ZE ŚWIATA SERIALI

Już wiadomo, kto wcieli się w księcia Karola w piątym sezonie The Crown! Dobry wybór?

Zaskakująca decyzja producentów serialu!

Gabriela Czernecka 22 października 2020 15:45

Już 15 listopada 2020 roku na Netfliksie pojawi się 4. sezon serialu The Crown. Popularna produkcja opowiadająca o życiu królowej Elżbiety II i jej rodziny wzbudza ogromne zainteresowanie. W oczekiwaniu na 4. sezon produkcja ujawnia szczegóły dotyczące dwóch ostatnich sezonów serialu. W sezonach piatym i szóstym obsada serialu zostanie zmieniona. Większość nazwisk już znamy, ale wciąż bez odpowiedzi zostało pytanie, kto wcieli się w księcia Karola w 5. i 6. sezonie The Crown. Dziś ta informacja wyszła na jaw. Poznajcie szczegóły.

5. i 6. sezon The Crown: kto zagra księcia Karola

Zdjęcia do 4. sezonu The Crown zostały zakończone jeszcze przed wybuchem pandemii COVID-19. Wiadomo było więc, że najnowsza odsłona serialu Netfliksa zadebiutuje na platformie pod koniec roku 2020 i opowie o wydarzeniach z lat 80. ubiegłego wieku. Niedawno ujawniono, że - 4. sezon The Crown będzie miał premierę 15 listopada 2020 roku. Już jakiś czas temu podano, że fabuła będzie koncentrować się wokół dwóch słynnych Brytyjek — Margaret Thatcher i księżnej Diany. W pierwszą bohaterkę wcieli się Gillian Anderson, w drugą — Emma Corrin

Serial The Crown co dwa sezony zmienia obsadę, chcąc w pełni odzwierciedlić bohaterów. I tak w pierwszych dwóch sezonach produkcji w królową Elżbietę II wcielała się Claire Foy, a w 3. i 4. sezonie gra ją Olivia Colman, a w sezonie 5. i 6 wcieli się w nią Imelda Staunton. Podobnie jest w przypadku innych bohaterów, np. księcia Filipa, kolejno wcielają się: Matt Smith, Tobias Menzies, a w 5. i 6. sezonie Jonathan Pryce. Niedawno ujawniono, że Helenę Bonham Carter w roli księżniczki Małgorzaty (w 1. i 2. sezonie grała ją Vanessa Kirby) zastąpi w piątym i szóstym sezonie Lesley Manville. Z kolei księżną Dianę, w którą w 4. sezonie The Crown wciela się Emma Corrin zastąpi Elizabeth Debicki, aktorka polskiego pochodzenia.

The Crown 3
Fot. Mat. prasowe

Teraz ujawniono, kto w 5. i 6. sezonie The Crown wcieli się w księcia Karola. W tej roli, w której mamy okazję podziwiać Josha O’Connora zastąpić ma go Dominic West. Tak donosi serwis Vanity Fair oraz Daily Mail, powołując się na swoje źródła. KIm jest Dominic West? Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął na scenach londyńskich teatrów. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1995 roku w filmie Wavelenght. Na koncie ma role w takich filmach jak: Tomb Raider, Uśmiech Mony Lisy, Szepty czy 300. Ogromną rozpoznawalność zapewnił mu jednak serial The Affair.  Z kolei w ostatnich miesiącach zrobiło się o nim głośno za sprawą domniemanego romansu z aktorka Lily James, z którą został przyłapany na gorących pocałunkach. Prywatnie Dominic West od dziesięciu lat jest mężem Catherine FitzGerald, projektantki obrazu, z którą ma trójkę dzieci.

Nie da się nie zauważyć, że ostatnie dwa sezony produkcji zapowiadają się niezwykle emocjonująco. To właśnie w nich będziemy mieli okazję podejrzeć, jak naprawdę wyglądało małżeństwo księcia Karola z Dianą Spencer. Nie jest tajemnicą, że następca brytyjskiego tronu jeszcze będąc mężem Diany zdradzał ją z Camillą Parker Bowles. Poniżej zobaczycie zdjęcia Dominica Westa. Myślicie, że sprawdzi się w roli księcia Karola?  

The Crown 5. i 6. Dominic West jako książę Karol
Fot. Getty Images

The Crown 5. i 6. Dominic West jako książę Karol
Fot. Getty Images

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.