KRisten Stewart jako Diana
Fot. Pablo Larrain/Capital Pictures/East News
ze świata filmu

Kristen Stewart jako Diana w filmie Spencer. Internauci oburzeni jednym elementem charakteryzacji

Też zwróciliście na to uwagę?

Gabriela Czernecka 28 września 2021 12:42
KRisten Stewart jako Diana
Fot. Pablo Larrain/Capital Pictures/East News

Choć na premierę filmu Spencer o życiu księżnej Diany musimy jeszcze trochę poczekać, to produkcja została pokazana na festiwalu filmowym w Wenecji i wzbudziła zachwyt widzów. W główną rolę wcieliła się Kristen Stewart. I choć głosy w kwestii tego, czy była odpowiednią aktorką do tej roli są podzielone, to większość fanów jest zgodna w jednej kwestii. Chodzi o charakteryzację aktorki. Czy faktycznie nie udało się odwzorować tego elementu wizerunku Diany? Zobaczcie sami. 

Film Spencer: fanom nie pasuje element charakteryzacji aktorki

Księżna Diana była kobietą o wielu twarzach. Nazywano ją królową ludzkich serc, ikoną mody i oddaną działaczką charytatywną. Choć sama czuła, że najważniejszą rolą w jej życiu była rola mamy, to doskonale wiedziała, że jej wizerunek ma ogromne znaczenie nie tylko, gdy pojawia się publicznie z synami. Wiele jej modowych wyborów nazwano kultowymi, a sama fryzura stała się jedną z najczęściej odtwarzanych przez kobiety w latach 80. i 90.

Zobacz: Karol zdradzał ją z Camillą, ale Diana również dopuszczała sięromansów. Kim byli mężczyźni jej życia?

Księżna Diana fryzura
Fot. Anwar Hussein/Getty Images)

Fryzura Diany w filmie „Spencer”

Nic dziwnego, że fani nie kryją rozczarowania w kwestii odwzorowania kultowej fryzury księżnej Walii. Czy faktycznie twórcom produkcji nie udało się odpowiednio przedstawić tego element wizerunku Diany? Przypomnijmy, że księżna nigdy nie zdecydowała się na dłuższe włosy. Była wierna swojej krótkiej fryzurze, a kiedy chciała jakoś zmienić swój wizerunek lub odświeżyć swój look, fryzjer przycinał jej włosy jedynie o kilkadziesiąt milimetrów tygodniowo. Dzięki temu zmiana nie była widoczna natychmiast, ale ostatecznie fryzura zmieniała się, nie wzbudzając wielkiej sensacji. Nikogo nie dziwi więc, że ten element wizerunku Diany, który był dla niej tak ważny, przykuł uwagę fanów królowej ludzkich serc. 

Zobacz także: Film Spencer, czyli Kristen Stewart jako księżna Diana. Do sieci trafił zwiastun i plakat produkcji 

Na TikToku wywiązała się dyskusja o tym, czy rzeczywiście kultowa fryzura Diany została wiernie odwzorowana w filmie Spencer. W księżną wciela się tam Kristen Stewart i faktycznie w porównaniu do Diany widać sporą różnicę w stylizacji fryzury. Też to zauważyliście i czy rzeczywiście jest to aż tak zauważalne? Zobaczcie i oceńcie sami.  

@matta_of_fact

No hate to #KristenStewart or her acting but WHAT IS THAT WIG?? 🥴 #princessdiana #spencer #spencermovie #royalfamily #britishroyals #royals

♬ original sound - Kneely_Knight

Księżna Diana fryzura
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

KRisten Stewart film Spencer
Fot. Pablo Larrain/Capital Pictures/East News

KRisten Stewart film Spencer
Fot. Pablo Larrain/Capital Pictures/East News
 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.