ZE ŚWIATA FILMU

Jamie Dornan w najgorętszym romansie tego lata. O czym jest film Coś się kończy, coś zaczyna?

Uwodzicielski pan Grey w nowym wydaniu!

Gabriela Czernecka 8 lipca 2020 14:15

Każdy z nich jest inny, a jednak wiele ich łączy. Obaj urodzili się w Europie i nieoczekiwanie weszli na ścieżkę aktorską, udowadniając, że nie boją się żadnych ról. Jamie Dornan i Sebastian Stan u boku Shailene Woodley, w najgorętszym romansie tego lata. O czym jest film Coś się kończy, coś zaczyna?

Film Coś się kończy, coś zaczyna - o czym

Jeden z nich zabłysnął jako komiksowy superbohater w filmach Marvela, drugi jako uwodzicielski Christian Grey, który rozkochał w sobie rzesze kobiet na całym świecie. W romansie „Coś się kończy, coś zaczyna” połączy ich zjawiskowa Shailene Woodley, która oczaruje zarówno klasycznego bad boya (Sebastian Stan), jak i spokojniejszego, czarującego pisarza (Jamie Dornan). 

Jamie Dornan choć najbardziej znany jest z roli pożeracza damskich serc w serii o Christianie Greyu, to swój debiut filmowy zaliczył kilka lat wcześniej jako hrabia Axel von Fersen w Marii Antoninie. Rozpoznawalność zyskał jednak dzięki światu mody, występując w kampaniach reklamowych Calvina Kleina u boku Kate Moss oraz Evy Mendes. Wówczas pozostawał w cieniu swojej dziewczyny, Keiri Knightley, ale szybko zapracował na swoje nazwisko. Zaczął od skromnych ról, aż otrzymał propozycję do roli w filmie Pięćdziesiąt twarzy Greya. Seria okazała się globalnym hitem box office’u i wyniosła Jamiego Dornana na wyżyny popularności, stawiając go w gronie najbardziej rozpoznawalnych na świecie aktorów. Tym razem w romansie Coś się kończy, coś zaczyna, zobaczymy go w kreacji spokojnego, czarującego pisarza, który próbuje zdobyć serce Shailene Woodley. Z kolei Sebastian Stan ostatnio podbił sieć, świętując sto siódme urodziny Bucky'ego Barnesa, postaci z serii kultowych filmów Marvela o Kapitanie Ameryce, która przyniosła mu światową sławę. Jednak  nie daje się łatwo zaszufladkować jako superbohater i chętnie zrzuca kostium Zimowego Żołnierza na rzecz ról w takich filmach jak Jestem najlepsza. Ja, Tonya, gdzie zagrał u boku Margot Robbie. Teraz jako klasyczny bad boy w Coś się kończy, coś zaczyna namiesza dziewczynom w głowach niczym mistrz sztuki barmańskiej. 

O czym jest film Coś się kończy, coś zaczyna? Daphne (Shaliene Woodley w tej roli) rzuca pracę, rozstaje się z chłopakiem, przeprowadza do siostry i chce zmienić coś w swoim życiu: postanawia odpocząć od związków. Jednak kiedy na jednej imprezie poznaje Jacka i Franka, i zaczyna spotykać się z nimi jednocześnie, plan Daphne rozpływa się w powietrzu. Film miał premierę 3 lipca 2020 roku. Jak w roli czarującego pisarza poradzi sobie Jamie Dornan? Zobaczcie zwiastun.   

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.