ZE ŚWIATA FILMU

„Hejter”, „Supernova”, „Sweat”... PISF wybierze polskiego kandydata do Oscara

Który z tych filmów będzie miał szansę na statuetkę?

Ksenia Krasko 5 sierpnia 2020 20:25

Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłosił we wtorek listę filmów, spośród których wybierze polskiego kandydata do Oscara w kategorii „film zagraniczny”! Decyzję podejmie Komisja Oscarowa już w poniedziałek, 10 sierpnia o godzinie 11.

PISF ogłasza listę polskich kandydatów do Oscara 2021

Przewodniczącym Komisji jest Jan A.P. Kaczmarek, uznany kompozytor, laureat Oscara za muzykę do filmu Marzyciel. W skład Komisji wchodzą także Radosław Śmigulski (dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej), Leszek Bodzak (producent, m.in. filmu Boże Ciało), Dorota Kobiela (reżyserka, nominowana do Oscara za film animowany Twój Vincent), Łukasz Żal (autor zdjęć, nominowany do Oscara za zdjęcia do filmów Ida i Zimna wojna), oraz Małgorzata Szczepkowska-Kalemba (kierownik Działu Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów PISF).

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, 93. gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się nieco później niż zazwyczaj. Przyszłoroczne wręczenie Oscarów zaplanowane jest na 25 kwietnia 2021 roku.

Oficjalną listę wszystkich nominacji poznamy już 15 marca.

Na liście Komisji znalazły się tak głośne tytuły, jak Sala samobójców. Hejter Jana Komasy, Śniegu już nigdy nie będzie Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, czy Supernova Bartosza Kruhlika.

Kto jeszcze ma szansę na walkę o prestiżową statuetkę? Zobaczcie nasze wideo! 

Źródło: PISF

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mark your calendars!

Post udostępniony przez The Academy (@theacademy)

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.