Emma Corrin, księżna Diana z The Crown
Fot. Des Willie / PictureLux/Photoshot/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

The Crown 5: kiedy premiera kolejnego sezonu serialu o życiu Windsorów?

Oto wszystko, co wiemy o kolejnej serii!

Gabriela Czernecka 23 listopada 2020 17:46
Emma Corrin, księżna Diana z The Crown
Fot. Des Willie / PictureLux/Photoshot/East News

Kiedy premiera 5. sezonu The Crown? To pytanie zadają sobie dziś wszyscy fani serialu o królowej. Popularna produkcja opowiadająca o życiu królowej Elżbiety II i jej rodziny wzbudza ogromne zainteresowanie. Serial The Crown co dwa sezony zmienia obsadę, chcąc w pełni odzwierciedlić bohaterów, więc wszyscy z niecierpliwością śledzili wszelkie doniesienia na temat kolejnego sezonu. Kiedy premiera produkcji? Oto wszystko, co wiemy o 5. sezonie The Crown!

The Crown 5 kiedy premiera?

4. sezon The Crown już za nami. Nie ma wątpliwości, że z każdą kolejną częścią historii o życiu królowej Elżbiety II produkcję ogląda coraz więcej osób. Kiedy będziemy mogli prześledzić kolejne losy bohaterów serialu? Premiera The Crown 5 zapowiedziana została dopiero na 2022 rok. To niezbyt dobra wiadomość dla fanów produkcji, którzy chcieliby jak najszybciej obejrzeć kontynuację losów królowej, Diany czy Karola. Ze względu na pandemię koronawirusa wielu obawia się, ze premiera The Crown 5. zostanie jeszcze bardziej przesunięta w czasie. Na szczęście produkcja nie osiada na laurach i co jakiś czas chętnie ujawnia szczegóły kolejnej części. Znamy m.in. obsadę, która zmienia się co dwa sezony.

The Crown 5 obsada

Serial The Crown co dwa sezony zmienia obsadę, chcąc w pełni odzwierciedlić bohaterów. I tak w pierwszych dwóch sezonach produkcji w królową Elżbietę II wcielała się Claire Foy, a w 3. i 4. sezonie gra ją Olivia Colman. W sezonie 5. i 6 The Crown w królową Elżbietę II wcieli się Imelda Staunton. Podobnie jest w przypadku innych bohaterów, np. księcia Filipa, kolejno wcielają się: Matt Smith, Tobias Menzies, a w 5. i 6. sezonie Jonathan Pryce. Niedawno ujawniono, że Helenę Bonham Carter w roli księżniczki Małgorzaty (w 1. i 2. sezonie grała ją Vanessa Kirby) zastąpi w piątym i szóstym sezonie Lesley Manville.

Z kolei księżną Dianę, w którą w 4. sezonie The Crown wciela się Emma Corrin zastąpi Elizabeth Debicki, aktorka polskiego pochodzenia. To chyba największe zaskoczenie dla fanów serialu, bowiem Emma Corrin miała okazję zagrać Dianę tylko w jednej części produkcji. Nie da się jednak ukryć, że Elizabeth Debicki stanie przed ogromnym wyzwaniem, bowiem Diana w wykonaniu Emmy Corrin była wręcz oscarową rolą! W 5. i 6. sezonie The Crown w księcia Karola (w 3 i 4 sezonie zagrał go Josh O'Connor) wcieli się Dominic West

Jak na razie nie wiadomo, na jakich latach skupi się produkcja, ale przypuszcza się, że obejmie lata 1992-2002, bowiem każdy dotychczasowy sezon przedstawiał dziesięć lat z życia monarchini. Jak widać, na 5. sezon The Crown pozostaje nam jeszcze trochę poczekać...  

The Crown 4: Emma Corrin jako księżna Diana
Fot. Netflix/Youtube screen

The Crown 4: Emma Corrin jako księżna Diana
Fot. Des Willie / PictureLux/Photoshot/East News

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.