Fot. Piętka Mieszko / AKPA
Historie miłosne

Kamilla Baar i Wojciech Błach nie widzieli świata poza sobą, lecz czas zweryfikował stałość ich uczucia

Rozstanie było ich wspólną decyzją...

Marcjanna Maryszewska 11 kwietnia 2023 19:05
Fot. Piętka Mieszko / AKPA

Byli bardzo szczęśliwi i zakochani... Oboje mieli za sobą trudne doświadczenia miłosne, lecz gdy się odnaleźli, Kamilla Baar i Wojciech Błach przestali widzieć świat poza sobą. Chętnie pozowali razem na ściankach — ku uciesze fanów przekonanych o tym, że jest to miłość na całe życie. Rzeczywistość zweryfikowała ich publiczny związek po zaledwie sześciu latach, ku ogromnemu zaskoczeniu opinii publicznej. Tymczasem wokół tajemniczego rozstania narosło wiele plotek, które aktor twardo dementował... 

Kamilla Baar i Wojciech Błach — jak się poznali? Historia miłości

Połączyła ich miłość oraz... podobne doświadczenia. Nim los pchnął ich w swoje ramiona, oboje byli w nieudanych związkach małżeńskich. Nie widzieli jednak przyszłości u boku byłych partnerów. Po koszmarze rozwodu oraz próbach ułożenia życia na nowo Kamilla Baar i Wojciech Błach wpadli na siebie po raz pierwszy w krakowskim Teatrze Scena STU. Od przypadkowego angażu w jednym przedstawieniu szybko przeszli do coraz częstszych spotkań, spędzania wolnego czasu razem...

„To było na pierwszej próbie "Romea i Julii" w teatrze w Krakowie. Wszyscy spędzali przerwy przy maszynie z kawą, paląc papierosy, a my byliśmy jedynymi osobami, które nie paliły. Początkowo więc spędzaliśmy przerwę na papierosa z dala od dymu. Potem zaczęliśmy chodzić razem na obiady, na kolacje...", mówił Wojciech Błach Super Expressowi. Początkowo nie chcieli jednak angażować się w kolejną romantyczną relację. „Zaczął się temat uczuć. Ona zastrzegała się, że nigdy z nikim już nie chce być, a ja twierdziłem, że jest mi bardzo dobrze samemu" — dodawał aktor w tej samej rozmowie.

CZYTAJ TAKŻE: Hanna Śleszyńska i Jacek Brzosko byli parą przez czternaście lat. Oto historia ich relacji

Gdy prace nad spektaklem dobiegły końca i każde z nich rozjechało się w swoje strony, zaczęła doskwierać im tęsknota. W tym samym wywiadzie były mąż Kamilli Baar opowiedział, w jaki sposób zdał sobie sprawę, że przepadł dla pięknej artystki: „Po powrocie do Warszawy okazało się, że mocno za sobą tęsknimy. Zaczęły się nieudane próby randek dwóch osób ze złamanymi sercami i tak minęła cała długa jesień i zima. A tęsknota zamieniała się w pełną gamę uczuć, które można określić jako miłość".

Kamilla Baar, Wojciech Błach, 6.04.2012

Fot. Piętka Mieszko / AKPA

Kamilla Baar i Wojciech Błach — wspólne życie i narodziny syna Brunona

Na tamtym etapie byli już niemal pewni, że ich uczucie jest głębsze, niż ktokolwiek by przypuszczał. Kamilla Baar i Wojciech Błach zaczęli coraz poważniej myśleć o przyszłości. Aktorka przeprowadziła się do domu ukochanego w Pełczyskach, który sam wyremontował. W ten sposób rozpoczęło się ich pełne miłości i oddania, wspólne życie. „Na wiosnę spróbowaliśmy zamieszkać razem i porozmawiać o poważnych planach, czyli rodzinie i dzieciach", zwierzał się Błach Super Expressowi. Choć nigdy nie zdecydowali się na ślub, plany związane z powiększeniem rodziny zostały zrealizowane niedługo później.

