The Crown
Fot. mat. prasowe
QUIZY VIVY!

QUIZ: Co wiesz o serialu The Crown? Sprawdź swoją wiedzę!

Niebawem czwarty sezon produkcji Netflixa!

Gabriela Czernecka 19 lipca 2020 09:46
The Crown
Fot. mat. prasowe

Wielka niespodzianka od Netlixa. Serial The Crown będzie miał także szósty sezon, niestety ten będzie ostatni. Planowo historia miała zakończyć się na piątym sezonie, ale wiele wskazuje na to, że powstanie więcej odcinków. The Crown to jedna z najpopularniejszych produkcji Netflixa. Opowiada o losach brytyjskiej monarchini Elżbiety II i jej rodziny. Czego możemy się spodziewać po nowych odcinkach? Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy quiz o serialu The Crown!

Serial The Crown będzie miał 6 sezonów 

Serial The Crown zadebiutował na Netflixie w 2016 roku. Historia rozpoczyna się na chwilę przed śmiercią króla Jerzego VI, po którym Elżbieta, jego córka, odziedzicza tron. Do tej pory ukazały się trzy sezony, a w planach były jeszcze kolejne dwa. Na tym serial miał się zakończyć, bo scenarzyści uważali, że nie chcą zbliżać się fabularnie do obecnych czasów, ponieważ będzie można je ocenić dopiero za klikanaście lat. Ostatecznie jednak Netflix potwierdził, że historia zakończy się na szóstym sezonie. „Czuję się niekomfortowo pisząc o wydarzeniach z konkretnej epoki. Jeśli pisze się o czasach nieodległych, to twórczość staje się dziennikarstwem. Jeśli natomiast upłynie 15 lub 20 lat, czyli jedno pokolenie, wtedy już można pisać o konkretnych wydarzeniach w sposób udramatyzowany”, mówił Pierce Morgan w Entertainment Weekly.

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące fabuły. Wiadomo jedynie, że w rolę królowej w piątym sezonie wcieli się Imelda Staunton.  64-letnią aktorkę publiczność może kojarzyć z roli profesor Dolores Umbridge z Harry'ego Pottera czy też postaci Helfiny w Dumnych i wściekłych. Wcześniej w rolę królowej wcielały się Claire Foy i Olivia Colman. 

Teraz widzowie na całym świecie z niecierpliwością czekają na 4. sezon serialu The Crown. Wiadomo, że na naszych ekranach znów pojawi się Claire Foy, która wcielała się w królową w dwóch pierwszych sezonach. Będziemy mogli zobaczyć m.in. scenę słynnego przemówienia z okazji 21. urodzin królowej, wygłaszane podczas wizyty w kolonialnej w 1947 roku w Afryce. To jednak nie znaczy, że zabraknie Olivii Colman. Nagrodzona Oscarem nadal będzie wcielać się w postać monarchini. Większe zmiany w obsadzie mają nastąpić w 5. sezonie. W 4. sezonie The Crown zobaczymy losy małżeństwa księcia Walii Karola z Dianą Spencer. W księżną Dianę wcieli się Emma Corrin, 24-letnia aktorka. Premiera 4. sezonu  The Crown zaplanowana jest na koniec 2020 roku, ale już wiadomo, że zdjęcia do piątego sezonu serialu o losach królowej Elżbiety II rozpoczną się w 2021 roku, a w rolę monarchini wcieli się Imelda Staunton. Teraz do publicznej wiadomości podano, kto wcieli się w rolę księżniczki Małgorzaty. Helenę Bonham Carter zastąpi w piątym sezonie Lesley Manville. Widzowie mogli ostatnio oglądać ją w serialu Świat w ogniu: Początki.

W oczekiwaniu na kolejny sezon serialu The Crown przygotowaliśmy dla Was quiz na temat serialu. Sprawdźcie swoją wiedzę!  

TAGI #quiz #The Crown

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.