Powinieneś je obejrzeć

Gabriela Czernecka 22 października 2021 07:00

Księżna Diana to jedna z najsłynniejszych postaci we współczesnej historii brytyjskiej monarchii. Choć od jej śmierci minęło ponad dwadzieścia lat, jej postać do dziś wzbudza ogromne kontrowersje, a na jaw wychodzą kolejne, nieznane wcześniej historie z jej życia. Nic dziwnego, że na temat księżnej Diany powstało kilka filmów. Które warto obejrzeć? Jest ich wiele, ale żaden z nich nie zyskał pochlebnych opinii. Postanowiliśmy przyjrzeć się produkcjom, które dotyczącą królowej ludzkich serc. Oto filmy o księżnej Dianie, które warto obejrzeć. 

1/9
Film o księżnej Dianie: Emma Corrin w The Crown
Copyright @Des Willie / PictureLux/Photoshot/East News
1/9

The Crown to jedyny serial, który zawarliśmy w naszym zestawieniu, bowiem za jego sprawą historia księżnej Diany znów ożyła. W czwartym sezonie produkcji, który miał premierę 15 listopada pojawił się wątek księżnej Diany - w tej roli Emma Corrin. Kto jeszcze nie widział - gorąco zachęcamy do obejrzenia!

2/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @East News
2/9

Filmy o księżnej Dianie: Zakochana księżna (1996) - to kontrowersyjna produkcja, w której przedstawiono związek Diany z kapitanem, Jamesem Hewittem - to o nim od lat pisze się, że jest ojcem Harry’ego. Księżną Dianę zagrała Julie Cox.

3/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @East News
3/9

Filmy o księżnej Dianie: Diana - Her True Story (1993) to produkcja oparta na książce Andrew Mortona, który przedstawił życie Diany, ujawniając jak naprawdę wyglądało jej życie w rodzinie Windsorów. W roli Diany - Serena Scott Thomas.

4/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @Everett Collection / Everett Collection/EAST NEWS
4/9

Filmy o księżnej Dianie: Diana (2013) to chyba najpopularniejsza produkcja o życiu księżnej Diany - w tej roli Naomi Watts. Film o Dianie skupia się na dwóch ostatnich latach jej życia, przedstawiając m.in. jej romans z kardiochirurgiem Khanem.

5/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @GettY Images
5/9

Filmy o księżnej Dianie: Diana: A New Musical - musical zaprezentowano na Broadway, a w Dianę wcieliła się Jeanna De Waal. Niebawem produkcja pojawi się na Netfliksie.

6/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @East NewS
6/9

Filmy o księżnej Dianie: Królowa (2006) - choć jest to film o królowej Elżbiecie II (w tej roli Helen Mirren), to księżna Diana odgrywa w nim dużą rolę. Królowa i obecny premier, Tony Blair, próbują poradzić sobie z konsekwencjami śmierci księżnej Walii.

7/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @East News
7/9

Filmy o księżnej Dianie: Diana: ostatnie dni księżniczki (2007) - to produkcja BBC, która skupia się głównie na wydarzeniach z sierpnia 1997 roku. Królowa ludzkich serc żyje pełnią życia i korzysta z wolności. W roli Diany Genevieve O'Reilly.

8/9
Księżna Diana
Copyright @EAST NEWS/CAMERA PRESS/SIPA
8/9

Filmy o księżnej Dianie: Diana (2022) to produkcja Eda Perkinsa, który chce przedstawić życie Diany za pomocą archiwalnych nagrań i niepublikowanych dotąd zdjęć i materiałów. Jak na razie dokładna data produkcji nie jest znana. 

9/9
Kristen Stewart zagrała księżną Dianę w filmie „Spencer”. Zdjęcia
Copyright @NEON / Topic Studios / BEEM/Beem/East News
9/9

Filmy o księżnej Dianie: Spencer - to nowy film o Dianie Pablo Larraína, który ma skupić się na jej życiu po 1992 roku. W rolę Diany wcieli się Kristen Stewart, a film najwcześniej zobaczymy dopiero w 2022 roku. 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.