Jan Komasa
Fot. Zuza Krajewska
O TYM SIĘ MÓWI

Jan Komasa pracuje nad nowym filmem. Amerykańska produkcja ma być „intymnym projektem”

O czym będzie „Anniversary”?

Ksenia Krasko 24 czerwca 2020 20:25
Jan Komasa
Fot. Zuza Krajewska

Jan Komasa nie zwalnia tempa. Po nominowanym do Oscara Bożym ciele i równie świetnym filmie Sala samobójców. Hejter, który pokonał konkurencję na Tribeca Film Festival, nadszedł czas na nową produkcję polskiego reżysera. Jak informuje portal Variety, będzie to pierwszy anglojęzyczny film Jana Komasy.

Nowy film Jana Komasy

Nowa produkcja Jana Komasy ma być dramatem o upadku społeczeństwa. „Pracuję nad intymnym projektem o moim największym osobistym koszmarze – grupie ludzi, którzy kochają się nawzajem, rzucając wyzwanie niszczycielskiej i nieuniknionej sile... wirusa społecznego”, ujawnił portalowi Variety.

Film Anniversary (Rocznica) wyprodukują Nick Wechsler oraz Chockstone Pictures, czyli Steve i Paula Mae Schwartz. „Dystopijna wizja Komasy jest zarówno dyskusyjna, jak i realistyczna. Akcja rozgrywa się w czasach zbyt zbliżonych do naszych, i nic nie jest w stanie powstrzymać tego, co nadchodzi”, oświadczyli producenci.

Za scenariusz odpowiada Lori Rosene-Gambino, z którą Jan Komasa współpracuje przy thrillerze The Murderer Among Us, o życiu legendarnego niemieckiego reżysera Fritza Langa. „Byłem zachwycony, kiedy w moje ręce trafił scenariusz Lori do filmu o Langu. Śledzenie tych wszystkich rygorystycznie zbadanych elementów życia niemieckiego filmowca było zarazem intrygujące, jak i odkrywcze. Jestem podekscytowany, że tworzę Anniversary z takim talentem, jak ona”, przyznał twórca Bożego ciała.

Nieznane są jeszcze szczegóły, jak obsada, czy planowana data premiery.

Ostatni film Jana Komasy, czyli Sala samobójców. Hejter, trafi w lipcu na platformę Netflix, dzięki czemu obejrzy go cały świat. Niestety, ze względu na umowę z dystrybutorem, widzowie z Polski muszą poczekać do marca przyszłego roku. 

Źródło: Variety, Onet

Jan Komasa, Oscary, JAMNIK
Fot. Getty Images

TAGI #Jan Komasa

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.