ZE ŚWIATA FILMU

„Hejter”, „Supernova”, „Sweat”... PISF wybierze polskiego kandydata do Oscara

Który z tych filmów będzie miał szansę na statuetkę?

Ksenia Krasko 5 sierpnia 2020 20:25

Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłosił we wtorek listę filmów, spośród których wybierze polskiego kandydata do Oscara w kategorii „film zagraniczny”! Decyzję podejmie Komisja Oscarowa już w poniedziałek, 10 sierpnia o godzinie 11.

PISF ogłasza listę polskich kandydatów do Oscara 2021

Przewodniczącym Komisji jest Jan A.P. Kaczmarek, uznany kompozytor, laureat Oscara za muzykę do filmu Marzyciel. W skład Komisji wchodzą także Radosław Śmigulski (dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej), Leszek Bodzak (producent, m.in. filmu Boże Ciało), Dorota Kobiela (reżyserka, nominowana do Oscara za film animowany Twój Vincent), Łukasz Żal (autor zdjęć, nominowany do Oscara za zdjęcia do filmów Ida i Zimna wojna), oraz Małgorzata Szczepkowska-Kalemba (kierownik Działu Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów PISF).

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, 93. gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się nieco później niż zazwyczaj. Przyszłoroczne wręczenie Oscarów zaplanowane jest na 25 kwietnia 2021 roku.

Oficjalną listę wszystkich nominacji poznamy już 15 marca.

Na liście Komisji znalazły się tak głośne tytuły, jak Sala samobójców. Hejter Jana Komasy, Śniegu już nigdy nie będzie Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, czy Supernova Bartosza Kruhlika.

Kto jeszcze ma szansę na walkę o prestiżową statuetkę? Zobaczcie nasze wideo! 

Źródło: PISF

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mark your calendars!

Post udostępniony przez The Academy (@theacademy)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.