Soliman, Ferency
Fot. East News/Forum
O tym się mówi!

Był od niej dwukrotnie starszy, urodziła mu córkę. Romans z Adamem Ferencym odebrał Patrycji Soliman karierę i reputację

Dziś mówi, że nie żałuje swojej decyzji, a córka jest dla niej wszystkim

Aleksandra Frankowska 22 maja 2024 18:51
Soliman, Ferency
Fot. East News/Forum

Miała zaledwie 24 lata, kiedy wdała się w romans z 54-letnim Adamem Ferencym. Miała nadzieję, że będzie to miłość na całe życie. Los chciał jednak inaczej. Aktor był wówczas żonaty, a gdy okazało się, że Patrycja Soliman jest w ciąży... wrócił do żony. Młoda kobieta została sama zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Skandal sprawił, że propozycje filmowe przestały do niej napływać... Jak dziś wygląda życie Patrycji Soliman?

Kim jest Patrycja Soliman?

Przed laty Patrycja Soliman była świetnie rokującą aktorką, której świetlaną przyszłość wróżyli nie tylko profesorowie z uczelni, ale i koledzy po fachu. Zagrała między innymi w "Pianiście" Polańskiego i "Dniu świta" Koterskiego. Marzyła o karierze, a propozycje przychodziły do niej często i to z najwyższych półek. Niestety skandal z jej udziałem sprawił, że 5 minut w świecie filmu szybko zgasło. Patrycja Soliman zakochała się w żonatym Adamie Ferencym, co sprawiło, że branża całkowicie się od niej odwróciła.

ZOBACZ TEŻ: Przez lata królował w TVP, z dnia na dzień zniknął z telewizji. Jak dziś wygląda życie Tomasza Raczka?

Przez lata królował w TVP, z dnia na dzień zniknął z telewizji. Jak dziś wygląda życie Tomasza Raczka?

Patrycja Soliman, Festiwal Filmowy w Gdyni 2008 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Patrycja Soliman i Adam Ferency: historia miłości

Poznali się w 2005 roku na planie filmu "Jasminum". On był już znanym aktorem, ona wciąż debiutantką. Okazało się jednak, że świetnie się rozumieli, a znajomość z planu przerodziła się w coś więcej. 

"To coś między nami dopiero zaczyna się rodzić, nie chciałabym jeszcze o tym mówić, żeby nie zapeszyć" – mówiła na łamach "Echa Dnia".

Początkowo para ukrywała romans. Adam Ferency był bowiem żonaty. Kiedy jednak prawda wyszła na jaw, w show-biznesie wybuchł prawdziwy skandal. Aktor mimo wszystko zapewniał Soliman, że odejdzie od żony, bo bardzo ją kocha. Gdy okazało się, że Soliman jest w ciąży, wszystko się zmieniło. Po narodzinach Franciszki, Adam Ferency wrócił do żony. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Najpiękniejsze makijaże z Festiwalu Filmowego w Cannes 2024

Patrycja Soliman, Plan Serialu Strażacy, 10 grudnia 2015
Fot. Gałązka/AKPA

"Nie jest mi lekko, ale nie żałuję swoich decyzji. Dzięki Frani zapominam o wszystkim, co trudne. Wszystko złe oddala się, maleje" – mówiła w wywiadzie dla "Gali".

Patrycja Soliman została samotną matką. Nie wiodło jej się również zawodowo. Po skandalu miłosnym, propozycje aktorskie przestały do niej spływać. Romansem przypłaciła swoją obiecującą karierę.

"Nigdy nie miałam dylematu: kariera czy dziecko. Los zdecydował za mnie, ale cieszę się, że stało się, jak się stało. I to, że Frania się urodziła, to była najsłuszniejsza decyzja w moim życiu" - mówiła w jednym z wywiadów.

Patrycja Soliman na premirze musicalu dla dziecie
Fot. AKPA

Patrycja Soliman: co robi teraz?

W 2014 roku Patrycja Soliman ponownie znalazła szczęście. Jej partner nie jest związany z show-biznesem. Para doczekała się również wspólnego dziecka. Patrycja Soliman wróciła do aktorstwa. Pojawia się zarówno na deskach teatru, jak i w telewizji. Mieliśmy okazję zobaczyć ją między innymi w "Barwach Szczęścia", "Komisarzy Alexie" oraz "Na Wspólnej". 

Adam Ferency o walce z alkoholizmem
Fot. PAP/Rafał Guz

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.