ZE ŚWIATA SERIALI

Aktorka polskiego pochodzenia wcieli się w księżną Dianę w kolejnych sezonach The Crown!

Są do siebie łudząco podobne!

Gabriela Czernecka 17 sierpnia 2020 12:58

Serial The Crown zbliża się wielkimi krokami. Fani z niecierpliwością oczekują na 4. sezon serialu o losach królowej Elżbiety II, a produkcja ułatwia im to zadanie, co jakiś czas ujawniając szczegóły kolejnych sezonów. W 5. i 6. sezonie The Crown po raz trzeci nastąpi zmiana głównych postaci - królową Elżbietę II zagra Imelda Staunton, księżniczkę Małgorzatę - Lesley Manville, a księcia Filipa - Jonathan Pryce. Teraz produkcja poinformowała, że w rolę Diany Spencer wcieli się nowa aktorka. Emmę Corin, która ma okazję grać królową ludzkich serc tylko przez jeden sezon zastąpi aktorka polskiego pochodzenia. Kim jest Elizabeth Debicki? Poznajcie szczegóły! 

The Crown 5: Polka zagra Dianę. Kim jest Elizabeth Debicki?

Premiera 4. sezonu The Crown zaplanowana jest na koniec 2020 roku, ale już wiadomo, że zdjęcia do piątego sezonu serialu o losach królowej Elżbiety II rozpoczną się w 2021 roku. W rolę monarchini w 5. i 6. sezonie produkcji wcieli się Imelda Staunton. Do publicznej wiadomości podano także, kto wcieli się w rolę księżniczki Małgorzaty. Helenę Bonham Carter zastąpi w piątym sezonie Lesley Manville. Widzowie mogli ostatnio oglądać ją w serialu Świat w ogniu: Początki. Do obsady The Crown dołączył także Jonathan Pryce. Uznawany jest za jednego z najważniejszych brytyjskich aktorów teatralnych i filmowych i wcieli się w księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II. 

QUIZ: Co wiesz o serialu The Crown? Sprawdź swoją wiedzę!>>

Już jakiś czas temu informowaliśmy, że w 4. sezonie The Crown zobaczymy głównie losy małżeństwa księcia Walii Karola z Dianą Spencer. W księżną Dianę wcieli się w nim Emma Corrin, 24-letnia aktorka, której metamorfozę możecie podziwiać poniżej. Okazuje się jednak, że w piątym i szóstym sezonie produkcji zastąpi ją aktorka polskiego pochodzenia! KIm jest Elizabeth Debicki?

 

Emma Corrin The Crown księżna Diana
Fot. Getty Images, Roger Arbon/Solent News & Photo Agency/Solent News/East News

Elizabeth Debicki to znana aktorka polskiego pochodzenia. Wychowała się w Australii, skąd pochodzi jej mama. Jej ojciec jest Polakiem, a ona sama płynnie mówi po polsku.  O aktorce zrobiło się głośno za sprawą roli w Wielkim Gatsbym, gdzie miała okazję zagrać u boku Leonardo DiCaprio. Na swoim konie ma także role w takich filmach jak: Wdowy, Everest. Makbet, Kryptonim U.N.C.L.E czy Strażnicy Galaktyki vol.2. 

Ogłoszona przez Netflixa zmiana szybko rozniosła się po sieci i szczególnie zachwyciła polskich fanów serialu. Jak mówi sama Elzabeth Debicki: „Duch księżnej Diany, jej słowa i czyny wciąż żyją w sercach wielu ludzi. To wielki przywilej i zaszczyt móc dołączyć do tej mistrzowskiej produkcji, która wciągnęła mnie od pierwszego odcinka”, powiedziała.

Nie da się nie zauważyć, że wybierając aktorkę, produkcja zachwyciła się nie tylko jej talentem, ale i ogromnym podobieństwem do księżnej Diany. Myślicie, że poradzi sobie w tej roli?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Crown (@thecrownnetflix)

Elizabeth Debicki
Fot. Getty Images

Elizabeth Debicki
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.