Marta Kaczyńska, Ewa Dubieniecka, VIVA 12/2010
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
O TYM JEST GŁOŚNO

Córka Marty Kaczyńskiej studiuje z synem Angeliny Jolie! Wybrali naprawdę wymagającą uczelnię

Dzieci gwiazd uczą się w Korei Południowej

Maria Elas 30 listopada 2023 12:55
Marta Kaczyńska, Ewa Dubieniecka, VIVA 12/2010
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Marta Kaczyńska, córka zmarłej pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich doczekała się trójki dzieci: Ewy, Martyny i Stanisława. Jej najstarsza pociecha zdecydowała się w tym roku na poważny krok i poleciała na inny kontynent, by studiować na renomowanej uczelni. Ostatnio okazało się, że tę samą szkołę wybrał syn Hollywoodzkich gwiazd, Maddox-Jolie Pitt. Gdzie studiują dzieci gwiazd?

Córka Marty Kaczyńskiej studiuje za granicą

Jakiś czas temu media obiegła wieść, że najstarsza córka Marty Kaczyńskiej, Ewa Dubieneicka, na czas studiów zdecydowała się wyjechać z Polski. Namawiać miał ją do tego jej ojciec, Marcin Dubieniecki, chociaż on proponował córce, by zdecydowała się na uczelnię w Londynie. 20-latka wybrała jednak zupełnie inny kierunek. Uniwersytet, do którego się zapisała, znajduje się aż w Azji! Wnuczka Marii i Lecha Kaczyńskich rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Yonsei w Seulu, stolicy Korei Południowej. 

Yonsei jest bardzo prestiżową, prywatną uczelnią. Wyniki szkoły mówią same za siebie: plasuje się na 76. miejscu najlepszych szkół na świecie! Rekrutacja jest jednak bardzo wybiórcza: zaledwie 40% kandydatów spoza Korei Południowej udaje się przejść przez jej proces. Jedną z tych osób, Poza Ewą Dubieniecką, został wcześniej syn amerykańskich gwiazd Angeliny Jolie i Brada Pitta, Maddox Jolie-Pitt

Zobacz także: Dominika Chorosińska ma szóstkę dzieci, a przed laty przeżyła chwile grozy. Jej synkowi groziła utrata wzroku

Ewa Dubieniecka, instagram
Fot. instagram.com/ewaaleksandrad/JastrząbPost

Ewa Dubieniecka w publikacji na Instagramie

Córka Marty Kaczyńskiej studiuje z synem Angeliny Jolie na prestiżowej uczelni

Jak możemy przeczytać na stronie placówki, „Uniwersytet Yonsei, najstarszy prywatny uniwersytet w Korei, został założony w 1885 roku przez chrześcijańskich misjonarzy w duchu „prawdy i wolności”. Kierujący się tradycjami uniwersytet ma nie tylko wygórowany system rekrutacji, ale także już po dostaniu się do szkoły, trudno także jest utrzymać swoją pozycję. Obowiązkiem jest m.in. nauka języka koreańskiego, która może przynosić części zagranicznych studentów trudności ze względu na wyjątkowy system zapisu, zwany hangulem. Chociaż podstawy uznawane są za łatwe, gramatyka może przynieść im wiele problemów. Ponadto, jak na renomowaną uczelnię przystało, wykładowcy od swoich uczniów oczekują utrzymania wysokiego poziomu i sukcesów. Z tego względu w internecie pojawiły się informacje, że część uczniów sięga nawet po używki, które mają im pomagać w szaleńczym wyścigu o wyniki w nauce.

Na szczęście żadna z tych rzeczy nie zniechęciła Maddoxa Jolie-Pitt do zrezygnowania ze studiów na tej uczelni. Starszy o dwa lata od Ewy Dubienieckiej Maddox wybrać miał kierunek biochemii. Nie wiadomo, na co zdecydowała się jego młodsza koleżanka. 

Czytaj również: Gdy się związali, on miał żonę i dzieci. O relacji Agnieszki Sienkiewicz i Macieja Marczewskiego huczała cała Polska

Maddox Jolie-Pitt złożył zeznania. Oskarża Brada Pitta o przemoc domową
Fot. Frederick M. Brown/Getty Images

Brad Pitt, Angelina Jolie, Maddox Jolie-Pitt, 2013 rok

Maddox Jolie-Pitt, Angelina Jolie, Pax Jolie-Pitt
Fot. East News

Maddox Jolie-Pitt, Angelina Jolie, Pax Jolie-Pitt

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.