Już w 2010 roku tabloidy rozpisywały się o ciążowych krągłościach Kamilli Baar. Syn pary urodził się w styczniu kolejnego roku, ku nieopisanej radości świeżo upieczonych rodziców. „Jestem bardzo szczęśliwy, przed nami rola naszego życia. Zbudowałem już piękny dom, zasadziłem drzewo, a teraz doczekałem się syna. Do pełni szczęścia nie potrzeba mi już nic więcej" — powiedział w rozmowie z Twoim Imperium Wojciech Błach.

Jeszcze długo byli zakochani w sobie bez pamięci i nie widzieli świata poza sobą. Jednak bezwzględy czas zweryfikował stałość uczucia, które połączyło ich przed laty... 

Kamilla Baar, Wojciech Błach, 16.11.2010

Fot. Wojtalewicz Jarosław / AKPA

Kamilla Baar i Wojciech Błach — tajemnice rozstanie, plotki i komentarz aktora

W 2014 roku światem show-biznesu wstrząsnęła wiadomość o rozstaniu Kamilli Baar i Wojciecha Błacha. Kryzys miał trwać już od jakiegoś czasu, a fani intensywnie spekulowali o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami u rodziców małego Brunona... Te smutne wieści potwierdzili jakiś czas później we wspólnym oświadczeniu. „Rozstaliśmy się w zgodzie. Była to nasza wspólna decyzja. Konsekwencją rozstania jest to, że mieszkamy osobno, wspólnie wychowując dziecko. Chcielibyśmy bardzo, by nasza prywatność, pozostała naszą własnością" — napisali w mediach społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE: Rozstała się, by być z Bogusławem Lindą. Historia miłości Lidii Popiel i jej pierwszego męża

To jednak nie przerwało lawiny zarzutów pod adresem Kamilli Baar, a także domniemań na temat dramatycznego samopoczucia aktora, który według tabloidów miał zostać okrutnie skrzywdzony przez byłą partnerkę. Zirytowany Wojciech Błach zabrał głos w rozmowie z tygodnikiem Na Żywo. „Od dziesięciu lat robi się ze mnie w mediach ofiarę. Przed laty przeczytałem, że żona zostawiła mnie w sylwestrową noc, wiec muszę się czuć bardzo skrzywdzony, a to nieprawda. Teraz znów tak piszą — i znowu dość poważnie chybiona diagnoza" — podkreślił, dodając jakiś czas później, że dla dobra syna mają ze sobą dobre kontakty.

Kamilla Baar, Wojciech Błach, 12.03.2014

Fot. VIPHOTO/East News

„Nasze relacje z Kamillą dotyczące dziecka są takie, jakich życzyłbym wszystkim rodzicom, którzy muszą dzielić się swoimi pociechami. U nas opieka nad synem układa się poprawnie i co najważniejsze z korzyścią dla niego. Bruno ma 4,5 roku, nawiązuje pierwsze przyjaźnie, więc siłą rzeczy nie mogę mu poświęcać tyle uwagi, ile poświęcałem na urlopie tacierzyńskim", zapewniał Wojciech Błach w 2015 roku.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Andrzej Chyra został ojcem po 50-tce. Tak zmieniły go narodziny synka

Po rozstaniu każde z nich ułożyło sobie życie na nowo. Kamilla Baar kilka lat temu wzięła ślub z adwokatem Piotrem Kochańskim. Z kolei Wojciech Błach ożenił się ze sporo młodszą Agnieszką, z którą doczekał się narodzin dwójki synów.  

Źródło: Plotek.pl, Fakt.pl, SE.pl

Kamilla Baar, Wojciech Błach, 12.03.2014

Fot. Piętka Mieszko / AKPA

Fot. Kurnikowski / AKPA

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?