziećmi

Dziś dzieci są dorosłe, odziedziczył fortunę po ojcu i same doskonale prosperują w biznesie. Grażyna Kulczyk mieszka zaś w Szwajcarii, gdzie prowadzi Muzeum w Susch, w którym znajduje się jej kolekcja dzieł sztuki. Regularnie pojawia się jednak publicznie w Polsce, zwłaszcza z córką Dominiką. Panie zawsze chętnie pozują wspólnie do zdjęć, z których bije czułość i miłość. Dzieląca ich odległość sprawia, że każde spotkanie traktują wyjątkowo i doceniają wszystkie wspólnie spędzone chwile.

ZOBACZ TEŻ: Wychowywał je jak własne dzieci, nazywały go „tatusiem”. Prawda o ich relacji wyszła na jaw po latach 

Dominika Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Weronika Kulczyk-Lubomirska, Jeremi Kulczyk-Lubomirski, Warszawa, 11.02.2014 rok
Fot. Grabarski Damian/AKPA

"Zarówno syn jak i córka odwiedzają mnie od czasu do czasu podobnie jak ja odwiedzam ich w Warszawie , chociaż jesteśmy rodziną kompletnie w rozjazdach i spotkania nie należą do częstych niestety. Mamy siebie stanowczo za mało. Oni są też bardzo kreatywni. Jest tam nieprawdopodobna ilość kolekcjonerów. Oczy wychodzą z orbit o jakich zbiorach słyszę" - powiedziała Grażyna w wywiadzie dla JastrząbPost.

CZYTAJ TEŻ: Długo walczyła o sylwetkę, schudła 35 kilogramów. Rebel Wilson bez ogródek powiedziała, co jej pomogło

Grażyna Kulczyk, Sebastian Kulczyk
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Grażyna Kulczyk, która bardzo chroni swoją prywatność, niewiele mówi o relacjach z dziećmi. Mówi się jednak, że milczenie jest złotem. To, co najważniejsze, trzymają dla siebie, nie pozwalając, aby ktoś ingerował w sprawy rodzinne. Dla Grażyny Kulczyk rodzina zawsze była największym priorytetem. Zarówno syn Sebastian, jak i córka Dominika są dla niej najważniejsi.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.