ZE ŚWIATA SERIALI

The Crown 5. Aktorka polskiego pochodzenia wcieli się w księżną Dianę. Są pierwsze zdjęcia!

Są do siebie łudząco podobne!

Gabriela Czernecka 10 sierpnia 2021 14:58

Serial The Crown zbliża się wielkimi krokami. Fani z niecierpliwością oczekują na 5. sezon serialu o losach królowej Elżbiety II, a produkcja ułatwia im to zadanie, co jakiś czas ujawniając szczegóły kolejnych sezonów. W 5. i 6. sezonie The Crown po raz trzeci nastąpi zmiana głównych postaci - królową Elżbietę II zagra Imelda Staunton, księżniczkę Małgorzatę - Lesley Manville, a księcia Filipa - Jonathan Pryce. W rolę Diany Spencer wcieli się nowa aktorka - Emmę Corin, która miała okazję grać królową ludzkich serc tylko przez jeden sezon zastąpi aktorka polskiego pochodzenia. Kim jest Elizabeth Debicki? Poznajcie szczegóły! 

The Crown 5: Polka zagra Dianę. Kim jest Elizabeth Debicki?

Premiera 5. sezonu The Crown zaplanowana jest na 2022 rok, ale zdjęcia do tego sezonu serialu o losach królowej Elżbiety II rozpoczęły się w tym roku. W rolę monarchini w 5. i 6. sezonie produkcji wcieli się Imelda Staunton. Do publicznej wiadomości podano także, kto wcieli się w rolę księżniczki Małgorzaty. Helenę Bonham Carter zastąpi w piątym sezonie Lesley Manville. Widzowie mogli ostatnio oglądać ją w serialu Świat w ogniu: Początki. Do obsady The Crown dołączył także Jonathan Pryce. Uznawany jest za jednego z najważniejszych brytyjskich aktorów teatralnych i filmowych i wcieli się w księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II.

Zobacz: QUIZ: Co wiesz o serialu The Crown? Sprawdź swoją wiedzę!>>

W 4. sezonie The Crown zobaczyliśmy głównie losy małżeństwa księcia Walii Karola z Dianą Spencer. W księżną Dianę wcieliła się w nim Emma Corrin, 24-letnia aktorka, której metamorfozę możecie podziwiać poniżej. W piątym i szóstym sezonie produkcji zastąpiła ją aktorka polskiego pochodzenia! Kim jest Elizabeth Debicki?

 

Emma Corrin The Crown księżna Diana
Fot. Getty Images, Roger Arbon/Solent News & Photo Agency/Solent News/East News

Kim jest Elizabeth Debicki?

Elizabeth Debicki to znana aktorka polskiego pochodzenia. Wychowała się w Australii, skąd pochodzi jej mama. Jej ojciec jest Polakiem, a ona sama płynnie mówi po polsku. O aktorce zrobiło się głośno za sprawą roli w Wielkim Gatsbym, gdzie miała okazję zagrać u boku Leonardo DiCaprio. Na swoim konie ma także role w takich filmach jak: Wdowy, Everest. Makbet, Kryptonim U.N.C.L.E czy Strażnicy Galaktyki vol.2

Elizabeth Debicki
Fot. Getty Images

Ogłoszona przez Netflixa zmiana szybko rozniosła się po sieci i szczególnie zachwyciła polskich fanów serialu. Jak mówi sama Elziabeth Debicki: „Duch księżnej Diany, jej słowa i czyny wciąż żyją w sercach wielu ludzi. To wielki przywilej i zaszczyt móc dołączyć do tej mistrzowskiej produkcji, która wciągnęła mnie od pierwszego odcinka”, powiedziała.

Nie da się nie zauważyć, że wybierając aktorkę, produkcja zachwyciła się nie tylko jej talentem, ale i ogromnym podobieństwem do księżnej Diany. Do sieci trafiły właśnie pierwsze zdjęcia Elizabeth Debicki jako księżnej Diany. Choć zrobione zostały z daleka, widac, że charakteryzacja robi swoje i trudno nie zauważyć podobieństwa. Myślicie, że poradzi sobie w tej roli?  

Elizabeth Debicki
Fot. Getty Images

Elizabeth Debicki w The Crown jako księżna Diana

The Crown 5: Elizabeth Debicki jako księżna DIana
Fot. Rex Features/East News

Księżna Diana z synami

ksieżna Diana z synami
Fot. Jayne Fincher/Princess Diana Archive/Getty Images)

Elizabeth Debicki w The Crown jako księżna Diana

The Crown 5: Elizabeth Debicki jako księżna DIana
Fot. Rex Features/East News

Księżna Diana z synami: 

ksieżna Diana z synami
Fot. Terry Fincher/Princess Diana Archive/Getty Images)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.