Jan Komasa
Fot. Zuza Krajewska
O TYM SIĘ MÓWI

Jan Komasa pracuje nad nowym filmem. Amerykańska produkcja ma być „intymnym projektem”

O czym będzie „Anniversary”?

Ksenia Krasko 24 czerwca 2020 20:25
Jan Komasa
Fot. Zuza Krajewska

Jan Komasa nie zwalnia tempa. Po nominowanym do Oscara Bożym ciele i równie świetnym filmie Sala samobójców. Hejter, który pokonał konkurencję na Tribeca Film Festival, nadszedł czas na nową produkcję polskiego reżysera. Jak informuje portal Variety, będzie to pierwszy anglojęzyczny film Jana Komasy.

Nowy film Jana Komasy

Nowa produkcja Jana Komasy ma być dramatem o upadku społeczeństwa. „Pracuję nad intymnym projektem o moim największym osobistym koszmarze – grupie ludzi, którzy kochają się nawzajem, rzucając wyzwanie niszczycielskiej i nieuniknionej sile... wirusa społecznego”, ujawnił portalowi Variety.

Film Anniversary (Rocznica) wyprodukują Nick Wechsler oraz Chockstone Pictures, czyli Steve i Paula Mae Schwartz. „Dystopijna wizja Komasy jest zarówno dyskusyjna, jak i realistyczna. Akcja rozgrywa się w czasach zbyt zbliżonych do naszych, i nic nie jest w stanie powstrzymać tego, co nadchodzi”, oświadczyli producenci.

Za scenariusz odpowiada Lori Rosene-Gambino, z którą Jan Komasa współpracuje przy thrillerze The Murderer Among Us, o życiu legendarnego niemieckiego reżysera Fritza Langa. „Byłem zachwycony, kiedy w moje ręce trafił scenariusz Lori do filmu o Langu. Śledzenie tych wszystkich rygorystycznie zbadanych elementów życia niemieckiego filmowca było zarazem intrygujące, jak i odkrywcze. Jestem podekscytowany, że tworzę Anniversary z takim talentem, jak ona”, przyznał twórca Bożego ciała.

Nieznane są jeszcze szczegóły, jak obsada, czy planowana data premiery.

Ostatni film Jana Komasy, czyli Sala samobójców. Hejter, trafi w lipcu na platformę Netflix, dzięki czemu obejrzy go cały świat. Niestety, ze względu na umowę z dystrybutorem, widzowie z Polski muszą poczekać do marca przyszłego roku. 

Źródło: Variety, Onet

Jan Komasa, Oscary, JAMNIK
Fot. Getty Images

TAGI #Jan Komasa

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.