Wojciech Błach, Agnieszka Giza, Warszawa, na planie „Dzień Dobry TVN”, 25.09.2021 rok
Fot. Justyna ROJEK/East News
z życia gwiazd

To ona pomogła mu się podnieść po poprzednim związku. Żona Wojciecha Błacha również jest aktorką

Mają dwóch synów, nie odczuwają różnicy wieku. Oto ich historia

Marcjanna Maryszewska 10 czerwca 2024 16:00
Wojciech Błach, Agnieszka Giza, Warszawa, na planie „Dzień Dobry TVN”, 25.09.2021 rok
Fot. Justyna ROJEK/East News

Wojciech Błach to doskonale znany aktor, którego kojarzyć będą m.in. widzowie "Na Wspólnej".  Kilka tygodni temu świętował 52. urodziny, a od ośmiu lat pozostaje w szczęśliwym małżeństwie. Jego wybranką została Agnieszka Giza — pomimo sporej różnicy wieku para doskonale się ze sobą dogaduje i tworzy związek, którego wielu mogłoby im pozazdrościć. Ich wspólna historia rozpoczęła się w pracy. Później pojawiło się uczucie i namiętność...

Wojciech Błach poznał żonę w teatrze. Agnieszka również jest aktorką

Ich drogi skrzyżowały się po raz pierwszy w warszawskim teatrze IMKA. Wojciech Błach odpowiadał wówczas za reżyserię spektaklu "Sztuka kochana wg dziewczyn", w którym występowała 23-letnia wówczas Agnieszka. Dziewiętnaście lat starszy aktor chwilę wcześniej rozstał się z Kamillą Baar i nie był gotowy na nową miłość. Między nim a młodziutką artystką zaiskrzyło dopiero po czasie. Powoli odkrywali, że pomimo różnicy wieku bardzo dużo ich łączy...

Kamilla Baar, Wojciech Błach, 16.11.2010 r.

Fot. Wojtalewicz Jarosław / AKPA

"Od początku wiedziałem, że chcę mieć rodzinę, żonę, dzieci, ale moje starania to za mało, potrzeba jest też wola drugiej strony, a z tym bywało gorzej. Agnieszka pojawiła się, kiedy mój poprzedni związek był definitywnie skończony, a ja byłem wolnym człowiekiem. Dużo rozmawialiśmy, przyglądaliśmy się, czy to naprawdę miłość, czy może tylko fascynacja. Ale najważniejsze było dla nas to, żebyśmy patrzyli na życie w tym samym kierunku" — zwierzał się w rozmowie z tygodnikiem Dobry Tydzień.

Agnieszka Błach (z.d. Giza) na co dzień występuje przede wszystkim na deskach teatru, lecz jest znana również fanom polskich seriali. Aktorka pojawiła się w takich produkcjach jak "Pierwsza miłość" czy "Policjanci i policjantki".

Wojciech i Agnieszka Błachowie dla miłości poświęcili wiele

Wojciech Błach z Kamillą doczekał się syna, lecz mimo tak odważnego kroku nigdy nie zdecydowali się na ślub. Był już singlem, gdy poznał piękną Agnieszkę. Ona była jednak w szczęśliwym związku, miała narzeczonego. Ostatecznie to nie z ówczesnym partnerem stanęła na ślubnym kobiercu. "Zaryzykowałam. Zawsze kieruję się sercem i dobrze na tym wychodzę" — ujawniła jakiś czas później.

Wojciech Błach z żoną Agnieszką, Warszawa, 15.10.2020 r.

Wojciech Błach z żoną Agnieszką, Warszawa, 15.10.2020, premiera filmu
Fot. VIPHOTO/East News

Ukochana aktora pochodzi z bardzo wierzącej rodziny i wychowywała się według katolickich wartości. Para artystów pobrała się 14 maja 2016 r. Dziś Błach jest bardzo dumny z tego, jak potoczyła się ich wspólna historia.

"To, w jaki sposób rozmawia, jakie ma poglądy, sprawiło, że od początku traktowałem ją jak partnera. Nie wiem, czy to jest związane z jej charakterem, czy wychowaniem. Szybko zorientowałem się, że to nie jest dziewczyna, która zgodziłaby się na romans bez zobowiązań. Wszystko odbyło się według tradycyjnego rytmu. Najpierw zaręczyny, które miały miejsce w Berlinie, gdzie pojechaliśmy na kilka dni. Potem przygotowaliśmy się do przysięgi małżeńskiej. Ślub odbył się w kościele, na weselu bawili się najbliższa rodzina i przyjaciele. Moja żona pochodzi z głęboko religijnej i praktykującej rodziny" — wspominał wówczas.

W grudniu 2017 r. na świat przyszedł ich pierwszy syn, drugi urodził się w lutym 2022 r. Razem tworzą zgraną i szczęśliwą rodzinę, a także zapewniają, że różnica wieku zupełnie im nie doskwiera. "Jestem jej wdzięczny, że zdecydowała się urodzić dziecko, nie odkładała tego na później, choć jest bardzo młoda", podkreślał Wojciech Błach. Taka piękna miłość to dopiero skarb! Pozostaje życzyć im dużo szczęścia i wszystkiego najwspanialszego.  

Wojciech Błach z żoną Agnieszką, Warszawa, 08.02.2024 r.

Fot. Radosław NAWROCKI / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.