Ile kosztowały kostiumy w seriali The Crown trzeci sezon
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Wiadomo, kto po Olivii Colman zagra królową Elżbietę II w The Crown. A to niespodzianka!

Twórcy zdradzili też, ile hit Netfliksa będzie miał sezonów…

Rafał Kowalski 31 stycznia 2020 20:50
Ile kosztowały kostiumy w seriali The Crown trzeci sezon
Fot. Materiały prasowe

Wielbiciele serialu The Crown wciąż dyskutują nad trzecim sezonem serialu, który dostępny jest do obejrzenia w platformie Netflix, ale najnowsze wieści dotyczące tego ogólnoświatowego hitu dotyczą już części piątej! Główny scenarzysta The Crown zdradził, kto będzie kolejną aktorką wcielającą się w królową Elżbietę II. Wiadomo też, ile będzie wszystkich sezonów...

Imelda Staunton zagra w 5. sezonie The Crown

Kilka informacji, które dziś pojawiły się w mediach powinny zainteresować wielbicieli członków rodziny królewskiej i wszystkich fanów The Crown. Po pierwsze, piąta odsłona serialu będzie nieodwołalnie – na ten moment - jego ostatnią. W hicie Netfliksa zobaczymy nową aktorkę – to ona jako trzecia wcieli się w postać Królowej Elżbiety. „Jestem bardzo podekscytowany, bo mogę potwierdzić, że w roli Jej Królewskiej Mości w 5. sezonie, który jest zarazem ostatnim, wystąpi Imelda Staunton. 5. sezon wprowadzi The Crown w XXI wiek”, przekazał Pierce Morgan w wywiadzie dla Variety. „Imelda to niezwykły talent, będzie znakomitą następczynią Claire Foy i Olivii Colman”, uzasadnił swoją decyzję ojciec sukcesu serialu.

Skąd z kolei pomysł na to, by od rauz nie nakręcić 6. Części The Crown? „Czuję się niekomfortowo pisząc o wydarzeniach z konkretnej epoki. Jeśli pisze się o czasach nieodległych, to twórczość staje się dziennikarstwem. Jeśli natomiast upłynie 15 lub 20 lat, czyli jedno pokolenie, wtedy już można pisać o konkretnych wydarzeniach w sposób udramatyzowany”, mówił Pierce Morgan w Entertainment Weekly.

A jak Imelda Staunton zareagowała na propozycję zagrania w hicie platformy Netflix? „Uwielbiam oglądać "The Crown" od samego początku. Jako aktorce sprawiało mi przyjemność oglądanie tego, jak Claire Foy i Olivia Colman dodawały do scenariuszy Petera Morgana coś wyjątkowego. To wielki honor móc dołączyć do takiego zespołu i pracować z nimi do końca serii”, czytamy na Instagramie serialu. 64-letnią aktorkę publiczność może kojarzyć z roli profesor Dolores Umbridge z Harry'ego Pottera czy też postaci Helfiny w Dumnych i wściekłych.

Żałujecie, że na razie powstanie tylko 5 odsłon The Crown? A może bardziej cieszycie się z nowej, serialowej królowej? Zanim jednak zobaczymy sezon piąty, czeka nas jeszcze premiera czwartego. Nieznana jest dokładna data, kiedy Netflix pokaże nowe odcinki The Crown. Wiadomo jedynie, że będzie to w 2020 roku. 

Imelda Staunton

Imelda Staunton
Fot. EASTNEWS

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Crown (@thecrownnetflix)

TAGI #The Crown

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.