Powinieneś je obejrzeć

Gabriela Czernecka 25 listopada 2020 13:11

Księżna Diana to jedna z najsłynniejszych postaci we współczesnej historii brytyjskiej monarchii. Choć od jej śmierci minęło ponad dwadzieścia lat, jej postać do dziś wzbudza ogromne kontrowersje, a na jaw wychodzą kolejne, nieznane wcześniej historie z jej życia. Nic dziwnego, że na temat księżnej Diany powstało kilka filmów. Które warto obejrzeć? Jest ich wiele, ale żaden z nich nie zyskał pochlebnych opinii. Tuż po premierze 4. sezonu serialu The Crown, gdzie mieliśmy okazję podziwiać Emmę Corrin w roli Diany Spencer postanowiliśmy przyjrzeć się innym produkcjom, które dotyczącą królowej ludzkich serc. Oto filmy o księżnej Dianie, które warto obejrzeć. 

1/9
Film o księżnej Dianie: Emma Corrin w The Crown
Copyright @Des Willie / PictureLux/Photoshot/East News
1/9

The Crown to jedyny serial, który zawarliśmy w naszym zestawieniu, bowiem za jego sprawą historia księżnej Diany znów ożyła. W czwartym sezonie produkcji, który miał premierę 15 listopada pojawił się wątek księżnej Diany - w tej roli Emma Corrin. Kto jeszcze nie widział - gorąco zachęcamy do obejrzenia!

2/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @East News
2/9

Filmy o księżnej Dianie: Zakochana księżna (1996) - to kontrowersyjna produkcja, w której przedstawiono związek Diany z kapitanem, Jamesem Hewittem - to o nim od lat pisze się, że jest ojcem Harry’ego. Księżną Dianę zagrała Julie Cox.

3/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @East News
3/9

Filmy o księżnej Dianie: Diana - Her True Story (1993) to produkcja oparta na książce Andrew Mortona, który przedstawił życie Diany, ujawniając jak naprawdę wyglądało jej życie w rodzinie Windsorów. W roli Diany - Serena Scott Thomas.

4/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @Everett Collection / Everett Collection/EAST NEWS
4/9

Filmy o księżnej Dianie: Diana (2013) to chyba najpopularniejsza produkcja o życiu księżnej Diany - w tej roli Naomi Watts. Film o Dianie skupia się na dwóch ostatnich latach jej życia, przedstawiając m.in. jej romans z kardiochirurgiem Khanem.

5/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @GettY Images
5/9

Filmy o księżnej Dianie: Diana: A New Musical - musical zaprezentowano na Broadway, a w Dianę wcieliła się Jeanna De Waal. Niebawem produkcja pojawi się na Netfliksie.

6/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @East NewS
6/9

Filmy o księżnej Dianie: Królowa (2006) - choć jest to film o królowej Elżbiecie II (w tej roli Helen Mirren), to księżna Diana odgrywa w nim dużą rolę. Królowa i obecny premier, Tony Blair, próbują poradzić sobie z konsekwencjami śmierci księżnej Walii.

7/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @East News
7/9

Filmy o księżnej Dianie: Diana: ostatnie dni księżniczki (2007) - to produkcja BBC, która skupia się głównie na wydarzeniach z sierpnia 1997 roku. Królowa ludzkich serc żyje pełnią życia i korzysta z wolności. W roli Diany Genevieve O'Reilly.

8/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @GettY Images
8/9

Filmy o księżnej Dianie: Spencer - to nowy film o Dianie Pablo Larraína, który ma skupić się na jej życiu po 1992 roku. W rolę Diany wcieli się Kristen Stewart, a film najwcześniej zobaczymy dopiero w 2022 roku. 

9/9
Księżna Diana
Copyright @EAST NEWS/CAMERA PRESS/SIPA
9/9

Filmy o księżnej Dianie: Diana (2022) to produkcja Eda Perkinsa, który chce przedstawić życie Diany za pomocą archiwalnych nagrań i niepublikowanych dotąd zdjęć i materiałów. Jak na razie dokładna data produkcji nie jest znana. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.