Ile kosztowały kostiumy w seriali The Crown trzeci sezon
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Wiadomo, kto po Olivii Colman zagra królową Elżbietę II w The Crown. A to niespodzianka!

Twórcy zdradzili też, ile hit Netfliksa będzie miał sezonów…

Rafał Kowalski 31 stycznia 2020 20:50
Ile kosztowały kostiumy w seriali The Crown trzeci sezon
Fot. Materiały prasowe

Wielbiciele serialu The Crown wciąż dyskutują nad trzecim sezonem serialu, który dostępny jest do obejrzenia w platformie Netflix, ale najnowsze wieści dotyczące tego ogólnoświatowego hitu dotyczą już części piątej! Główny scenarzysta The Crown zdradził, kto będzie kolejną aktorką wcielającą się w królową Elżbietę II. Wiadomo też, ile będzie wszystkich sezonów...

Imelda Staunton zagra w 5. sezonie The Crown

Kilka informacji, które dziś pojawiły się w mediach powinny zainteresować wielbicieli członków rodziny królewskiej i wszystkich fanów The Crown. Po pierwsze, piąta odsłona serialu będzie nieodwołalnie – na ten moment - jego ostatnią. W hicie Netfliksa zobaczymy nową aktorkę – to ona jako trzecia wcieli się w postać Królowej Elżbiety. „Jestem bardzo podekscytowany, bo mogę potwierdzić, że w roli Jej Królewskiej Mości w 5. sezonie, który jest zarazem ostatnim, wystąpi Imelda Staunton. 5. sezon wprowadzi The Crown w XXI wiek”, przekazał Pierce Morgan w wywiadzie dla Variety. „Imelda to niezwykły talent, będzie znakomitą następczynią Claire Foy i Olivii Colman”, uzasadnił swoją decyzję ojciec sukcesu serialu.

Skąd z kolei pomysł na to, by od rauz nie nakręcić 6. Części The Crown? „Czuję się niekomfortowo pisząc o wydarzeniach z konkretnej epoki. Jeśli pisze się o czasach nieodległych, to twórczość staje się dziennikarstwem. Jeśli natomiast upłynie 15 lub 20 lat, czyli jedno pokolenie, wtedy już można pisać o konkretnych wydarzeniach w sposób udramatyzowany”, mówił Pierce Morgan w Entertainment Weekly.

A jak Imelda Staunton zareagowała na propozycję zagrania w hicie platformy Netflix? „Uwielbiam oglądać "The Crown" od samego początku. Jako aktorce sprawiało mi przyjemność oglądanie tego, jak Claire Foy i Olivia Colman dodawały do scenariuszy Petera Morgana coś wyjątkowego. To wielki honor móc dołączyć do takiego zespołu i pracować z nimi do końca serii”, czytamy na Instagramie serialu. 64-letnią aktorkę publiczność może kojarzyć z roli profesor Dolores Umbridge z Harry'ego Pottera czy też postaci Helfiny w Dumnych i wściekłych.

Żałujecie, że na razie powstanie tylko 5 odsłon The Crown? A może bardziej cieszycie się z nowej, serialowej królowej? Zanim jednak zobaczymy sezon piąty, czeka nas jeszcze premiera czwartego. Nieznana jest dokładna data, kiedy Netflix pokaże nowe odcinki The Crown. Wiadomo jedynie, że będzie to w 2020 roku. 

Imelda Staunton

Imelda Staunton
Fot. EASTNEWS

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Crown (@thecrownnetflix)

TAGI #The Crown

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.