Jan Komasa
Fot. Zuza Krajewska
O TYM SIĘ MÓWI

Jan Komasa pracuje nad nowym filmem. Amerykańska produkcja ma być „intymnym projektem”

O czym będzie „Anniversary”?

Ksenia Krasko 24 czerwca 2020 20:25
Jan Komasa
Fot. Zuza Krajewska

Jan Komasa nie zwalnia tempa. Po nominowanym do Oscara Bożym ciele i równie świetnym filmie Sala samobójców. Hejter, który pokonał konkurencję na Tribeca Film Festival, nadszedł czas na nową produkcję polskiego reżysera. Jak informuje portal Variety, będzie to pierwszy anglojęzyczny film Jana Komasy.

Nowy film Jana Komasy

Nowa produkcja Jana Komasy ma być dramatem o upadku społeczeństwa. „Pracuję nad intymnym projektem o moim największym osobistym koszmarze – grupie ludzi, którzy kochają się nawzajem, rzucając wyzwanie niszczycielskiej i nieuniknionej sile... wirusa społecznego”, ujawnił portalowi Variety.

Film Anniversary (Rocznica) wyprodukują Nick Wechsler oraz Chockstone Pictures, czyli Steve i Paula Mae Schwartz. „Dystopijna wizja Komasy jest zarówno dyskusyjna, jak i realistyczna. Akcja rozgrywa się w czasach zbyt zbliżonych do naszych, i nic nie jest w stanie powstrzymać tego, co nadchodzi”, oświadczyli producenci.

Za scenariusz odpowiada Lori Rosene-Gambino, z którą Jan Komasa współpracuje przy thrillerze The Murderer Among Us, o życiu legendarnego niemieckiego reżysera Fritza Langa. „Byłem zachwycony, kiedy w moje ręce trafił scenariusz Lori do filmu o Langu. Śledzenie tych wszystkich rygorystycznie zbadanych elementów życia niemieckiego filmowca było zarazem intrygujące, jak i odkrywcze. Jestem podekscytowany, że tworzę Anniversary z takim talentem, jak ona”, przyznał twórca Bożego ciała.

Nieznane są jeszcze szczegóły, jak obsada, czy planowana data premiery.

Ostatni film Jana Komasy, czyli Sala samobójców. Hejter, trafi w lipcu na platformę Netflix, dzięki czemu obejrzy go cały świat. Niestety, ze względu na umowę z dystrybutorem, widzowie z Polski muszą poczekać do marca przyszłego roku. 

Źródło: Variety, Onet

Jan Komasa, Oscary, JAMNIK
Fot. Getty Images

TAGI #Jan Komasa

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?