Magda Mołek, mąż Maciej Taborowski, Mariusz Walter, Bożena Walter, Paszporty „Polityki” 2019, 14.01.2020 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
O TYM JEST GŁOŚNO

Mąż Magdy Mołek zasiadł w radzie nadzorczej TVP. Co o wiemy o Macieju Taborowskim?

„Największym zadaniem moim i męża jest takie wychowanie naszych synów, by w świat poszli jako ludzie wrażliwi, wolni, ale znający granice tej wolności”

Maria Elas 21 grudnia 2023 16:15
Magda Mołek, mąż Maciej Taborowski, Mariusz Walter, Bożena Walter, Paszporty „Polityki” 2019, 14.01.2020 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

W ostatnich tygodniach w świecie polskich mediów zaszedł szereg zmian. Nie ominęły one telewizji publicznej: o zmianach w zarządach i wśród załóg dziennikarskich można usłyszeć na każdym kroku. Jedną z postaci, o której zrobiło się ostatnio głośno, jest adwokat Maciej Taborowski, który został wiceprzewodniczącym rady nadzorczej TVP. Chociaż sam mówi o sobie niewiele, okazało się, że prywatnie jest mężem dziennikarki Magdy Mołek. Jak wygląda ich związek?

Maciej Taborowski został wiceprzewodniczącym rady nadzorczej TVP

19 grudnia 2023 r. została powołana do życia nowa rada nadzorcza telewizji publicznej. Na jej czele stanął adwokat Piotr Zemła, a na wiceprzewodniczącego wybrano dr. hab. Macieja Taborowskiego, który wcześniej był zastępcą Rzecznika Praw Obywatelskich. Specjalizuje się w prawie unijnym oraz prawie międzynarodowym. Posługuje się trzema językami obcymi: angielskim, niemieckim oraz holenderskim. Jest autorem ponad 100 publikacji o tematyce prawa europejskiego, za które był wielokrotnie nagradzany. Jest także wykładowcą na studiach prawniczych oraz na studiach podyplomowych. Od lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi, m.in. z Fundacją Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, Fundacją Arte Duct, której zadaniem jest upowszechnianie wiedzy o kulturze, sztuce i muzyce polskiej i zagranicznej, organizacją Rotaract, która wspiera dzieci z domów dziecka, czy Fundacją im. Friedricha Eberta.

Prywatnie od 12 lat jest mężem znanej dziennikarki i publicystki, Magdy Mołek. Chociaż para unika pokazywania się publicznie, jego wybranka kilkukrotnie wypowiedziała się na temat ich rodziny. 

Czytaj więcej: Karierę w mediach zaczął trzy dekady temu, przyjaźnił się z Kamilem Durczokiem. Kim jest Marek Czyż?

Maciej Taborowski, Posiedzenia komisji senackich, Komisja Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej, 03.12.2019 r.
Fot. Piotr Molecki/East News

Maciej Taborowski, Posiedzenia komisji senackich, Komisja Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej, 03.12.2019 r.

Małżeństwo Magdy Mołek i Macieja Taborowskiego

Magda Mołek jest dziennikarką i prezenterką, którą widzowie przez lata oglądali jako prowadzącą programu „Dzień Dobry TVN”. Żona prawnika rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym i rodzinie, chociaż w przeszłości kilka razy uchyliła rąbka tajemnicy. Przed laty dziennikarka podkreślała, że bardzo chciała założyć rodzinę. Niestety jej pierwsze małżeństwo z Danielem Lewczukiem przetrwało zaledwie cztery lata. Para rozwiodła się w 2005 r., a kilka lat później, w 2011 r. prezenterka ponownie została żoną, przez pewien czas nie było jednak informacji, kto tym razem podbił jej serce. Dopiero później wyszło na jaw, że Magda Mołek jest w ciąży, a jej mężem został prawnik, którego poznała dzięki wspólnym znajomym: Maciej Taborowski.

Para przywitała na świecie dwóch synów. „Poczułam, co to znaczy być matką na 100 proc. wtedy, jak urodziłam drugie dziecko. Przy pierwszym to jednak miałam wrażenie, że odpoczywam, a jak pojawiło się drugie, to nagle zrozumiałam, co to znaczy, że wszystko wali ci się na głowę” wspominała aktorka. „Prawda jest taka, że poprosiłam o pomoc i moją mamę, i teściową. Mamy też nianię. Inaczej macierzyństwo wykluczyłoby mnie z życia zawodowego. Mojego męża też, bo oboje mamy swój zawodowy, trudny świat. A ja kocham swoją pracę i nie umiem bez niej żyć” wyznała w rozmowie z Beatą Nowicką dla VIVY! w czerwcu 2019 r. 

Zobacz także: Córka Ewy Gawryluk ma 23 lata i nietypowe plany na życie. Maria Błaszczyk zachwyciła urodą u boku sławnej mamy!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Magda Mołek (@magda_molek)

Magda Mołek o mężu: „Rozmawiamy o wszystkim”

Chociaż para bardzo dba o swoją prywatność, Magda Mołek przed laty zdecydowała się opowiedzieć VIVIE!  kilka szczegółów ze swojego życia u boku męża. „Rozmawiamy o wszystkim. Pomagamy sobie. Kiedy ja więcej pracuję, mąż jest z dziećmi, ogarnia dom. Miłość jest beztroska wtedy, kiedy chodzi się na romantyczne randki, ale codzienne życie z opieką nad dziećmi, pracą zawodową i ważnymi projektami to już miłość wymagająca. To jest test partnerstwa. Ten rok był podwójnie trudny i rodzinnie, i zawodowo. Mój mąż pisał książkę naukową, zresztą na bardzo aktualny temat: o mechanizmach ochrony praworządności, jednocześnie nie rezygnował ze swojej pracy zawodowej, więc ciężar spraw codziennych spadł na mnie” mówiła Beacie Nowickiej. 

Chociaż oboje są zapracowani, dbają o to, żeby dawać swoim dzieciom jak najlepszy przykład i w miarę możliwości starają dzielić się obowiązkami. „Zawsze to powtarzam publicznie, że największym zadaniem moim i męża jest takie wychowanie naszych synów, by w świat poszli jako ludzie wrażliwi, wolni, ale znający granice tej wolności. Którzy będą partnerami w związkach, będą odważni i sprawiedliwi” mówiła dziennikarka. Teraz, gdy Maciej Taborowski objął nowy urząd, najprawdopodobniej będzie miał jeszcze więcej na głowie. Na szczęście ich dzieci nie są już takie małe i nie wymagają stałej obecności rodziców: starszy z synów, Stefan, ukończył już 12 lat, a młodszy z nich jest uroczym pięciolatkiem, który odkrywa świat.  

Czytaj również: Był późnym ojcem, ludzie brali go za dziadka – słynny bard Przemysław Gintrowski kochał życie rodzinne

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.