Fot. AKPA
Historie miłosne

Połączyło ich zrządzenie losu i podobna przeszłość... Związek Mikołaja Roznerskiego i Olgi Bołądź skończył się zerwanymi zaręczynami

"Próbowałem stałości, ale nie wyszło"

Marcjanna Maryszewska 1 września 2023 20:51
Fot. AKPA

To uczucie było owiane tajemnicą. Dziś o wielkim uczuciu Mikołaja Roznerskiego i Olgi Bołądź mało kto pamięta. Jak ognia unikali publicznych zwierzeń. "Mam wspaniałego faceta i... tyle na ten temat" — ucinała krótko aktorka, pytana o partnera. Choć bardzo poważnie myśleli o przyszłości, ich związek zakończył się... zerwanymi zaręczynami.

Mikołaj Roznerski i Olga Bołądź — historia miłości

Połączyło ich zrządzenie losu oraz... podobna przeszłość. Do tamtej pory nie mieli szczęścia w miłości. Mikołajowi Roznerskiemu nie udało się stworzyć rodziny z Martą Juras, z którą doczekał się 2-letniego wówczas Antoniego. Z kolei Olga Bołądź zaledwie chwilę wcześniej została mamą małego Brunona. Niestety i w tym przypadku marzenia o stworzeniu domu pełnego miłości z ojcem jej synka bardzo szybko legły w gruzach...

Aktorska para zaczęła spotykać się w 2013 roku. I choć ich relacja nie była sekretem, można jedynie domyślać się, że uczucie rozkwitło podczas teatralnego tournée "Chopin musi umrzeć". Mikołaj Roznerski i Olga Bołądź nie obnosili się z uczuciem publicznie i bardzo racjonalnie podchodzili do kwestii związkowych — ponoć pokładali w nim ogromne nadzieje, a w pewnym momencie miało nawet dojść do zaręczyn.

CZYTAJ TAKŻE: Gdy Mikołaj Roznerski rozstał się z narzeczoną, winą obarczono Alicję Bachledę-Curuś. Wciskano im romans, oni zaprzeczali

Nie brakowało jednak słów krytyki, a przede wszystkim spekulacji, że aktor zamierza zostawić Olgę dla matki swojego dziecka... Doniesienia o zakończonej miłości aktorów obiegały media kilkukrotnie. Lecz wtedy parę przyłapywano na czułościach w miejscu publicznym, co było najbardziej dosadnym zaprzeczeniem wszelkich plotek. "Mam wspaniałego faceta i... tyle na ten temat" — mówiła Olga Bołądź o swoim związku z rok starszym aktorem. On również stronił od zwierzeń w rozmowach z dziennikarzami...

Olga Bołądź, Jackie Skarvelis, Mikołaj Roznerski, Londyn 20.04.2013

Fot. Grzegorz Hartfiel / Forum

Mikołaj Roznerski i Olga Bołądź — dlaczego się rozstali?

Choć nie potwierdzili zaręczyn, swego czasu głośno było o ich ślubnych planach. Zostały one jednak przerwane przez nagłe rozstanie, którego para długo nie komentowała... Za to chętnie robili to za nich znajomi. "Nie było w tym rozstaniu niczyjej winy, po prostu nie dogadywali się ze sobą. Okazało się, że mają różne charaktery" — twierdziła jedna z osób rzekomo przyjaźniących się z parą. Kolejne jedynie potwierdzały, że Olga Bołądź nie wyobrażała sobie spędzenia reszty życia u boku Roznerskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy się poznali, od razu wywołali skandal... Kinga Preis i Piotr Borowiec są razem od 28 lat

"Relacja Olgi z Mikołajem była poważna, ale czasami miała wrażenie, że to ona nosi spodnie w tym związku. Ma silny charakter, ale potrzebuje faceta, który będzie się w stanie jej przeciwstawić [...] Olga jest zdecydowana i chce by u jej boku pojawił się facet, który ją ujarzmi. Mikołaj temu nie podołał, bo ona potrzebuje silnego męskiego ramienia" — mówiła w Fakcie anonimowa znajoma aktorki. 

Olga Bołądź, Mikołaj Roznerski, Warszawa, 11.05.2015

Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Mieli rozstać się w zgodzie, bez awantur. Zakończenie związku Olgi i Mikołaja nie wywołało medialnego skandalu. Gwiazdor dopiero po latach powrócił do tematu, przyznając przed fanami i samym sobą, że wciąż nie czuje się gotów na miłosne zobowiązania. "Próbowałem stałości, ale nie wyszło. Być może nie jestem jeszcze gotowy na stałe związki. Próbowałem też niestałości, ale ona szybko gubi. Teraz jestem na takim etapie życie, że czekam na to, co przyniesie mi los. Na nic się nie nastawiam" — zwierzał się w Plejadzie w 2017 roku.

Mikołaj Roznerski samotnie wychowuje synka. Sześć lat temu wyznał, że marzy o córeczce. "Mam fantastycznego syna, którego kocham i którego dobro jest teraz dla mnie najważniejsze. Natomiast nie ukrywam, że marzę o córeczce. Może to się kiedyś wydarzy. Być może nie spotkałem jeszcze tej drugiej połówki. Nic na siłę. Pożyjemy, zobaczymy", dodawał, lecz do tej pory nie udało mu się zrealizować tego marzenia. Po rozstaniu z Olgą Bołądź na kilka lat związał się z Adrianą Kalską, lecz i ta relacja nie przetrwała. Później łączono go z Alicją Bachledą-Curuś.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Strzegą swojej prywatności, wychowują dwójkę pociech. Natalia Przybysz i Wojciech Zagórski od lat tworzą zgrany duet

Dużo więcej szczęścia miała za to była partnerka aktora, która związała się z Jakubem Chruścikowskim — właścicielem kilku warszawskich klubów. Jednak kwestii życia prywatnego wciąż pozostaje skryta. "Ze mnie jest tchórz medialny, bo jestem normalną dziewczyną, która ma swoje życie i swoje plany. Dlatego kiedy wiesz, że twoje życie zaczyna być znane szerszej opinii publicznej, to trochę się tego boisz. Chyba nikt nie jest na tyle twardy, by nie zwracać uwagi na opinie, które mogą dotykać i boleć", mówiła kilka lat temu aktorka w rozmowie z Joanną Rutkowską. W połowie 2023 roku doświadczyli prawdziwego szczęścia, gdy na świecie pojawiła się ich córeczka, Rita.  

Olga Bołądź, Jakub Chruścikowski, 46.FPFF w Gdyni, 20.09.2021

Fot. Kurnikowski / AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.