Kristen Stewart jako księżna Diana w filmie „Spencer”
Fot. NEON / Topic Studios / BEEM/Beem/East News
ze świata filmu

Film Spencer, czyli Kristen Stewart jako księżna Diana. Do sieci trafił zwiastun i plakat produkcji 

Metamorfoza aktorki robi wrażenie...

Gabriela Czernecka 26 sierpnia 2021 19:15
Kristen Stewart jako księżna Diana w filmie „Spencer”
Fot. NEON / Topic Studios / BEEM/Beem/East News

Na tę premierę czekają wszyscy wielbiciele brytyjskiej monarchii Spencer, czyli historia kilku dni z życia księżnej Diany, ma trafić do kin na całym świecie dopiero w 2022 roku, by w ten sposób upamiętnić 25. rocznicę śmierci księżnej Walii. Mimo to twórcy filmu już podsycają zainteresowanie wokół produkcji, bowiem właśnie do sieci trafił plakat promujący film oraz krótki zwiastun, w którym widzimy kilka ujęć Kristen Stewart w roli księżnej Diany. Poznajcie szczegóły.

FIlm „Spencer” o Dianie - plakat

Dla jednych była królową ludzkich serc, dla innych oddaną matką, dla kolejnych księżną idealną, a jaka była naprawdę? O tym opowie film „Spencer”. Produkcja koncentruje się na trzech dniach z życia księżnej Diany i momencie, kiedy decyduje, że „chce być kobietą, którą była, zanim poznała Karola”. Właśnie wtedy, w 1991 roku, podczas świątecznego wyjazdu do posiadłości Sandringham w Norfolk, księżna Walii uznała, że musi rozwieść się z mężem.

Zobacz: Film „Spencer” o życiu księżnej Diany powalczy o Złotego Lwa. Oto wszystko, co o nim wiemy

Reżyser filmu, Pablo Larrain, mówi wprost: „Zawsze byłem zafascynowany rodziną królewską”. To on odpowiada za biografię „Jackie” z Natalie Portman w roli tytułowej, za którą zdobył nominację do Oscara w 2017 roku. Czy film „Spencer” również zapewni mu nominację? 

Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero za kilka miesięcy, ale już możemy okazję podziwiać kolejne efekty pracy nad filmem. Do sieci trafił właśnie plakat filmu „Spencer”, który naprawdę robi ogromne wrażenie i jest niezwykle wymowny. 

Film Spencer - zwiastun 

Opublikowano także zwiastun filmu, który skupi się na pokazaniu trzech dni z życia Diany: „To tylko trzy dni i w tym bardzo krótkim czasie możemy spojrzeć z szerszej perspektywy na to, kim była Diana. Znamy jej los, wiemy, co się z nią stało i nie musimy znowu o tym opowiadać”, stwierdził.

Zobacz również: Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie filmu Spencer. Kristen Stewart wygląda identycznie jak księżna Diana!

„Wszyscy dorastaliśmy, przynajmniej ja i moje pokolenie, czytając i rozumiejąc, czym jest bajka. Zwykle książę ratuje księżniczkę, prosi, żeby została jego żoną i ostatecznie ta księżniczka zostaje królową. To jest bajka. Kiedy ktoś rezygnuje z bycia królową i mówi, że woli być sobą, to poważna decyzja. Zawsze byłem tym zdziwiony i myślałem sobie, że to musiało być dla niej bardzo trudne. I właśnie to jest sercem filmu”, powiedział Larrain w Deadline w zeszłym roku. Tak prezentuje się zwiastun produkcji. Podoba Wam się?  

Kristen Stewart jako księżna Diana w filmie „Spencer”
Fot. NEON / Topic Studios / BEEM/Beem/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.