Wojciech Błach, Magdalena Waligórska, jam otw
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum
ZWIĄZKI GWIAZD

Media się o nich rozpisywały, oni zaś nigdy nie potwierdzili swojej relacji. Co łączyło Wojciecha Błacha i Magdalenę Waligórską?

Aktor miał szukać pocieszenia po rozstaniu w ramionach młodszej o 9 lat aktorki

Maria Elas 22 maja 2024 19:55
Wojciech Błach, Magdalena Waligórska, jam otw
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Początkowo łączyć miała ich jedynie przyjaźń, później sugerowano, że było to znacznie więcej... Relacja Magdaleny Waligórskiej i Wojciecha Błacha do dziś pozostaje owiana tajemnicą. Chociaż dziś życie układają sobie u boku innych osób, wcześniej mieli być dla siebie niezastąpionym oparciem. Jak wyglądała ich relacja?

Początki relacji Magdaleny Waligórskiej i Wojciecha Błacha

Magdalena Waligórska przed laty była łączona z wieloma mężczyznami. Czasami były to prawdziwe związki, czasami jedynie domysły mediów, innym razem — po prostu przyjaźnie. Jednym z przykładów była plotka, że aktorka spotykała się z Ryszardem Jurczewskim, choć tak naprawdę nie łączyło ich nic poza pracą. Dziennikarze nie dawali jednak za wygraną i za wszelką cenę starali się odgadnąć, kto zajął serce pięknej blondynki. Ona jednak nie dawała za wygraną i pilnie strzegła swojego życia prywatnego przed mediami. 

W końcu w rozmowie z „Życiem na gorąco” opowiedziała, że chociaż wówczas nie miała partnera, nie zamykała się na miłość. „Czekam na tego jedynego... Wierzę, że dane mi będzie kiedyś zakochać się do szaleństwa i z wzajemnością. Wierzę w miłość” mówiła. 

W 2013 r. znana z roli Wioletki w kultowym serialu „Ranczo” aktorka zaczęła współpracować z Wojciechem Błachem. Początkowo nic nie zapowiadało, że to właśnie on może być kandydatem na „tego jedynego”. Znali się już od kilku lat i wcześniej nic między nimi nie zaiskrzyło. Ponadto starszy o dziewięć lat mężczyzna był wówczas partnerem Kamilli Baar. 

Zobacz także: Przez lata królował w TVP, z dnia na dzień zniknął z telewizji. Jak dziś wygląda życie Tomasza Raczka?

Magdalena Waligórska, Wojciech Błach, próba medialna „Nikt nie jest doskonały”, 23 września 2016
Fot. Niemiec/AKPA

Magdalena Waligórska, Wojciech Błach, próba medialna „Nikt nie jest doskonały”, 23 września 2016

Aktorzy zaczęli jednak się do siebie zbliżać podczas współpracy nad spektaklem „Miłość z dostawą do domu”. Chociaż z pewnością pojawiła się między nimi pewna zażyłość, nie było mowy o żadnym romansie. Przez całą trasę, którą wykonali razem z obsadą przedstawienia pozostawali jedynie dobrymi przyjaciółmi. Wszystko zmienić miało się jednak, gdy związek starszego kolegi z teatru i jego partnerki przeszedł do przeszłości...

Fot. Piętka Mieszko / AKPA

Kamilla Baar, Wojciech Błach, 12.03.2014

Wojciech Błach i Kamilla Baar rozstali się w 2014 r. 

W maju 2014 r. media obiegła wieść o tym, że jedna z najgorętszych świat show-biznesu zdecydowała się rozstać. O swojej decyzji poinformowali za pomocą social mediów. 

„Od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się spekulacje i plotki na nasz temat, które w większości są nieprawdziwe i przez to bolesne [...]. Chcemy wyjaśnić w kilku słowach: rozstaliśmy się w zgodzie. Była to nasza wspólna decyzja. Konsekwencją rozstania jest to, że mieszkamy osobno, wspólnie wychowując dziecko” mogliśmy przeczytać w oświadczeniu. 

Mimo zastrzeżenia, że para rozstała się zachowując przyjazne relacje, media bardzo szybko zorientowały się, że Wojciech Błach nie radzi sobie z nagłą zmianą stanu cywilnego tak dobrze, jak jego była partnerka. Wówczas pojawiły się plotki, że pocieszenia miał szukać właśnie w ramionach koleżanki z teatru, Magdaleny Waligórskiej... 

Zobacz również: Był od niej dwukrotnie starszy, urodziła mu córkę. Romans z Adamem Ferencym odebrał Patrycji Soliman karierę i reputację

Fot. Wojtalewicz Jarosław / AKPA

Kamilla Baar, Wojciech Błach, 16.11.2010

Wojciech Błach miał szukać pocieszenia w ramionach Małgorzaty Waligórskiej

Właśnie wtedy zaczęły pojawiać się pierwsze artykuły, które sugerowały, że relacja dwójki artystów przerodziła się z przyjaźni w coś znacznie więcej. „W ramionach Magdy [Tomasz Błach — przyp. red.] szuka pocieszenia po rozstaniu z matką swojego syna” podawało „Twoje Imperium”. Magdalena Waligórska była już przyzwyczajona do przeróżnych plotek na temat jej życia miłosnego. Tym razem jednak nie zaprzeczała żadnemu z doniesień. Ponadto wielokrotnie widywani byli w swoim towarzystwie, a nawet mieli udać się w trójkę razem z synkiem Wojciecha Błacha na wakacje nad morzem! 

Niestety ich relacja nie miała przyszłości. Po zaledwie paru miesiącach aktorka zaczęła pokazywać się u boku Mateusza Lisieckiego, który okazał się być jej zaginioną połówką. Magdalena Waligórska wyszła za sześć lat młodszego od siebie aktora w 2016 r., a kilka lat później doczekali się dwójki dzieci:  Piotra (ur. 2017) i Natalii (ur. 2019). 

Aktorka przyznała, że zanim poznała swojego ukochanego, już raz była zakochana, jednak nie wyjawiła, czy jej pierwszą prawdziwą miłością był Wojciech Błach, czy ktoś zupełnie inny.

Sprawdź też: Zdzisława Sośnicka miała wszystko — karierę, sukcesy i miłość. Ale nigdy nie spełniła swojego największego marzenia

Znany z „Plebanii” aktor również ułożył sobie życie. W tym samym roku, co Magdalena Waligórska, również i on stanął na ślubnym kobiercu. Jego wybranką została Agnieszka Giza, z którą również doczekał się dwójki dzieci: Jeremiego (ur. 2017) i Norberta (ur. 2022).  

Anna Korcz, Wojciech Błach, Magdalena Waligórska,Festiwal Miasto Gwiazd w Żyrardowie, 8 września 2013
Fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Anna Korcz, Wojciech Błach, Magdalena Waligórska, Festiwal Miasto Gwiazd w Żyrardowie, 8 września 2013

Wojciech Błach, Agnieszka Giza, Warszawa, na planie „Dzień Dobry TVN”, 25.09.2021 rok
Fot. Justyna ROJEK/East News

Wojciech Błach, Agnieszka Giza, na plan „Dzień Dobry TVN”, 25.09.2021 

​​​​​​​[Ostatnia publikacja na  Viva Historie 25.05.2024 r.]

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.