Jan Komasa
Fot. Zuza Krajewska
O TYM SIĘ MÓWI

Jan Komasa pracuje nad nowym filmem. Amerykańska produkcja ma być „intymnym projektem”

O czym będzie „Anniversary”?

Ksenia Krasko 24 czerwca 2020 20:25
Jan Komasa
Fot. Zuza Krajewska

Jan Komasa nie zwalnia tempa. Po nominowanym do Oscara Bożym ciele i równie świetnym filmie Sala samobójców. Hejter, który pokonał konkurencję na Tribeca Film Festival, nadszedł czas na nową produkcję polskiego reżysera. Jak informuje portal Variety, będzie to pierwszy anglojęzyczny film Jana Komasy.

Nowy film Jana Komasy

Nowa produkcja Jana Komasy ma być dramatem o upadku społeczeństwa. „Pracuję nad intymnym projektem o moim największym osobistym koszmarze – grupie ludzi, którzy kochają się nawzajem, rzucając wyzwanie niszczycielskiej i nieuniknionej sile... wirusa społecznego”, ujawnił portalowi Variety.

Film Anniversary (Rocznica) wyprodukują Nick Wechsler oraz Chockstone Pictures, czyli Steve i Paula Mae Schwartz. „Dystopijna wizja Komasy jest zarówno dyskusyjna, jak i realistyczna. Akcja rozgrywa się w czasach zbyt zbliżonych do naszych, i nic nie jest w stanie powstrzymać tego, co nadchodzi”, oświadczyli producenci.

Za scenariusz odpowiada Lori Rosene-Gambino, z którą Jan Komasa współpracuje przy thrillerze The Murderer Among Us, o życiu legendarnego niemieckiego reżysera Fritza Langa. „Byłem zachwycony, kiedy w moje ręce trafił scenariusz Lori do filmu o Langu. Śledzenie tych wszystkich rygorystycznie zbadanych elementów życia niemieckiego filmowca było zarazem intrygujące, jak i odkrywcze. Jestem podekscytowany, że tworzę Anniversary z takim talentem, jak ona”, przyznał twórca Bożego ciała.

Nieznane są jeszcze szczegóły, jak obsada, czy planowana data premiery.

Ostatni film Jana Komasy, czyli Sala samobójców. Hejter, trafi w lipcu na platformę Netflix, dzięki czemu obejrzy go cały świat. Niestety, ze względu na umowę z dystrybutorem, widzowie z Polski muszą poczekać do marca przyszłego roku. 

Źródło: Variety, Onet

Jan Komasa, Oscary, JAMNIK
Fot. Getty Images

TAGI #Jan Komasa

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.