The Crown
Fot. mat. prasowe
ZE ŚWIATA SERIALI

The Crown sezon 5: Już wiadomo, kto wcieli się w męża królowej Elżbiety II, księcia Filipa!

To nominowany do Oscara walijski aktor!

Gabriela Czernecka 13 sierpnia 2020 12:14
The Crown
Fot. mat. prasowe

Rola księcia Filipa w piątym i szóstym sezonie serialu The Crown przypadnie w udziale Jonathanowi Pryce'owi. Aktor znany z ról w takich produkcjach jak Dwóch papieży, Żona i Gra o Tron zagra księcia Filipa w dwóch ostatnich sezonach serialu. Przejmie rolę męża królowej po Tobiasie Menziesie, który wcielił się księcia Filipa w trzecim sezonie i powróci w czwartym. Czy poradzi sobie w nowej roli?

5 sezon The Crown: Jonathan Pryce jako książę Filip

Widzowie na całym świecie z niecierpliwością czekają na 4. sezon serialu The Crown. Wiadomo, że na naszych ekranach znów pojawi się Claire Foy, która wcielała się w królową w dwóch pierwszych sezonach. Będziemy mogli zobaczyć m.in. scenę słynnego przemówienia z okazji 21. urodzin królowej, wygłaszane podczas wizyty w kolonialnej w 1947 roku w Afryce. To jednak nie znaczy, że zabraknie Olivii Colman. Nagrodzona Oscarem nadal będzie wcielać się w postać monarchini. Większe zmiany w obsadzie mają nastąpić w 5. sezonie. W 4. sezonie The Crown zobaczymy głównie losy małżeństwa księcia Walii Karola z Dianą Spencer. W księżną Dianę wcieli się Emma Corrin, 24-letnia aktorka. 

Premiera 4. sezonu The Crown zaplanowana jest na koniec 2020 roku, ale już wiadomo, że zdjęcia do piątego sezonu serialu o losach królowej Elżbiety II rozpoczną się w 2021 roku, a w rolę monarchini wcieli się Imelda Staunton. Do publicznej wiadomości podano także, kto wcieli się w rolę księżniczki Małgorzaty. Helenę Bonham Carter zastąpi w piątym sezonie Lesley Manville. Widzowie mogli ostatnio oglądać ją w serialu Świat w ogniu: Początki. „Nie mogłabym być bardziej szczęśliwa, że zagram księżniczkę Małgorzatę. Przejmuję pałeczkę od dwóch wspaniałych aktorek i naprawdę nie chciałabym sprawić zawodu. Poza tym granie siostry mojej drogiej przyjaciółki Imeldy Staunton będzie czystą radością”, wyznała Lesley Manville.

Teraz do obsady The Crown dołączył Jonathan Pryce. Uznawany jest na jednego z najważniejszych brytyjskich aktorów teatralnych i filmowych. Fani znają z ról w takich produkcjach jak Wiek niewinności, Jutro nie umiera nigdy, Klub samobójców czy serii filmów Piraci z Karaibów. Ostatnio mieliśmy okazję podziwiać go w roli Wielkiego Wróbla w serialu Gra o tron oraz w filmie Dwóch papieży, gdzie wcielił się w papieża Franciszka.

Myślicie, że poradzi sobie w tej roli? 

Który ma szansę na Oscara
Fot. Kadr z filmu "Dwóch papieży"

Który ma szansę na Oscara
Fot. Kadr z filmu "Dwóch papieży"

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.