Powinieneś je obejrzeć

Gabriela Czernecka 27 stycznia 2022 12:01

Choć od jej śmierci minęło ponad dwadzieścia lat, to  bez wątpienia jest jedną z najsłynniejszych postaci we współczesnej historii brytyjskiej rodziny królewskiej. Księżna Diana do dziś wzbudza spore kontrowersje, a na jaw co chwilę wychodzą kolejne, nieznane wcześniej historie z jej życia... Na temat żony księcia Karola powstało kilka filmów. Które z nich warto obejrzeć, skoro żaden nie zyskał pochlebnych opinii? Przyjrzeliśmy się produkcjom dotyczącym królowej ludzkich serc. Oto filmy o księżnej Dianie, które warto obejrzeć!  

1/9
Film o księżnej Dianie: Emma Corrin w The Crown
Copyright @Des Willie / PictureLux/Photoshot/East News
1/9

The Crown to jedyny serial, który zawarliśmy w naszym zestawieniu, bowiem za jego sprawą historia księżnej Diany znów ożyła. W czwartym sezonie produkcji, który miał premierę 15 listopada pojawił się wątek księżnej Diany - w tej roli Emma Corrin. Kto jeszcze nie widział - gorąco zachęcamy do obejrzenia!

2/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @East News
2/9

Filmy o księżnej Dianie: Zakochana księżna (1996) - to kontrowersyjna produkcja, w której przedstawiono związek Diany z kapitanem, Jamesem Hewittem - to o nim od lat pisze się, że jest ojcem Harry’ego. Księżną Dianę zagrała Julie Cox.

3/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @East News
3/9

Filmy o księżnej Dianie: Diana - Her True Story (1993) to produkcja oparta na książce Andrew Mortona, który przedstawił życie Diany, ujawniając jak naprawdę wyglądało jej życie w rodzinie Windsorów. W roli Diany - Serena Scott Thomas.

4/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @Everett Collection / Everett Collection/EAST NEWS
4/9

Filmy o księżnej Dianie: Diana (2013) to chyba najpopularniejsza produkcja o życiu księżnej Diany - w tej roli Naomi Watts. Film o Dianie skupia się na dwóch ostatnich latach jej życia, przedstawiając m.in. jej romans z kardiochirurgiem Khanem.

5/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @GettY Images
5/9

Filmy o księżnej Dianie: Diana: A New Musical - musical zaprezentowano na Broadway, a w Dianę wcieliła się Jeanna De Waal. Niebawem produkcja pojawi się na Netfliksie.

6/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @East NewS
6/9

Filmy o księżnej Dianie: Królowa (2006) - choć jest to film o królowej Elżbiecie II (w tej roli Helen Mirren), to księżna Diana odgrywa w nim dużą rolę. Królowa i obecny premier, Tony Blair, próbują poradzić sobie z konsekwencjami śmierci księżnej Walii.

7/9
Film o księżnej Dianie
Copyright @East News
7/9

Filmy o księżnej Dianie: Diana: ostatnie dni księżniczki (2007) - to produkcja BBC, która skupia się głównie na wydarzeniach z sierpnia 1997 roku. Królowa ludzkich serc żyje pełnią życia i korzysta z wolności. W roli Diany Genevieve O'Reilly.

8/9
Księżna Diana
Copyright @EAST NEWS/CAMERA PRESS/SIPA
8/9

Filmy o księżnej Dianie: Diana (2022) to produkcja Eda Perkinsa, który chce przedstawić życie Diany za pomocą archiwalnych nagrań i niepublikowanych dotąd zdjęć i materiałów. Jak na razie dokładna data produkcji nie jest znana. 

9/9
Kristen Stewart zagrała księżną Dianę w filmie „Spencer”. Zdjęcia
Copyright @NEON / Topic Studios / BEEM/Beem/East News
9/9

Filmy o księżnej Dianie: Spencer - to nowy film o Dianie Pablo Larraína, który ma skupić się na jej życiu po 1992 roku. W rolę Diany wcieli się Kristen Stewart, a film najwcześniej zobaczymy dopiero w 2022 roku. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.